Huawei Watch GT 2 Akıllı Saat Nasıl, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Huawei’nin Watch GT 2 akıllı saati nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Huawei Watch GT 2 teknik özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Uzun yıllardır insanların kollarında kullandığı saatler teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı oldular. Öyle ki bırakın telefon konuşmayı sizin sağlığınızı ve hareketlerinizi bile kontrol eder hale geldiler. Her ne kadar Amerika’da cezalı bir durumda olmuş olsa da Huawei, dünyanın en büyük giyilebilir teknoloji üreten markalarından bir tanesidir. Özellikle telefon ve akıllı saat pazarında ciddi bir paya sahiptir. Huawei Watch GT 2 akıllı saati ise oldukça çok fazla özelliğe sahiptir.

Huawei Watch GT 2 Akıllı Saat Nasıl ve İyi Mi?

Çinli teknoloji devi olan Huawei’nin Watch GT 2 akıllı saati piyasadaki en özellikli ürünler arasındadır. Artık Bim, A101, Şok ve Migros gibi zincir mağazalarda çok uygun fiyatlara alınabilmektedir. Saatin teknik özelliklerine bakacak olursak.

Ekran Özellikleri: 1.39 inç büyüklüğünde amoled ekrana sahiptir. Bu ekran 326 PPI piksel yoğunluğuna sahiptir. 16 milyon renk sayısı vardır. Dokunmatik ve parmak izi okuyuculu bir ekrandır. 3D cam özelliği ile dikkat çekmektedir.

Tasarım ve Boyutları: 45.9 mm boy ve 45.9 mm eni ile kare bir akıllı saattir. 10.7 mm kalınlığı yine kolunuzda rahatsızlık hissettirmiyor. 41 gram ağırlığı vardır. Paslanmaz çelik gövdesi ve deri kordonu bulunmaktadır. Ayrıca değiştirilebilir kordon yapısına sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Huawei Mate X3 Nasıl Telefon, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Genel Özellikleri: Türkçe dil seçeneği bulunan bir menüsü bulunmaktadır. Telefon ile bluetooth ile bağlantı yapılarak sesli ve görüntülü konuşma yapılabilmektedir. 5 ATM seviyesinde suya dayanıklılığı vardır. Titreşim, mikrofon ve hoparlör özellikleri bulunmaktadır. Akıllı bildirimler, alarm, gelen aramaları yönetme, sms ve whatsapp gibi mesajlaşma uygulamalarını açabilme, takvim, zamanlayıcı ve telefonumu bul özellikleri bulunmaktadır. Nabız ölçme, hareketsizlik uyarısı, kadın sağlığı takibi, kalori takibi ve kandaki oksijen seviyesini ölçme özelliği bulunmaktadır. Ayrıca pek çok akıllı saatte olmayan stres seviyesi gösterimi gibi değişik özelliklere de sahiptir. Spor yapanlar için geri sayım sayacı, hava durumu, hız ölçme, kronometre ve mesafe ölçer gibi özellikler vardır. Yine en çok kullanılan özelliklerden olan adımsayar vardır.

Sensör Özellikleri: Bir akıllı saatte olabilecek tüm sensörlere sahiptir. Yani ivmeölçer, jiroskop, ortam ışığı algılayıcı, pusula, barometre, altimetre ve pek çok başka sensöre sahiptir.

Desteklediği İşletim Sistemleri: İOS 9.0 ve Android 4.4 üstü tüm akıllı telefonlar ile uyumluluk sağlamaktadır.

Donanım Özellikleri: İşletim sistemi olarak Kirin A1 kullanılmıştır. Ana işlemcisi ARM Cortex-M7 olarak yerleştirilmiştir. 32 MB ram ve 4 GB dahili hafızası bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  QU 3500 Saç Kurutma Makinesi Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Bağlantı Özellikleri: Konum bilgisi gösterebilme yeteneği vardır. Konum belirlerken Galileo, Glonass ve GPS kullanmaktadır. Sim kartı takılmıyor. Bağlantılarını akıllı telefon ile bluetooth ile sağlıyor. Hafıza kartı, USB, ve NFC özelliği yok.

Batarya ve Şarj Özellikleri: 455 mAh kapasiteli bir lityum bataryası vardır. Manyetik şekilde şarj edilmektedir. Yoğun kullanımda 30 saat şarjı gidebilmektedir. Az kullanımda ise 14 güne kadar şarjı gidiyor. Bataryası 0’dan %100 seviyeye 120 dakika çıkıyor.

Huawei Watch GT 2‘nin kutu içeriği olarak belgeler, kauçuk kordon, şarj cihazı ve kablosu kutusundan çıkmaktadır.

Huawei Watch GT 2 Akıllı Saat Kullanıcı Yorumu

Bim markete geldiği için bir tane aldım ve 1 yıldır kullanıyorum. Artık o kadar alıştım ki kolumda takılı değilken bir eksiklik hissediyorum. Bana sunduğu parametreler günlük yaşantımda çok işime yarıyor. Artık telefonumu cebimden çıkartmadan her şeyi akıllı saatim ile yapabiliyorum. Çok defa kolumu sağa sola vurmama rağmen kırılma ve çizilme gibi şeyler olmadı. Şarjını doldurduktan sonra ortalama bir kullanım ile 5 günü rahatlıkla çıkartıyor. Spor yaparken bana ihtiyacım olan tüm verileri sağlıyor. Ayrıca kolunuzda çok abartılı bir şekilde kaba durmuyor. Oldukça pratik bir akıllı saat.

Huawei Watch GT 2 Akıllı Saat Alınır Mı?

Şuan piyasada satılan en kaliteli ve özellikli akıllı saatlerden bir tanesidir. Zaten Huawei kalitesini tüm dünyada kanıtlamış bir marka. Sizde indirim maketlerden uygun fiyata alarak uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Giyebilir teknoloji konusunda Huawei, dünyanın en ileri markalarından bir tanesidir. Zaten çok kaliteli olduğunu incelerken bile göreceksiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.