Kumtel Hamur Yoğurma Makinesi Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin en köklü mutfak cihazları üreticilerinden bir tanesi olan Kumtel’in hamur yoğurma makinesi nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Kumtel HSM-01 hamur yoğurma makinesi kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Günümüzde pek çok kadın evde hamur yoğurmak için kas gücünü kullanır. Bu hem yorucu hem de uzun zaman alan bir işlemdir. Türkiye zaten hamur işi yiyeceklerini en çok tüketen ülkelerden olduğundan, her evde mutlaka hamur yoğurulmaktadır. Kadınlar hamur karışımı elleriyle saatlerce yoğurmaktadır.

Ancak gelişen teknoloji ile birlikte sadece bir düğmeye basarak hamur yoğurulabilir hale geldi. Bu konuda ev aletleri üretiminde lider markalardan bir tanesi olan Kumtel’in HSM-01 model kodlu hamur yoğurma makinesi gündelik hamur işlerinde kadınlara büyük destek oluyor. Bu cihaz ayrıca Bim gibi marketlerde piyasa fiyatının da çok altına satılabiliyor.

Kumtel Hamur Yoğurma Makinesi Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: 1000 W gücünde oldukça etkili bir motoru bulunuyor. 8 kademeli karıştırma özelliği vardır. 4.3 litre hamur yoğurma kabı hacmi vardır. Ayrıca kasesi metalden yapılmıştır. Diğer taraflarında ise plastik kullanılmıştır. Kutusundan çırpma, karıştırma, hamur yoğurma ve jel haline getirme aparatları çıkmaktadır. Hamur yoğurma sırasında oldukça faydalı olan bir ekleme kapağı bulunmaktadır. Sıçramayı önleyici tasarıma sahiptir. Aşırısı ısınmaya karşı kendi kendine otomatik kapanma fonksiyonu vardır. Yoğurma sırasında kaymayı engellemek için özel kaymaz ayaklar kullanılmıştır. 1 metre uzunluğundaki güç kablosu sayesinde kullanım alanı geniştir.

İlginizi Çekebilir:  Kumtel Tekli Ocak Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri
Kumtel Hamur Yoğurma
Kumtel Hamur Yoğurma

Kumtel Hamur Yoğurma Makinesi Kullanıcı Yorumu

Çocuklarım ve eşim her sabah kahvaltı için dışardan poğaça tarzı içinde ne oldu belli olmayan sağlıksız yiyecekler alıyorlardı. Buna içim daha fazla el vermediği için evde kendim yapmaya başladım. Ancak leğende hamur yoğurmak belli bir zamandan sonra işkence haline geliyordu. Bende Bim markete uygun fiyatlı olarak geldiğini gördüğüm Kumtel hamur yoğurma makinesini aldım. Benim gibi dört kişilik bir ailenin ihtiyacını fazlasıyla görüyor. Yoğurduğu hamurlar bir kaç dakika içerisinde karışıyor. Kek hamuru konusunda ayrı bir avantajı var. Bazen turbo modunda çırpıcı olarak bile kullanıyorum. Mayalı hamurları çok güzel kabartıyor. En sert hamurlardan olan ekmek hamurunu bile zorlanmadan yoğuruyor. Sonuç olarak Anadolu insanı gibi sürekli hamur işi tüketen kişilerin muhakkak evinde bulunması gereken cihazlardan bir tanesidir. Pizza hamuru yaparken bile çok başarılı. Artık eşim bile rahatlıkla hamur yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Aprilla AHS-2049 Saç Maşası Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Kumtel Hamur Yoğurma Makinesi Alınır Mı?

Yazımın içinde de dediğim gibi hamur yoğurma makinesi biz Anadolu kadınları için bulunmaz bir nimet. Kumtel hamur yoğurma makinesi Bim markete indirimli ürün olarak geliyor. Benim çok işime yarıyor ve büyük bir zahmetten kurtuldum. Haftada bir kaç defa çalıştırıyorum ve bir sorun ile karşılaşmadım. Muhakkak sizin de evinizde bulunması gereken bir alet.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.