Hi-Level HL55FMN243 55″ UHD Webos Smart LED TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Uygun fiyatlı televizyonlar üretmesiyle bilinen Hi-level’in HL55FMN243 55 İnç Ultra HD Webos Smart LED TV modeli nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Hi-Level HL55FMN243 55 İnç Ultra HD Webos Smart LED TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Hi-Level uzun yıllardır Türkiye’de televizyonlar üretip satan bir markadır. Hi-Level hiçbir markanın yan ürünü değildir. Kendisi başlı başına bir markadır. Ancak ürettiği cihazlar anlaşma gereği Vestel garantisi altında satılmaktadır. Hi-level hemen her ekran boyutunda oldukça özellikli ve kaliteli televizyonlar üretmektedir. 55 inç ekrana sahip HL55FMN243 model kodlu televizyonu ise çağın en iyileri arasındadır. Hi-level Bim, A101 ve Şok gibi marketlerde çok uygun fiyatlara kampanyalı televizyonlar satabilmektedir. Teknoloji bakımında Hi-level’in kendinden çok daha pahalı markalardan eksiği yoktur.

Bu Cihaz Dikkatinizi Çekebilir
HI-LEVEL 43″ Full HD Android Smart LED TV Nasıl Televizyon Alınır Mı?

Hi-Level HL55FMN243 55″ UHD Webos Smart LED TV Nasıl ve İyi Mi?

Bu televizyonun teknik özelliklerine baktığınız zaman zaten çok kaliteli ve üstün olduğunu göreceksiniz. Şimdi gelin hep birlikte Hi-Level 55 inç Webos Smart LED TV modelini inceleyelim.

İlginizi Çekebilir:  ONVO 42OV6000F 42 İnç Full HD Android Smart LED TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Ekran Özellikleri: 139 cm yani 55 inç büyüklüğünde düz ekranı bulunuyor. Ultra HD 4K çözünürlük kalitesinde yayın izleme imkanı sunuyor. 3840×2160 piksel ekran çözünürlüğüne sahiptir. 50/60 Hz ekran yenileme hızına sahiptir. HDR yayın desteğinin yanı sıra HDR10 özelliği vardır.

Ses Özellikleri: 16 W gücünde ortalama performansa sahip hoparlörü vardır. Dolby Audio ses çözücüsü ile oldukça kaliteli ve pürüzsüz ses çıkışı vermektedir. Kulaklık giriş yeri bulunmaktadır.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği yoktur. Smart TV olduğu için internet tabanlı uygulamalar üzerinden yayın izleyebilme imkanı sunmaktadır. Netflix, Prime video ve Youtube gibi uygulamalar yüklü olarak gelmektedir. Ayrıca istenirse yine uygulama yükleyebilme özelliği vardır. Ses ve hareket ile kontrol edilebilir. 4 çekirdekli işlemci ve WebOS 5.0 işletim sistemine sahiptir. 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası vardır. Bluetooth ve ekran yansıtma gibi ek özellikleri de bulunuyor.

Diğer Özellikleri: Dahili wifi sistemi vardır. Eğer istenilirse LAN / Ethernet kablosu ile de internet bağlantısı sağlanabilir. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunmaktadır. Ek cihaz gereksinimi duymadan Common Interface (CI+) özelliği ile abonelikli yayınlar izlenebilir. Bir tane karasal uydu anten giriş yeri vardır.

İlginizi Çekebilir:  Fantom Carbon CC4000 Cyclone Süpürge Nasıl?

Hi-Level HL55FMN243 55″ UHD Webos Smart LED TV Kullanıcı Yorumu

Evimin salonu için 55 inç ekrana sahip televizyon almak istiyordum. Ama televizyon fiyatları çok yüksek olduğundan bende kampanyalı ürünleri araştırıyorum. Tam o sırada A101 markete Hi-level 55 inç televizyon geldiğini gördüm. Zaten WebOS televizyonlar bir süredir dikkatimi çekiyordu. Eve getirdikten sonra kısa bir kurulum aşamasından sonra izlenebilir hale geldi. Ekran ilk açıldığı anda kaliteli ekranı cikkatimi çekti. Ben bu kadar net ve canlı renklere sahip olacağını düşünmemiştim. Kanal geçişleri sırasında asla bekleme yapmıyor. Eski televizyonumda kanal arasında siyah ekran oluşuyordu. Yani ekran yenileme hızı çok seri çalışıyor. Netflix yayınları sırasında hiçbir şekilde bekleme, donma ve takılma gibi şeyler olmuyor. Ses kalitesi fena sayılmaz ama ben film sever birisi olduğum için ek ses sistemi ile izliyorum. ekran büyüklüğü geniş salonda bile yeterli oluyor. Ben uzak görme problemi yaşamama rağmen yeterli oluyor. Tarayıcısı çok kullanışlı ve hızlı. Bazen klavye ve mouse bağlayıp kullanıyorum. Sonuç olarak alt-orta sınıf televizyonlar arasında bence en iyilerden bir tanesi.

Hi-Level HL55FMN243 55″ UHD Webos Smart LED TV Alınır Mı?

Televizyon fiyatlarına bakarsanız, Hi-Level ile arasında dağlar kadar fark olduğunu göreceksiniz. Yerli marka olması uygun fiyata almanızı sağlıyor. Buna rağmen A101 marketten ben piyasa fiyatının neredeyse yarısına aldım. Bence çok kaliteli ve güzel bir televizyon. Hi-level hakkında ön yargınız varsa kesinlikle bu televizyon kıracaktır. Eğer 55 inç televizyon almak istiyorsanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.