Elektrikli Togg T10X Nasıl? Alınır Mı Kullanıcı Yorumları

Ülkemizin ilk yerli otomobili olan Togg T10X, birçok aşamadan geçerek şimdilerde satış sürecine de başladı. Togg’un birçok farklı modelinin ön siparişi gerçekleşirken milli bir araca sahip olmanın heyecanını milyonlarca kişi yaşadı. Yerli otomobil sloganıyla hem yurt içinde hem de yurt dışında satışa sunulan Togg, teknik özellikleriyle de herkesi adeta büyüledi.

Milyonların severek kullanmaya başladığı Togg, performans ve güvenlik konusunu bir araya getirmeyi başarmış. Güçlü bir motor yapısıyla kullanıcıları çok sevindiren model, fren ve lastik kalitesiyle de rakiplerini geride bırakıyor. Ayrıca araçta yer alan batarya sistemi de tamamen yeni nesil teknoloji kullanılarak geliştirilmiş. İşte, merakla araştırılan Togg aracının merak edilen tüm detayları.

İçindekiler

Togg Teknik Özellikleri

Son yılların en merak edilen araçlarından olan Togg, 160kW’a kadar çıkabilen güçlü motoruyla herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Bu motor, standart sürüşlerde tam 218HP beygir gücüne kadar çıkabiliyorken gücünü de 350Nm oranında olan tork sisteminden alıyor. Ayrıca motorun bu denli güçlü olması, araç kullanıcılarının maksimum 180km/s hızları görebilmelerine de imkan tanıyor. Bunlarla birlikte tam bir performans canavarı olan Togg T10X, 0’dan 100’e 7.8 saniyede çıkarak kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

İlginizi Çekebilir:  Yaris Cross Alınır Mı ? Özellikleri, Yorumları ve Fiyatı

Motor türünün PMSM olduğu bilinen araçta müthiş Ar-Ge çalışmasıyla ortaya çıkan özel bir batarya sistemi yer alıyor. RWD versiyon olarak bilinen Togg T10X bataryasının sadece 345 dakika içerisinde %80 oranında dolum sağladığı ifade ediliyor. Ayrıca 52,5 kWh kapasiteye sahip olan batarya, aracın ful şarj ile tam 528 kilometrelik yola hiçbir sorun çıkarmadan gidebilmesini de sağlıyor. Bunların yanı sıra modelde yer alan uçtan uca ekran, Hi-Fi ses deneyimi, anahtarsız giriş, ısıtmalı koltukları, kör nokta asistanı, otomatik park asistanı, akıllı şerit takip sistemi ve ön çarpışma uyarısı gibi ekstra özellikler, aracın sizlere premium bir hava yaşatmasını da mümkün kılıyor.

Togg T10X Kullanıcı Yorumları

Türkiye’nin ilk yerli otomobil olan Togg’un çıkacağı günü sabırsızlıkla bekliyorduk. Satış tarihi yayınlandığı ilk günden gidip hemen sipariş ettik. Araç elimize yeni geldi. Biz, Kapadokya tasarımı olan beyaz rengi sipariş etmiştik. Araçla ilk karşılaşmamızda müthiş duygular yaşadığımı söyleyebilirim. Bu noktada elektrikli araç klasmanında rakiplerini her alanda geçen model, performans konusunda bizlere bugüne kadar herhangi sorun yaşatmadı. Ayrıca batarya sistemi de uzun ömürlü gidecek gibi duruyor. Bunların yanı sıra modelin güvenlik sistemleri ve ekstra özellikleri de harika. Yerli ve milli aracımızı bütçesi yeten herkesin satın alması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  BYD Atto 3 Elektrikli Araba Nasıl? Teknik Özellikleri

Togg Alınır Mı?

Hız limitleri ve ful şarjda gidebildiği mesafelere bakıldığında Togg T10X modelinin global rakiplerinden hiçte geride kalmadığını söylemek gerekiyor. Hatta ekstra özellikler, güvenlik sistemleri ve batarya teknolojisi ile T10X modelinin bir adım önde olduğunu bile söyleyebiliriz. Ayrıca aracın tamamen yerli üretim olması, teknik servis ağı ve yedek parça konusunda da sizlere avantaj sağlayabilir. Bu nedenle T10X elektrikli araçlar arasında en satın alınabilir modellerden biri olduğunu söylemek gerekiyor.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.