Ford B-Max Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden bir tanesi olan Ford’un MPV sınıfındaki modeli olan B-Max nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Ford B-Max inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Ford, motorlu araçlar konusunda dünyanın en geniş ürün yelpazesine sahip üreticilerden bir tanesidir. B-Max modeli ise çok büyük ilgi duyulan C-Max’ın biraz daha küçük olan versiyonudur. Türkiye’de 2012-2016 yılları arasında satılmıştır.

Ford B-Max Nasıl Bir Araba?

Ford B-Max, Ford’un kompakt çok amaçlı araç (MPV) seğmenindeki başarılı modelidir. 2012’de tanıtılan B-Max, küçük aileler ve şehir içi sürüşe uygun olan küçük boyutları, yüksek yakıt verimliliği ve yenilikçi tasarımı ile dikkat çekmektedir. Bu yazıda, Ford B-Max’in özelliklerine, teknolojisine ve sürüş deneyimine daha yakından bakacağız.

Ford B-Max, kompakt boyutlarına rağmen, geniş iç hacmi ve esnek kullanım özellikleriyle öne çıkmaktadır. Aracın en dikkat çekici özelliği, B sütununun olmaması ve sürgülü arka kapıların kullanılmasıdır. Bu sayede, B-Max’te geniş ve kolay erişilebilir bir iç mekan sunulmaktadır. B-Max’in içinde, beş yolcu için rahat oturma alanı bulunmaktadır. Arka koltuklar, 60/40 oranında katlanarak, bagaj alanını 304 litreden 1.386 litreye kadar genişletebilirsiniz. Ayrıca, ön yolcu koltuğu da katlanarak, uzun eşyaların taşınmasını kolaylaştıran bir alana dönüşebilir. Aracın dış tasarımı, Ford’un “Kinetic Design” dilini kullanarak, dinamik ve modern bir görünüm sunmaktadır. B-Max, şık ve aerodinamik hatları sayesinde, sadece göze hitap etmekle kalmaz, aynı zamanda yakıt verimliliğine de katkıda bulunur.

İlginizi Çekebilir:  Porya (Teker) Bilyası Değişimi Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti 2023
Ford B-Max Kapıları Açık Halde Görünümü

Ford B-Max, çeşitli motor seçenekleriyle sunulmaktadır. Benzinli motorlarda, 1.0 litrelik EcoBoost ve 1.4 litrelik Duratec motorlar bulunurken, dizel motorlarda 1.5 litrelik TDCi ve 1.6 litrelik TDCi seçenekleri mevcuttur. 1.0 litrelik EcoBoost motor, ödüllü bir motor olup, 100 beygir gücü ve 125 beygir gücü olmak üzere iki farklı güç seviyesinde sunulmaktadır. Bu motor, yüksek performansı ve düşük emisyon değerleri ile dikkat çekmektedir. 1.4 litrelik Duratec motor ise, 90 beygir gücünde sunulmaktadır. Dizel motorlar ise, daha düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerleri sunarak, çevre dostu bir sürüş deneyimi sağlar. 1.5 litrelik TDCi motor, 95 beygir gücünde sunulurken, 1.6 litrelik TDCi motor, 105 beygir gücünde mevcuttur.

Ford B-Max, güvenlik ve teknoloji alanında da büyük başarılara imza atmaktadır. Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alarak, yolcular için yüksek güvenlik seviyeleri sunmaktadır. Aktif ve pasif güvenlik sistemleri, aracın güvenliğini artıran önemli unsurlardır. B-Max’de sunulan Ford SYNC sistemi, akıllı telefonlarınızı araca bağlayarak, sesli komutlarla telefon, müzik ve navigasyon özelliklerini kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca, arka park sensörleri, hız sabitleme kontrolü ve otomatik farlar gibi sürüş destek sistemleri de B-Max’in güvenli ve konforlu sürüş deneyimine katkıda bulunur.

İlginizi Çekebilir:  Dacia Spring Elektrikli Nasıl? Kullanıcı Yorumları
Ford B-Max İçi

Ford B-Max Kullanıcı Yorumu

İkiz çocuklarım olduktan sonra kendime büyük iç hacme sahip bir aile otomobili almak istiyordum. Uzun araştırmalarım sonucunda Ford B-Max almaya karar kıldım. Öncelikle bu arabada ortada bulunan direk (B sütunu) olmaması inip binerken çok büyük avantaj sağlıyor. Anlatmaya içinden başlayalım. İçine oturduğunuz zaman geniş ve ferah bir iç mekan sizi karşılıyor. Ön göğüs ve kapı içleri gibi yerlerde kaliteli bir malzeme kullanılmıştır. Arabanın her yerinde saklama gözleri bulunuyor. Arka koltuklarında 3 yetişkin rahatlıkla yolculuk yapabilir. Şehir içi sıkışık trafikte oldukça ferahtır. Yüksek olduğu için önde bulunan araçlarda üstten bakıyorsunuz. Bendeki 1.5 TDCi motor olanı. Motor performansı çok güzeldir. Uzun yolda otobana çıktığımda rahatlıkla 200 km/s hıza kadar çıkabiliyor. Ford’un zaten yol tutuşunun çok iyi olduğunu herkes bilir. B-Max sert virajlara bile yüksek hızlarda girebiliyor. Ancak yan rüzgarlardan hafif bir şekilde etkileniyor. Motor sesini hafiften içine alıyor olsa da rüzgar ve yol sesini asla almıyor. Sonuç olarak tam bir aile otomobilidir.

Ford B-Max Alınır Mı?

Ford’un ne kadar kaliteli bir otomobil olduğunu anlatmaya gerek yoktur. Eğer sizde MPV sınıfında bir araç arıyorsanız ford B-MAX tam size göre göre. Hem şehir içinde, hem de şehir dışına güzel kullanım olanakları sunuyor. Fiyatı ise çok fazla tutulmadığı öyle astronomik değil. İkinci el piyasası çok hızlı olmasa da elde kalıp satılmayacak arabalardan değildir. Her otomobilde olduğu gibi temiz kullanılmış tanesi alınabilir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.