Samsung 58AU70008″ 4K Crystal UHD TV Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Dünya’nın en büyük elektronik aletler üreten markalarından olan Samsun’un yine kaliteli televizyonlarından olan Samsung 58AU7000 58″ 4K Crystal UHD TV  nasıldır ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Samsung 58AU7000 58″ 4K Crystal UHD TV  inceleme, özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Güney Koreli teknoloji devi olan Samsun bir insanın kullanabileceği her elektronik eşyayı üretebilmektedir. Tüm dünyada büyük bir pazar payına sahiptir. Cep telefonlarının yanı sıra beyaz eşya ve ev elektroniği alanında da büyük bir payı vardır. Televizyon piyasasında ise en büyük 3 üreticiden bir tanesidir. Ürünleri tüm dünyada milyonlarca adet satılmaktadır.

Samsung 58AU7000 58″ Televizyon Nasıl ve İyi Mi?

Tam Türk tipi salon televizyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bünyesinde pek çok özelliği barındırmaktadır. 2021 yılında üretime başlanan 7000 serisi televizyonlardandır. Özellikleri ise şu şekildedir.

Ekran Özellikleri: 58 inç yani 146 cm büyüklüğünde bir ekrandır. Ultra HD 4K desteği bulunmaktadır. Ayrıca 3840×2160 ekran çözünürlüğü vardır. PQI 2000 ekran yenileme hızı ile oldukça hızlı bir geçiş imkanı sunar. 50-60 Hz yenileme hızına denk gelmektedir. Mega Dynamic Contrast ile çok net görüntüler elde edebilirsiniz. Ayrıca HDR görüntü kalitesinde gösterim sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Toshiba 32W2363DT/2 32" Uydu Alıcılı Smart Led TV Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Multimedya Özellikleri: Samsung 58AU7000’da 3d görüntü desteği bulunmuyor. Ayrıca Smart yani kablosuz internet bağlantısı desteklemektedir. Televizyonda yüklü olarak Netflix ve Youtube yüklü gelmektedir. Ancak sonradan uygulama yükleyebiliyorsunuz.  Bu televizyonun kalbinde ise 4 çekirdekli işlemci ve Tizen 6.0 işletim sistemi bulunuyor. Ayrıca Bluetooth, ekran yansıtma, oyun modu ve Samsung SmartThings özellikleri vardır.

Ses Özellikleri: 20 W ses çıkış gücü vardır. 2.0 hoparlör sistemi bulunuyor. Ancak Subwoofer bulunmaması negatif bir yönüdür.

Uydu ve Alıcı Özellikleri: Analog, karasal, kablo tv ve HD uydu alıcı özellikleri bulunmaktadır.

Bağlantı Özellikleri: Zaten adından anlayacağınız üzere dahili Wi-Fi bulunuyor. Ayrıca DLNA ve kablolu ethernet/lan kablo girişi bulunuyor. 1 adet USB ve3 adet HDMI giriş yeri var.

İlginizi Çekebilir:  Dijitsu 50 İnç 4K Android TV Nasıl, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Ağırlık ve Boyutları: Samsung 58AU7000’un 1291 mm genişliği bulunuyor. 825 mm ayaklı yüksekliği var. Ayrıca ağırlığı 15.9 kilogramdır.

Samsung 58AU7000 58″ 4K Crystal UHD TV Kullanıcı Yorumu

A101 markete geldiği için bir tanesini uygun fiyata aldım ve evimin salonunda kullanıyorum. Öncelikle Samsung’un en kötü cihazı bile çok kaliteli oluyor. Ben 5 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Netflix ve internet bağlantısı sırasında hiç donma yaşanmıyor. Kumanda düğmesine bastığınız anda geçişler gerçekleşiyor. Ayrıca çok net bir görüntüsü var. Bana göre tek eksi yönü ses kalitesinin biraz düşük olması. Yani Samsung’dan daha fazlasını beklerdim. Yine de görüntü kalitesinin iyi olması bu açığı kapatıyor. Çok şık bir kasası var. Ayrıca kenar çıtaları çok kalın olmadığı için tamamen ekran görüyorsunuz. Televizyon ayakları çok pratik takılıp çıkartılabiliyor.

Samsung 58AU7000 58″ 4K Crystal UHD TV Alınır Mı?

Yazımın içinde de söylediğim gibi A101’e uygun fiyatlı geldiği için aldım. Bu fiyatlara adı sanı hiç duyulmamış markaları bu fiyatlara verirken ben Samsung kalitesini aldım. Gerçekten tam orta sınıf bir televizyon. Sizde uygun fiyatlı bir tanesini bulduğunuz zaman gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.