Dijitsu 65 İnç UHD Android LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin en hızlı büyüyen markalarından bir tanesi olan Dijitsu’nun 65″ ultra HD Android LED TV modeli nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Dijitsu 65 inç UHD Android LED televizyon kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Türkiye son zamanlarda teknoloji olarak çok ilerlemiş bir ülkedir. Özellikle elektronik alanında ciddi özel yatırımları olmuştur. Pek çok elektronik ürünü artık tamamen yerli markalar üretir hale geldiler. Bu konuda en dikkat çekenlerinden bir tanesi de Dijitsu markasıdır. Teknoloji mağazaları ile Bim, A101, Şok ve Migros gibi zincir marketlerde çok uygun fiyata üstün özellikli televizyon modelleri satılabilmektedir. Hemen her ekran boyutunda çağın tüm yeniliklerini bünyesinde barındıran televizyon modelleri vardır. 65 inç ekranlı devasa televizyonları “65DS9800, DJT65S ve 65DS8800″ model kodlarıyla satılmaktadır.

Dijitsu 65 İnç UHD Android LED TV Nasıl ve İyi Mi?

Ekran Özellikleri: 65 inç yani 164 cm boyutunda devasa bir LED Ultra HD 4K ekranı bulunuyor. Bu ekran 3840×2160 çözünürlüğe sahiptir. 50/60 Hz ekran yenileme hızı bulunmaktadır. Ekran geçişlerine 9 ms gibi bir sürede tepki vermektedir.

İlginizi Çekebilir:  Toshiba 65UL2163DT/2 65" Ultra HD Smart TV Nasıl ve Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Ses Özellikleri: Bana göre Dijitsu’nun en geri kaldığı konu cihazlarındaki ses kalitesi. Kocaman ekranlı bu televizyonda 16 W gücünde hoparlör bulunuyor.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği bulunmuyor. Android TV işletim sistemi kullanıyor olup Smart TV özelliği vardır. Netflix ve Youtube uygulamaları yüklü olarak geliyor. Ayrıca istenilirse uygulama yükleyebilme imkanı sunuyor. 4 çekirdekli işlemcisi ve ARM  Cortex A53 chipset kullanılıyor. 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası vardır. USB ile video, müzik ve resim oynatma olanağı sağlıyor.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi sistemi mevcut. Ayrıca LAN / ethernet kablosu ile de internet bağlantısı sağlanabiliyor. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunmaktadır. Yine Analog, kablolu ve uydu anten giriş yerleri vardır.

Dijitsu 65 İnç UHD Android LED TV Kullanıcı Yorumu

Yeni ev aldıktan sonra evin salonu büyük olduğu için büyük ekranlı bir televizyon arıyordum. Ama çok fazla param olmadığı için kampanya cihazlarına bakıyordum. Araştırma yaparken Bim aktüel ürünü olarak geldiğini gördüğüm Dijitsu 65″ ultra HD Android LED TV aldım. Kutusunu normal otomobile sığdıramadığım için büyük ticari araba bulmak zorunda kaldım. Önce acaba kutusu mu bu kadar büyük diye merak ederken, eve getirip cihazı kutusundan çıkarttıktan sonra devasa olduğunu gördüm. Kısa bir kurulum aşamasından sonra televizyon izlenebilir hale geldi. Ben Tivibu ile birlikte kullanıyorum daha anten fişini takar takmaz çalışmaya başladı. Ekranı büyük olmasına rağmen oldukça net ve canlı görüntülere sahip. Hatta Youtube’dan 8K video açtım gayet güzel görüntü kalitesi verdi. Kanal geçişlerinde verdiği tepki hızı çok üstün. Asla kanal arasında bekleme, kararma ve donma gibi sorunlar olmuyor. İnternet bağlantı hızı çok iyi. Wi-fi ile tek tuşla bağlantı sağlayabiliyorsunuz. Netflix ve Youtube izlerken hiç sorun yaşamadım. Ancak dediğim gibi tek kötü yanı kendi hoparlör kalitesinin düşük olması. Ses kalitesinde sıkıntı var ve rahatsız oluyordum. Bende bu sorunu kaliteli bir ek ses sistemi alarak çözdüm. Şuan için ihtiyacımı fazlasıyla görüyor.

İlginizi Çekebilir:  Dijitsu 55 İnç UHD WEBOS TV (DJTV55S Ultra HD 4K) Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Dijitsu 65 İnç UHD Android LED TV Alınır Mı? 

Bu televizyonu almadan önce muhakkak başka markaların 65 inç televizyonlarını açın bakın. Fiyatının ne kadar ucuz olduğunu göreceksiniz. Benim işimi fazlasıyla görüyor. Bazen televizyonu görenler Dijitsu televizyonlar iyi mi diye soruyorlar. Benim de verdiğim cevap işte karşınızda duruyor kararınızı siz verin diyorum. Benden görüp çok kişi daha bu televizyondan aldı. Fiyat performans açısından piyasada alınabilecek ender televizyonlardan bir tanesi. Hele Bim’e çok daha uygun geldiğinde kaçırmamanızı tavsiye ediyorum.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.