HP Smart Tank Yazıcı 516 AIO Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Bilgisayar malzemeleri dinildiği zaman tüm dünyada ilk akla gelen markalardan bir tanesi HP’nin 516 AIO model tanklı yazıcısı nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca renkli baskı yapabilen HP tanklı 516 AIO yazıcı teknik özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

HP, dünyanın en büyük bilgisayar ve sarf malzemeleri üreticilerinden bir tanesidir. Bir bilgisayar ile birlikte olabilecek tüm cihazları üretmektedir. Yazıcı konusunda ise dünyada ilk 3 sırada yer almaktadır. Kalitesi, uzun ömürlülüğü ve yüksek özellikleri ile dikkat çekmektedir. Fotokopi, faks, renkli yazıcı, siyah beyaz yazıcı ve tarayıcı olarak kullanılabilen HP AIO 516 yazıcı printer ise bir kişinin yazıcıdan ihtiyacı olabilecek tüm her şeyi karşılamaktadır.

HP 516 AIO Tanklı Yazıcı Nasıl ve İyi Mi?

Baskı Özellikleri: Renkli ve siyah beyaz baskı yapma özelliği vardır. 1200×1200 px baskı yapabilmektedir. En fazla 210×397 yani A4 boyutunda çıktı alabiliyorsunuz. Broşür, düz kağıt, fotoğraf kağıdı ve zarf üstüne baskı yapabilmektedir. Siyah beyaz baskı hızı dakikada 11 sayfa, renkli baskı hızı ise dakikada 5 sayfadır. Fotoğraf baskı özelliği bulunmaktadır. Ayrıca tek seferde çift taraflı çıktı alabiliyorsunuz. Kenarlıksız baskı özelliği mevcuttur. Tarayıcı ve faks makinesi olarak kullanabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Fantom Carbon DC1000 dik Süpürge Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Teknik Özellikleri

Teknik Özellikler: Çok fonksiyonlu olan bu printer mürekkepli tanka sahiptir. 4 adet kartuş/toner sayısı bulunmaktadır. Üstünde baskı ayarları ve diğer verileri gösteren LCD ekran bulunmaktadır. Wifi özelliği sayesinde kablosuz ve uzaktan baskı yapabilmektedir. Mobil cihazlarla uygulama ile baskıya yapılabiliyor. Kağıt tepsisi toplam 100 adet A4 kağıdı alabiliyor. Mac OS ve Windows bilgisayarlar ile uyumludur. Bluetooth ve USB 2.0 girişi sayesinde flash bellekten çıktı alabiliyorsunuz. Tarayıcısı PDF ve Jpeg formatında tarama yapabiliyor.

HP 516 AIO Tanklı Yazıcı Kullanıcı Yorumu

İş yerimde kullandığım yazıcım artık eskimişti ve sadece siyah beyaz çıktı veriyordu. Bende özellikli ve sağlam bir printer almak istiyordum. Bu sebeple Bim markette gördüğüm HP 516 yazıcıyı aldım. Bilgisayarım ile takar takmaz basit bir kurulum ile uyum sağladı. Yazıcı için tuşa bastığımda 3-4 saniye içerisinde toner ısınıyor ve siyah beyaz çıktığı veriyor. Çıktı hızı idare eder. Ayrıca fotokopi makinesi olarak kullanılması çok iyi. Kimlik kartı modu ile tek seferde fotokopi çekebiliyorsunuz. LCD ekranında çıktı sayısını göstermesi yine ayrı bir güzellik. Renkli çıktılarda beklediğimden daha canlı ve net çıktılar verdi. Ancak renkli çıktı hızı bana biraz yavaş geldi.

İlginizi Çekebilir:  Kumtel (HPC-01) Elektrikli Düdüklü Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

HP 516 AIO Tanklı Yazıcı Alınır Mı?

Evet buraya kadar tüm özelliklerini ve kullanım yorumu anlatmaya çalıştım. Benim gibi amatör ve seyrek kullanımlar için çok ideal bir yazıcıdır. Tüm baskı, yazı, fotokopi ve tarama işlerimi yapıyorum. Zaten HP kalitesi tartışılmaz olduğu için gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.