Dijitsu 58 İnç UHD Android LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli elektronik üreticisi Dijitsu’nun 58 inç ultra HD Android LED televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Dijitsu 58 inç UHD Android LED televizyon kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Piyasada çok çeşitli marka ve modellerde televizyonlar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları dünya çapında tanınırken bazıları ise sadece Türkiye’de satılmaktadır. Türkiye son yıllarda teknoloji ürünleri olarak hemen her cihazı kendisi üretmeye başlamıştır. Bunlardan bir tanesi de Dijitsu markasıdır. Dijitsu üstün özellikleri ve uygun fiyatıyla şuan için Türkiye televizyon pazarında en çok satılan markalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bim, A101, Migros, Şok ve Metro markette Dijitsu televizyonlarını görmek mümkündür. Dijitsu’nun hemen her ekran boyutunda bir televizyonu vardır. Bunlardan bir tanesi 58″ ekranlı 58DS8500 model koduna sahip olanıdır.

Dijitsu 58 İnç UHD Android LED TV Nasıl ve İyi Mi?

Ekran Özellikleri: LED ekran 58 inç yani 156 santim büyüklüğündedir. Ultra HD 4K yayın çıkışı sağlayabilmektedir. 3840×2160 ekran çözünürlüğü bulunuyor. 50/60 Hz ekran yenileme hızına sahiptir. HDR yayın desteği bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:  Nordmende 55 İnç UHD Android TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları (NM55350)

Ses Özellikleri: 20 W gücünde 2.0 hoparlör sistemine sahiptir. Ses kalitesi ortalama seviyededir.

Multimedya Özellikleri: 3 D yayın desteği yoktur. Smart TV olduğu için internet tabanlı uygulamalar izlemeye izin verir. Android işletim sistemine sahiptir. Prime Video, Exxen, Netflix ve Youtube uygulamaları yüklü olarak geliyor. Ancak istenilirse uygulama yükleyebilme özelliği vardır. ARM cortex A53 chipseti ile yine ortalama bir performans sunuyor. 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası vardır.

Bağlantı ve Diğer Özellikleri: Dahili wifi sistemi bulunuyor. Ancak istenirse LAN / ethernet kablosu ile de internet bağlantısı sağlanabilmektedir. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri vardır. Kulaklık giriş yeri bulunmaktadır. Sadece siyah renkte üretilmiştir.

Dijitsu 58 İnç UHD Android LED TV Kullanıcı Yorumu

Evimin salonu için televizyon ihtiyacım vardı. Ancak öyle çok param olmadığı için Bim markete geldiğini gördüğüm Dijitsu 58 inç televizyonu aldım. Eve getirdikten sonra kısa bir kurulum aşamasından sonra kullanmaya başladım. Çok net ve kaliteli bir görüntü sağlıyor. İnternetten 8K video açtım destekledi. İnce bir ekrana sahip ve çok şık duruyor. Kanal geçişleri gayet hızlı. Ayrıca geçiş sırasında mavi ekran ve bekleme yapmıyor. Android işletim sistemine sahip olduğu için çok kolay kullanıcı arayüzü var. Smart TV uygulaması çok başarılı ve hızlı. Örneğin Youtube’a hemen giriyor. Asla uygulamadan atma, donma ve takılma gibi şey olmuyor. Ses kalitesi ortalama seviyede. Ben çok daha iyi ses kalitesi istediğim için ek bir ses sistemi aldım.  Kumanda düğmelerinin üstü kolay kolay silinmiyor. Ayrıca kumanda algılaması çok iyi. Salonun diğer ucundan bile hemen algılıyor.

İlginizi Çekebilir:  Flavel FLV6001 6 KG Çamaşır Makinesi Nasıl, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Dijitsu 58 inç Ultra HD Android LED TV Alınır Mı?

Dijitsu zaten uygun fiyatı ve çok özelliği ile dikkat çekiyor. Parasının televizyonu desek en iyi tabir olur. Bu paralara 58″ ekrana sahip bu özelliklerde başka bir televizyon bulmanız çok zor. Fiyat performans ürünü olarak bakınca listenin en üst sıralarında yer alması gerekiyor. Bir diğer husus ise görüntüsünün çok şık olması. Ben duvara asarak kullanıyorum. Şimdiye kadar televizyonumdan çok memnunum. Ayrıca zaten ucuz olmasına rağmen Bim markete piyasa fiyatının bile çok daha altında geliyor. Eğer takip ederseniz sizde F/P olarak çok iyi bu televizyona az bir para ile sahip olabilirsiniz. Sonuç olarak gönül rahatlığıyla alabileceğiniz bir televizyon.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.