Toshiba 55QA4263DT Ultra HD 4K QLED Android TV Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Toshiba, uzun yıllardır dünyanın en büyük elektronik cihazlardan üreten markalarından bir tanesidir. Bu yazımızda Toshiba’nın 55QA4263DT Ultra HD 4K QLED televiyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Toshiba’nın 55QA4263DT Ultra HD inceleme, özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Toshiba, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kaliteli ürünleriyle bilinen bir markadır. Özellikle bilgisayar ve parçaları üretiminde dünyanın ilk 5 şirketinden bir tanesidir. Uzun yıllardır televizyon sektöründe de yer alan Toshiba’nın A101 marketlerde sattığı bir model olan Toshiba 55QA4263DT Ultra HD 4K QLED Android TV oldukça yüksek özellikleri ve uygun fiyatıyla orta gelir grubuna hitap eden bir modeldir.

Toshiba 55QA4263DT Ultra HD 4K QLED Android TV Nasıl Televizyon ve İyi Mi?

Bu fiyatlara markası ve adı sanı daha önce duyulmamış televizyon yerine Toshiba tv daha dikkat çekiyor. Oldukça fazla özelliği bünyesinde barındırıyor. Bir televizyondan bekleyeceğiniz ne varsa Toshiba bunu size sunuyor. Şimdi gelin teker teker bu televizyonun özelliklerine bakalım.

İlginizi Çekebilir:  Toshiba 55UA2263DT 55 İnç Ultra HD Android TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Ekran Özellikleri: Düz (flat) LED ekran tipine sahiptir. 55 inç (139 cm) boyutundadır. Ultra HD 4K çözünürlük standartlarındadır. 3840×2160 ekran çözünürlüğü oranı vardır. Ekran yenileme hızı ise 50/60 hz’dir. HDR özelliği bulunmaktadır. Ayrıca Dolby Vision ve HDR10 desteklemektedir.

Ses Özellikleri: 20 W ses çıkış gücü ile akıcı ve akustik seslere olanak sağlıyor. 2.0 hoparlörleri vardır. German + Nicam Stereo ses kalitesindedir.

Uydu ve Alıcı Özellikleri: Analog, karasal ((DVB-T), kablo TV, ve HD karasal uydu alıcısı bulunmaktadır. Ayrıca dahili uydu alıcısı sayesinde ek bir cihaza ihtiyaç duymaz.

Bağlantılar: Dahili wi-fi yani smart tv özelliği bulunuyor. Ayrıca kablo ile (ethernet/LAN kablo girişi) imkanı mevcuttur. 2 adet USB ve 4 adet HDMI girişi bulunuyor. Ayrıca HDMI-CEC desteği bulunuyor.

Mutimedya Özellikleri: 3d görüntü desteklemiyor aslında bunun olmaması en kötü yanı diyebiliriz. Smart tv özelliğinde Google play store ve web tarayıcı bulunuyor. Ayrıca kullanıcı ara yüzünde Bein connect, netflix, prime video ve youtube yüklü olarak geliyor. Ancak istediğiniz bir uygulama varsa android işlemcisi sayesinde yükleyebiliyorsunuz. Diğer bir negatif yönü ise yayın kaydetme özelliği olmaması. Ses ile kontrole imkan sunuyor. işlemcisi 4 çekirdeklidir. Android 9.0 Pie tv işletim sistemi ile birlikte gelmektedir. Yine bluetooth, Google asistan, ekran yansıtma gibi pek çok multimedya özelliğine sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Samsung 58AU70008" 4K Crystal UHD TV Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Boyutlar ve Ağırlığı: Bu televizyonun ağırlığı 15.5 kilogramdır. Genişliği 1237 mm, yüksekliği 715 mm ve kalınlığı 66 mm’dir.  Bu televizyon E sınıfı enerji tüketimine sahiptir.

Toshiba 55QA4263DT Ultra HD 4K QLED Android TV Kullanıcı Yorumu

Toshiba televizyon almadan önce internette baya bir araştırma yapmıştım. Sonuç olarak A101 markete aktüel ürün olarak geldiğini görünce bir tane aldım. Öncelikle gerçekten çok kaliteli ve özellikli bir televizyon olduğunu bilin. Ekran görüntü kalitesi muhteşem. Bir film oynarken sanki gerçek dünyada izliyormuşum gibi hissediyorum. QLED olması sebebiyle görüntülerde ki renkler çok canlı. Belgesel izlerken kendimi o hayvanların arasında hissediyorum. İnternete bağlandığımda ise hiç donma problemi yaşamadım. Youtube olsun Netflix olsun kolayca geçiş yapabiliyorum. Ayrıca film yükleme hızı çok iyi. Daha hiç takıldığını görmedim. Kumandası ise çok fonksiyonel ve kullanışlı. Diğer bazı markalarda kumanda tuşları çok karıştırıyorsunuz ama Toshiba’da bunu hiç yaşamadım. Ses çıkışı ise muhteşem. Bazen film izlerden sesi açıyorum, sanki canlı canlı yanımda konuşuyormuş gibi ses veriyor. Kısacası parasına göre her şeyi ile muhteşem bir televizyon.

Toshiba 55QA4263DT Ultra HD 4K QLED Android TV Alınır Mı?

Bu televizyon 55QA4163DT ile aynı diyebiliriz. Dediğim gibi bu fiyatlara markası belli olmayan bir televizyon alana kadar Toshiba alabilirsiniz. Ayrıca Vestel servis garantisi sayesinde, arıza durumunda sorun yaşamıyorsunuz. Tam bir fiyat performans televizyonudur.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.