Kumtel (HPC-01) Elektrikli Düdüklü Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli elektronik eşya özellikle mutfak ürünleri üreten markası olan Kumtel’in HPC-01 model elektrikli düdüklüsü nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Kumtel elektrikli düdüklü kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Basınçlı yemek pişirmenin en güzel yolu düdüklü tencerelerdir. Çünkü yüksek basınç altında suyun kaynama noktası yükselir. Böylelikle yemekler hem çabuk pişer hem de daha iyi pişmiş olur. Ancak basınç demek tehlike demektir. Haberlerde sıkça gördüğümüz düdüklü tencere patlaması ev kadınlarının adeta korkulu rüyası. Her evde muhakkak bulunması gereken bir yemek pişirme aracı olan düdüklü tencereler işlevsel olduğu kadar yanlış kullanımda bir o kadar tehlikeli olabiliyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte düdüklü tencerelerde artık daha güvenli hale gelir oldu. Çünkü elektronik mekanizma basıncı otomatik kontrol ediyor ve tehlikeli durumlara müdahale edebiliyor. Pişirici aletler konusunda Türkiye’nin en eski markalarından bir tanesi olan Kumtel, elektrikli düdüklü modeliyle bir hayli dikkat çekiyor. Kumtel HPC-01 elektrikli düdüklü tencere ev kadınlarının, düdüklü tencere korkusunun üstesinden gelmesine büyük yardımcı oluyor.

Kumtel Elektrikli Düdüklü Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: Bir düdüklü tencere ile yapabileceğiniz her şeyi bununla da yapabiliyorsunuz. 1000 W gücü ile yüksek sıcaklıklarda yemekler pişirebilirsiniz. 5.7 litre iç hacmi sayesinde kalabalık ailelerin bile ihtiyacını rahatlıkla görüyor. Kutusunun içinden kaşık, çorba kaşığı ve ölçüm kabı gibi aksesuarlar çıkıyor. 60-80 derece arasında sıcak tutuma özelliği vardır. Yemek hazır olduğunda ise sesli uyarı veriyor. Isıyı iletmeyen kenar tutacakları vardır.

İlginizi Çekebilir:  House Pratik Şarjlı Masa Lambası Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları
Teknik Özellikleri
Güç 1000 Watt
Pişirme Yöntemi Basınçlı
İç Hacim 5.7 L
Genişlik 22 cm
Derinlik 22 cm
Gösterge Dijital LCD
Sesli Uyarı Var
Malzeme Paslanmaz Çelik
Sıcak Tutma Var
Sıcak Tutma Aralığı 40°-80°C
Zaman Ayarı Var
Otomatik Kapanma Var
Uyarı Işığı Var
Program Sayısı 9
Voltaj Değeri 220-240V
Frenkans 50-60 Hz
Model Kodu HPC-01
Garanti Süresi 24 Ay (Kumtel)
Kumtel Elektrikli Düdüklü Tencere

Kumtel Elektrikli Düdüklü Tencere Kullanıcı Yorumu

Evlenmeden önce düdüklü tencere ile yapılacak yemekleri annem yapıyordu. Çünkü bende düdüklü tencere patlama korkusu vardır. Ancak evlendikten sonra iş başa düştüğü için eve bir düdüklü tencere gerekiyordu. Daha önce elektrikli olduğunu hiç duymamıştım. Ancak Kumtel elektrikli düdüklü tencere gördüm. Kullanımı çok basit ve güvenli. Artık tüm yemekleri hiç korkmadan güven içinde pişiriyorum. Tavuk but haşlama yapmak için attığımda pişirme süresi bitince otomatik kapanıyor. Bir kaç defa patates haşladım yumuşacık yaptı. Çabuk soğuyan mercimek çorbası gibi yemekleri pişirme bittikten sonra sıcak tutuyor. Temizlenmesi çok zor değil. Ama elektronik olduğu için ben bulaşık makinesinde yıkamıyorum. Pişireceğiniz yemek modunu seçince kendisi basıncı otomatik olarak ayarlıyor. Kısaca artık düdüklü ile yapabileceğim tüm yemekleri tek tuşa basarak gözüm arkada kalmadan pişirebiliyorum.

İlginizi Çekebilir:  Cook Love Erişte ve Makarna Kesme Makinesi Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Kumtel Elektrikli Düdüklü Tencere Alınır Mı?

Eğer sizin de benim gibi düdüklü tencere fobiniz varsa mutlaka evinizde bulundurmanız gereken bir cihaz. Patladı, buhar kaçtı veya yandı gibi derdiniz asla olmuyor. Güven içinde bir düdüklüde pişirebileceğiniz her şeyi pişirebiliyorsunuz. Bim markete çok uygun fiyatlı geldiği oluyor. Bende zaten Bim aktüel ürün olarak almıştım. Bence artık ocak üstü düdüklü kullanmak yerine bunlar olmalı.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.