TCL 58 İnç Uydu Alıcılı Google TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Son zamanlarda ülkemizde oldukça fazla adını duyurmaya başlayan elektronik şirketlerinden olan TCL’nin 58″ inç uydu alıcılı Google televizyon modeli nasıl ve alınır mı alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca TCL 58 inç Uydu Alıcılı Google TV teknik özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Ülkemizde son zamanlar bir hayli fazla televizyon markası oldu. Eski tanınmış markaların yanı sıra yeni markalar da Türkiye’de satışa çıktı. Bu yeni markalar arasında en kaliteli olanlardan bir tanesi de TCL’dir. TCL, Çinli bir elektronik ve teknoloji devidir. Uzun yıllardır dünyada pek çok ülkede satılmasına rağmen ülkemizde bir kaç yıldır yer almaktadır. TCL, televizyonları Bim, A101, Şok ve Migros gibi zincir marketlerde çok uygun fiyatlı indirim ürünü olarak satılabilmektedir. TCL 58P633 model koduyla satılan bu televizyon, fiyatına göre en iyi cihazlar arasında yer alıyor.

TCL 58 İnç Uydu Alıcılı Google TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 58 inç yani 146 cm büyüklüğünde LED ekranı bulunmaktadır. Ultra HD 4K çözünürlük standardına sahiptir. PPI 2300 ekran yenileme hızı yazılımı vardır. 50/60 Hz ekran yenileme hızına sahiptir. HDR yayın desteği vardır.

İlginizi Çekebilir:  Dijitsu 32 İnç Android LED TV (32DS8500) Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Ses Özellikleri: 20 W gücünde 2 adet hoparlörü var. Ayrıca Dolby Digital ses çıkış özelliğine sahiptir.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi zaten smart tv olduğu için var. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri vardır. Kulaklık giriş yeri olması büyük avantajdır. 1. adet anten ve 1 adet uydu anteni giriş yerine sahiptir.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteğini karşılamıyor. Google Android TV işletim sistemine sahiptir. Smart TV açıldığı zaman Bein connect, Goolge TV, Netflix, Prime video, Turkcell TV ve Youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. 4 çekirdekli işlemci sayısı bulunuyor. 1.3 Ghz işlemci hızı var. Realtek RTD2851A chipseti gayet hızlı ve akıcıdır. Android TV 11 sürümü ile birlikte gelmektedir. 2 GB ram ve 16 GB dahili hafızası var. Bluetooth, google asisant ve ekran yansıtma gibi diğer multimedya özelliklerini barındırıyor.

İlginizi Çekebilir:  Altus AL43 UHD 9823 4K Alınır Mı? Yorumları ve Teknik Özellikleri

Boyutlar ve Ağırlık Özellikleri: ayaklı olarak genişliği 1296 mm, yüksekliği 806 mm ve 265 mm genişliğe sahiptir. Ayaksız ise 8.44 santim genişliği vardır. Ağırlığı ise 15 kilogramdır.

TCL 58 İnç Uydu Alıcılı Google TV Kullanıcı Yorumu

Bu televizyon Bim’e hafta sonu aktüel ürün olarak geldiği için uygun fiyatlı gördüm ve aldım. Öncelikle TCL markası hakkında daha önce bilgim yoktu. Biraz şans işi diyerek aldım. Kutusundan çıkarttıktan sonra kısa süre içerisinde kurulumunu yaptım ve çalışmaya başladı. Gerçekten çok net ve kaliteli bir görüntü sağlıyor. Canlı ve sıcak renklere sahip. Ses kalitesi ortalama bir performans veriyor. Ben salonumda kullanıyorum ve büyük bir salon olmasına rağmen ses duymakta zorluk çekmiyorum. Kanal geçişleri çok hızlı ve akıcı. Asla siyah ekran vermiyor. Smart TV özelliği çok kullanışlı ve basit. Zaten android işletim sistemine sahip olduğu için kullanımı gayet kolay. Uygulama üzerinden yayın izlerken donma, yayından atma ve takılma gibi şeyler asla olmuyor.

TCL 58 İnç Uydu Alıcılı Google TV Alınır Mı?

TCL çok kaliteli bir markadır. Hiçbir markanın yan ürünü değildir. Ayrıca Çin zaten bu elektronik ürünler konusunda son yıllarda oldukça kaliteli ürünler üretmeye başladı. Tam bir fiyat performans televizyonudur. Ben aldım ve sorunsuz olarak kullanıyorum. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.