LG 55UQ75006LF 55 İnç UHD Smart TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Dünya elektronik eşya devi LG’nin 55UQ75006LF model kodlu 55″ uhd smart televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca LG 55UQ75006LF 55 İnç UHD Smart tv teknik özellikleri, kullanıcı yorumu ve incelemesine yer vereceğiz.

Güney Koreli elektronik eşya üreticisi LG her zaman en kaliteli ürünleri üretmiştir. LG özellikle televizyon alanında dünyanın en çok satılan 3 markasından bir tanesidir. Ülkemizde de oldukça fazla pazar payına sahiptir. Bunda ürünlerinin uzun ömürlü olması, özelliklerinin çok olması ve kalitesinin en üst düzeyde olması büyük rol sahibidir. LG’nin hemen her ekran boyutunda televizyon modeli vardır. 55 inç ekran boyutuna sahip olan 55UQ75006LF televizyon modeli ise bir kullanıcının televizyondan bekleyebileceği hemen her şeyi sunmaktadır. Ayrıca Bim, A101 ve Şok gibi marketlerde piyasanın çok daha ucuzuna satılabilmektedir.

LG 55UQ75006LF 55 İnç UHD Smart TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Görüntüsü: 55 inç büyüklüğünde yani 139 cm boyutunda LED ekranı bulunuyor. Ultra HD 4K görüntü kalitesine sahiptir. 3840×2160 ekran çözünürlüğü bulunuyor. 50/60 Hz ekran yenileme hızı var. HDR yayın desteği mevcuttur. 4K active HDR özelliği yine ek olarak vardır. α5 (Alpha5) (Gen5) AI Processor 4K, Direct LED Aydınlatma, HDR Dynamic Tone Mapping, HGIG Mode, Resolution Upscaler (4K) ve Wide Viewing Angle gibi ekran görüntü özellikleri vardır.

İlginizi Çekebilir:  Sinbo 8 Litre Dijital Airfryer Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Ses Özellikleri: 20W gücünde 2.0 hoparlör sistemi vardır. Al sound ve stereo ses kalitesinde çıkış verebilmektedir. Bu televizyonda kullanılan ses sistemi ek bir kuruluma ihtiyaç duymaz. Gerçekten sanki yanınızda konuşuyormuş gibi hissedeceğiniz kalitede ses veriyor.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wi-fi sistemi wifi 5 teknolojisi ile desteklenmektedir. Ayrıca ethernet/LAN kablosu ile bağlantı sağlanabilmektedir. 1 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunuyor. Ek cihaz gerektiren tv uygulamalarını bir kutuya ihtiyaç duymadan yayınlayabilmektedir.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteklemiyor. Smart TV olduğu için internet üzerinde yayın izleyebiliyorsunuz. LG ThinQ AI ve web tarayıcı özelliklerine sahiptir. Bu televizyonda Netflix, Prime video ve Youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Ayrıca uygulama yükleyebilme imkanı sunmaktadır. Ses tanıma ve akıllı etkileşim gibi ek özelliklere sahiptir. Ancak yayın kaydetme özelliği bulunmuyor. 4 çekirdekli işlemci ile 1.5 gb ram ve 8 gb dahili hafızası bulunuyor. Kullanım sistemi olarak webOS 22 işletim sistemine yer verilmiştir. Yine bluetooth bağlantı yapılabilmesine olanak sağlıyor.

LG 55UQ75006LF 55 İnç UHD Smart TV Kullanıcı Yorumu

Oturma odam için kaliteli bir televizyon almak için araştırmalar yapıyordum. Uzun süre araştırırken bir cuma günü Bim’e aktüel ürün olarak geldiğini gördüğüm LG 55UQ75006LF 55 İnç UHD Smart TV gördüm. İnternetten biraz araştırdıktan sonra almakta karar kıldım. Televizyonu aldığım için çok memnunum. Kolay bir ayaklık takma aşamasından sonra oturma odasına kurdum ve izlemeye başladım. Kumandaya basıp herhangi bir tv kanalını açtığımda karşıma çok net ve canlı görüntü çıktı. Ben emin olun bu kadar güzel bir görüntü beklemiyordum. Hele 4k yayın açtığımda sanki gözümün önünde canlı canlı seyrediyormuşum gibi hissettim. Diğer yandan ses kalitesi çok hoşuma gitti. Film izlerden sesi yükselttiğimde bir ses sistemi kurmuş gibi kaliteli ses veriyor. Kanal geçişleri sırasında asla bekleme ve ekran kararması yapmıyor. Çok seri ve hızlı bir televizyon. Açılış sırasında da çok fazla beklemiyorsunuz. Netflix ve Youtube gibi uygulamalara anında bağlanıyor. Ayrıca eski televizyonum gibi asla uygulama sırasında donma, atma ve takılma gibi şeyler olmuyor. Kullanıcı arayüzü gayet kullanışlı. Kumandasında düğme dizilimi çok akıllıca yapılmış.

İlginizi Çekebilir:  Onvo 42 İnç 420V600F Android TV Nasıl? Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

LG 55UQ75006LF 55 İnç UHD Smart Televizyon Alınır Mı?

LG’nin televizyon kalitesinin tartışılabilir olduğunu düşünmüyorum. Bu televizyon orta segmentler arasında benim gibi orta gelirli bir kullanıcıya ihtiyacı olan her şeyi veriyor. Görüntü ve ses kalitesi çok çok üstün. Fiyat olarak baktığımız zamanda bu marka ve kalitede bir televizyona göre çok uygun geliyor. Ben Bim’den piyasanın neredeyse yarı parasına aldım. Keşke bir tane daha alsaydım diye pişmanlık yaşıyorum.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.