Kumtel (HAF-03) XXL Fastfryer Nasıl ve Alınır Mı? Kumtel Airfryer Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Türkiye’nin yerli markalarından bir tanesi olan Kumtel’in XXL Fastfryer model airfryer cihazı nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Bim marketten satılan 8.5 L hacimli Kumtel XXL Fastfryer teknik özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz. 

Son günlerde oldukça popüler ürünlerden bir tanesi olan Airfryer cihazları sağlıklı pişirmenin yanı sıra ekonomik cihazlardır. Çünkü normal tavaya göre %90 daha az yağ harcamaktadır. Airfryer, yağ buharı ile kızartma yapar. Böylelikle hem çıtır çıtır kızartmalar yaparken yağ tasarrufu sağlamış olursunuz. Ayrıca yağsız yiyecekler sayesinde sizin ve ailenizin sağlıklı yiyecekler tüketmesini sağlar. Bu konuda Türkiye’nin önemli markalarından bir tanesi olan Kumtel’in XXL Fastfryer modeli uygun fiyatı ve kalitesi ile dikkat çekiyor. Şimdi gelin Kumtel XXL Fastfryer özelliklerine bir bakalım.

Kumtel XXL Fastfryer Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: Kumtel XXL Fritöz/fastfryer 220-240 Watt voltaj ile çalışmaktadır. 1800 watt ısıtma gücü bulunmaktadır. Plastik gövde malzemesinden imal edilmiştir. Kızartma Pan hacmi 7.5 litre, kızartma sepeti ise 5.5 L hacmindedir. Kare sepet olması pişirme sırasında fayda sağlamaktadır. 60 dakikalık zamanlama özelliği vardır. Ayrıca pişirme sonrasında otomatik kapanma fonksiyonu vardır. 80-200 C kadar sıcaklık ayarı mevcuttur. Sıcak hava sirkülasyonuna sahip olup, hızlı pişirme sepeti vardır. Ayrıca kullanılan metal malzemeler paslanmaz çelikten yapılmıştır. Kızartma sepeti çıkartılabilir ve makinede yıkanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Toshiba 58UA2263DT 58" Ultra HD Android TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri
Teknik Özellikleri
Güç 1800 W
Porsiyon 6-8 Kişilik
Toplam Hacim 8.5 Litre
Kızartma Pan Hacmi 7.5 Litre
Kızartma Sepeti Hacmi 5.5 Litre
Sepet Şekli Kare
Sepet Malzemesi Paslanmaz Çelik
Zamanlayıcı Var (60 dk)
Gövde Malzemesi Plastik
Dijital Ekran Yok
Manuel Ayarlama Var
Sıcaklık Ayarı 80-200° C
Otomatik Kapanma Var
Hızlı Pişirme Sepeti Var
Makinede Yıkanabilme Uygun
Fonksiyonlar
Buz Çözme 6 dk – 80° C
Patates Kızartması 15 dk – 150° C
Tavuk Kanat 20 dk – 180° C
Kırmızı Et 20dk – 160° C
Karides 20 dk – 160° C
Balık 20 dk – 180° C
Kek 30 dk – 160° C
Kurutma 4 saat – 120° C

Kumtel XXL Fastfryer Kullanıcı Yorumu 

Uzun zamandır evime bir Airfryer almak istiyordum. Aslında daha uygun fiyatlı olanları vardı. Ancak markalarını daha önce duymadığım için güvenemiyordum. Bu sebeple Bim markete gelen Kumtel XXL Fastfryer fritöz/airfryer aldım. Çünkü daha önce Kumtel cihazı kullanmıştım ve oldukça memnundum. Öncelikle ürünü aldıktan sonra kutusundan çıkartınca kaliteli yapısı dikkatimi çekti. Dış kaplaması plastik olmasına rağmen oldukça kaliteli ve ısıya dayanıklı. Pişirme sepeti haznesi gayet geniş. Benim çocuklarım kızartmayı çok sevdikleri için airfryer almak artık şart olmuştu. Çünkü fazla yağ ile sağlıklarının bozulmasını istemiyordum. Kumtel XXL airfryer ile çok az yağ ile aynı tavada kızartmış gibi patates kızartması yapabiliyorum. Ayrıca köfte ve tavuk gibi diğer kızartmalarda da oldukça başarılı. Bir kaç defa kek yaptım altını ve üstünü eşit bir şekilde pişiriyor. Bazen bu tutan yiyecekleri çözdürmek için kullanıyorum. 15 dakika taş gibi buz tutmuş eti yumuşacık olana kadar çözüyor. Pişirme sonrası sepetini makineye atıp yıkıyorum. Ayrıca yağ buharından cihazın pişirme haznesinin üst tarafı yağ kalıntıları oluyor. Burayı kolaylıkla temizliyorum. Pişirme fonksiyonları dokunmatik düğmeli. Ama dijital ekranı olmaması kötü. Pişirme özelliklerini çevirmeli fonksiyonel olarak ayarlıyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Philips 40PUS7607 43 İnç Ultra HD Smart LED TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Kumtel XXL Fastfryer Alınır Mı?

Kumtel mutfak aletlerinde özellikle ocak, fırın ve fritöz işine oldukça ileri ve kaliteli bir markadır. Bunu bildiğim için gözüm kapalı bir şekilde aldım. XXL Fastfryer uygun fiyatına rağmen oldukça güzel, özellikli ve kaliteli. Benim gibi 5 kişilik bir aileye bile yeterli miktarda pişirme yapabiliyor. A101, Bim ve Şok gibi zincir marketlere uygun fiyatlı olarak geldiği oluyor. Sizde gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.