Opel Astra Elektrikli Nasıl Araba? Alınır Mı, Kullanıcı Deneyimi

Alman devi Opel, yıllardır geliştirdiği benzinli ve dizel araçlarla zirveyi oynarken şimdilerde elektrikli araç piyasasını da domine etmeye başladı. Teknolojik gelişmeleri takip eden marka, en iyi elektrikli araçlara imza atmaya başladı. Bu noktada Opel Astra Elektrikli modeli de Türkiye’de yakın zaman önce satışa sunulmaya başlandı.

Yılların kült olmuş modellerinden Opel Astra, şimdilerde elektrikli versiyonuyla karşımıza çıkıyor. Her zaman en iyisi olmayı başaran model, elektrikli olmasıyla daha yenilikçi ve ergonomik bir hava yaratıyor. Ürünün estetik yapısında mavi tonların kullanıldığı görülüyorken performans alanında da hiçbir masraftan kaçınılmamış gibi duruyor. İşte, merakla beklenen Opel Astra Elektrik modelinin merak edilen tüm detayları.

Opel Astra Elektrikli Teknik Özellikleri

Türkiye’de satış rekorları kırmaya başlayan Opel Astra Elektrikli, teknik özellikleriyle de herkesi büyülemeyi başarıyor. Modelin ön plana çıkan ilk özelliği, 418 km’ye kadar sağladığı menzil oluyor. Kullanıcılar, araçta yer alan maksimum 170km/s’lik hızla tek seferde 418 km’lik yolu rahat bir şekilde kat edebiliyorlar. Bu hız, bazı kullanıcılar için az geliyor olsa da markadan yapılan açıklamada hız sınırının güvelik çerçevesinde tutulduğu ifade edilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Honda eNS1 Alınır Mı? Yorumları Teknik Özellikleri

Ayrıca Opel Astra Elektrikli modelinde yapılan testlerde 0’dan 100’e hızlanmanın 9,2 saniyede olduğu görülmektedir. Ayrıca aracın maksimum gücü 115 kW olarak bilinirken maksimum tork gücü de 270 Nm değerlerine kadar çıkabiliyor. Ayrıca harika bir batarya kapasitesi olan modelde 54 kWh’lik bir batarya sınırının olduğu da biliniyor. Bu sayede araç, 26 dakika içerisinde yüzde 80 oranında şarj olma garantisi sağlıyor. Her yönüyle etkileyici olan Opel Astra Elektrikli, Astra serisinde klasik olan buz mavisi tonlarıyla kullanıcılarla buluşuyor. İç tasarım konusunda da mükemmel olan araç ARG onaylı ve lüks alcantara döşemeye sahip konforlu koltuklara da sahiptir.

opel astra elektrikli kullanıcı deneyimi

Opel Astra Elektrikli Kullanıcı Deneyimi

Oğlum için yeni bir araba almaya karar vermiştik. Ben bir Opel Astra serisi hayranı olduğumdan kendisine de bu seriden bir araç almasını söyledim. O da bana yeni nesil Opel Astra Elektrikli modelini tavsiye edince bir görmek istedik. Aracı ilk gördüğümde estetik detaylarına hayran kaldık ve teknik özelliklerini de öğrenince hemen aldık. Model, fiyatına göre harika işler çıkarmayı başarıyor. Çok kısa bir süre içerisinde şarjı dolarken tek bir şarjla uzun menzilleri aşabiliyor. Ayrıca motor ve tork performansının yüksek olması da hiçbir koşulda sürüşten yana sorun yaşamamanızı sağlıyor. Bu nedenle parasının hakkını görmek isteyen herkese Opel Astra Elektrikli modelini öneriyorum.

İlginizi Çekebilir:  Ape Ryder MD-10 Pro Elektrikli Bisiklet Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Opel Astra Elektrikli Alınır Mı?

Yeni nesil Opel Astra Elektrikli modeli, şu an en çok satan araçlar arasında yer alıyor. Fiyat performans ürünü olarak gösterilen modelin en iyi olduğu kısım batarya kısmıdır. Tek batarya ile uzun yollar kateden ürün kısa sürede şarj oluyor. Ayrıca mühendisler, modelin motor kısmı için de çok uğraştıklarından her koşulda kullanılabilecek ve güvenlik sağlayabilecek araçların başında geliyor.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.