Hyundai IONIQ 6 Alınır Mı? Yorumları ve Özellikleri

Türkiye pazarında benzinli ve dizel araçlarıyla herkesin gönlünü kazanan Hyundai, elektrikli araç piyasasında da rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Enerji tasarrufunu ön plana alan marka, elektrik sarfiyatı düşük modellerle kısa sürede uzun menzillere gidebilmeyi vadediyor. Performans konusunda da harika işler çıkaran Hyundai model elektrikli araçlar, tasarım konusunda da kullanıcılarını asla üzmüyor.

Hyundai markasının özel tasarım araçları arasında gösterilen Hyundai IONIQ 6, Türkiye’de satış rekorları kırıyor. Yakıt pahalılığına alternatif seçenek olarak gösterilen modelden standart araçlara göre çok daha yüksek performans alınabiliyor. İşte, en sevilen elektrikli araçlardan Hyundai IONIQ 6 modeli hakkında merak edilen tüm detaylar.

Hyundai IONIQ 6 Teknik Özellikler

Hyundai IONIQ 6 İç Tasarım

PMSM motor sisteminden güç alan Hyundai IONIQ 6 modeli, maksimum güç olarak 111kw değerine kadar çıkabiliyor. Ayrıca tork oranı 350Nm olan modelde en fazla 185 km/s hızlara kadar performans sağlanıyor. Ergonominin ve güvenliğin es geçilmediği modelde 0’dan 100’e hızlanma oranı da standart sayılabilecek şekilde 8,8 saniyede tutulmuş. Üstelik Hyundai IONIQ 6 modeli sayesinde 185 maksimum hızla tam 429km kadar yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca enerji tüketimi 13,9 olan modelde Co2 emisyonu da 0gr civarında tutulmuş. Bu sayede Hyundai IONIQ 6 modelinin tam bir çevre dostu olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Macbook Pro M3 Chip Alınır Mı? Nasıl, Kullanıcı Yorumları

Lityum iyon bataryaya sahip olan modelde performansı yüksek tutmak için 53kWh batarya kapasitesi bulunuyor. Ayrıca bu güçlü batarya, tam 58 dakika içerisinde %80 seviyesine kadar çıkabiliyor. Modelin boyutlarına baktığımızda uzunluk 4.855mm, genişlik 1.880mm ve yükseklik 1.495mm olarak görülüyor. AKS mesafesi 2.950mm olan modelde 401LT bagaj hacmi de bulunuyor. Fren sisteminde diskler kullanılan modelde 18’’ Alaşım 7.5Jx18 jantlar yer alıyor.

Hyundai IONIQ 6 Kullanıcı Yorumları

Hyundai IONIQ 6 Kullanıcı Yorumları

Hyundai benzinli model aracımı satarken oldukça zor bir süreçten geçmiştim. Aracımı çok sevdiğim halde yakıt tasarrufu sağlamak için elektrikli bir modele geçmek istiyordum. Hyundai markasının elektrikli araçlar ürettiğini duyunca hemen incelemeye kadar verdim. Belli bir araştırma sonucunda Hyundai IONIQ 6 modelini satın almaya karar verdim. Ben de biraz jant ve tasarım takıntısı olduğundan Hyundai IONIQ 6 modelini ilk gördüğüm anda âşık oldum. Ayrıca hız konusunda da korkum olduğu için 185km’lik hız benim için çok idealdi. Bunların yanı sıra batarya sistemi de çok iyi olan aracımı kısa süre içerisinde şarj ediyorum ve istediğim mesafelere hiç sorun yaşamadan gidiyorum. Aracı kullandığım süre boyunca performans açısından da hiç sorun yaşamadığımı söylemem gerekiyor. Hyundai IONIQ 6 modelini tanıdığım herkese tavsiye ediyorum.

İlginizi Çekebilir:  Jupiter Coin Nedir? Yorumları ve Tahminler

Hyundai IONIQ 6 Alınır Mı?

Maksimum hız konusunda eksi puan alan Hyundai IONIQ 6 modeli, menzil açısından da uzun yolculuk yapan kişileri tatmin etmiyor. Fakat performans değerleri yüksek olan araç, güvenlik ve tasarım özellikleriyle eksiklerini kolayca kapatıyor. Bunlarla birlikte aracın ekstra özellikleri de teknolojik şekilde tasarlanmış. Bu nedenle hız yapmadan kısa mesafelere gidecekseniz Hyundai IONIQ 6 modelini düşünmeden satın alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.