Samsung 40T5300 Full HD Smart TV Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Dünyanın en büyük televizyon üreticilerinden bir tanesi olan Samsung’un 40T5300 Full HD Smart televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Samsung 40T5300 teknik özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Televizyon markası denildiği zaman insanların aklına gelen ilk markaların başında Samsung gelmektedir. Ürettiği tüm televizyonlar teknolojinin geldiği son noktalardadır. 40T5300 modeli de yine teknolojik bir televizyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Bim, A101, Şok ve Migros gibi zincir marketlerde indirime girdiğinde çok uygun fiyatlara satılabilmektedir. Şimdi gelin Samsung 40T5300 full hd smart tv teknik özelliklerine bakalım.

Samsung 40T5300 Full HD Smart TV Nasıl ve İyi Mi?

Ekran Özellikleri: 40 inç büyüklüğünde LED düz ekranı bulunuyor. Full HD yayın yapabilme kapasitesi vardır. Ekran çözünürlüğü ise 1920×1080 P ile yeterli seviyededir. PQI 1000 yenileme yazılımı ile 50/60 Hz ekran yenileme hızına sahiptir. Mega dynamic contrast ile oldukça sıcak görüntüler elde edilebilmektedir. HDR yayın yapabilme imkanı sunan bu televizyonda micro dimming pro, purcolour teknolojisi ve hyper engine görüntü özellikleri bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  SEG ST 283 Buzdolabı Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Multimeyda Özellikleri: 3D görüntü kalitesini desteklemiyor. Smart TV özelliği ile internet üzerinden özel programlar izlenebilmektedir. Dahili kamera ve yayın kaydetme özellikleri bulunmamaktadır. Tizen işletim sistemine sahiptir.

Ses Özellikleri: 20 W ses çıkış gücüne sahiptir. Ayrıca 2.0 hoparlör sistemiyle dolby digital plus yayınlar seyredebilirsiniz. Subwoofer ise bulunmuyor.

Alıcı ve Bağlantı Özellikleri: Analog ve kablo TV alıcısı bulunmaktadır. Ayrıca dahili HD uydu alıcısı mevcuttur. Televizyonda yine dahili Wifi bulunmaktadır. Ayrınca ethernet kablosu ve DLNA girişleri bulunmaktadır. 1 adet USB, 2 Adet HDMI giriş yeri bulunmaktadır.

Boyut ve Ağırlık Özellikleri: Televizyonun ayaklı olarak 7.2 kilogram ağırlığı bulunuyor. 100 cm genişliğinde ekranı vardır. TV genişliği 917 mm, yüksekliği 552.4 mm ve kalınlığı ise 170.3 mm ölçülerine sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Dijitsu DB100 Tezgah Altı Buzdolabı Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Samsung 40T5300 Full HD Smart TV Kullanıcı Yorumu

İndirim markete aktüel ürün olarak geldiği bir tane evimin mutfağı için aldım. Oldukça kaliteli ve güzel bir televizyon. Öncelikle ekran ve görüntü kalitesi muazzam. Smart tv izlerken bir sorun yaşamadım. Uygulamalar üzerinden yayın izlerken asla donma, kasılma ve atma gibi şeyler olmuyor. Kısa süre içerisinde internet bağlantısını sağlıyor. Ancak internete bağlanırken biraz bekletiyor. Diğer taraftan ses gücü biraz daha fazla olabilirdi. Ses kalitesi gayet güzel ve net. Bazı televizyonlarda olduğu gibi robotik bir sesi yok. Kumandası gayet basit ve sade. Düğme karışıklığı yaşamıyorsunuz. Sonuç olarak güzel bir televizyon. Zaten fiyat performans açısından baktığınız zaman Samsung’un bu televizyonu çok ucuza verdiğini göreceksiniz.

Samsung 40T5300 Full HD Smart TV Alınır Mı? 

Samsung kalitesi zaten tartışılmaz. İndirimli ürün olarak karşımıza bazen çıkıyor. Sizde benim gibi çok uygun fiyata Bim, A101 ve Şok gibi marketlerden aktüel ürün olarak alabilirsiniz. Samsung televizyonlar zaten uzun ömürlü olmasıyla biliniyor. Bu televizyonda çok sağlam ve kaliteli. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.