LG 50UQ75006LF Ultra HD (4K) Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları
Dünyanın en büyük televizyon üreticilerinden bir tanesi olan LG’nin 50 inç modeli 50UQ75006LF Ultra HD 4K TV nasıl bir televizyon ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca LG 50UQ75006LF Ultra HD (4K) televizyon teknik özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.
Dünyanın en büyük ilk 5 televizyon üreticisinden bir tanesi olan LG, yine Türkiye’de en çok televizyon satan markalardan bir tanesidir. Oldukça kaliteli televizyonları olan LG’nin pek çok tv modeli bulunuyor. Hatta son zamanlarda ürettiği televizyonlarda yapay zeka (AI) desteğine de yer veriyor. Türk kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ekran büyüklüğüne sahip yani 50 inç ekrana sahip 50UQ75006LF Ultra HD (4K) modeli bugün hemen her mağazada satılan bir televizyondur.
LG 50UQ75006LF Ultra HD (4K) Nasıl Televizyon ve İyi Mi?
Ekran Özellikleri: 50 inç büyüklüğünde LED ekran tipine sahiptir. Ekran uzunluğu 126 santimdir ve 3840×2160 ekran çözünürlüğü vardır. Ekran yenileme hızı 50/60 hz kadardır. HDMI ise yine 6840×2160 hz destekliyor. HDR görüntü destekliyor. HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma), HDR Effect, HDR 10 Pro ve 4K Active HDR özellikleri vardır. Ekranında ise α5 (Alpha5) (Gen5) AI Processor 4K, Direct LED Aydınlatma, HDR Dynamic Tone Mapping, HGIG Mode, Resolution Upscaler (4K), Wide Viewing Angle özellikleri var.
Ses Özellikleri: 20 W ses çıkış gücü bulunuyor. Ayrıca 2.0 hoparlör sistemine sahiptir. Subwoofer özelliği bulunmuyor.
Ebatlar ve Ağırlık: Televizyonun boyutu 1130 mm genişlik ve 719 mm yüksekliğe sahip. Ayrıca ağırlığı ise 11.3 kilogram.