Dijitsu 50 İnç 4K Android TV Nasıl, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Türkiye’nin yerli televizyon üreticilerinden bir tanesi olan ve Bim markette satılan Dijitsu’nun 50 inç 4K Android televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Dijitsu 50 İnç 4K Android TV inceleme, teknik özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Günümüzde televizyon teknolojisi oldukça ilerlemeye başladı. Ülkemizde onlarca televizyon markası satılmaktadır. Bunlardan bazılar çok meşhur iken bazıları hiç duyulmamıştır.  Dijitsu ise son yıllarda oldukça adından söz ettiren bir televizyon markası olmaktadır. Uygun fiyatlı ve yüksek özellikli televizyonları ile dikkat çekmektedir. Türkiye’nin yerli markası olan Dijitsu, bugün hemen her yerde satılmaktadır. Ayrıca A101, Bim, Şok, Migros ve Metro market gibi zincir marketlerde oldukça uygun fiyatlara satılabilmektedir. Hemen her boyutta ekrana sahip olan, Dijitsu50 inç 4K Android TV ise üstün özellikler ve ucuzluğu ile göz dolduruyor.

Dijitsu 50 İnç 4K Android TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 50 inç (126 cm) büyüklüğünde LED ekranı bulunuyor. Yayın kalitesi ultra HD 4k formatındadır. Ekranı 3840×2160 çözünürlüğündedir. 50/60 Hz ekran yenileme hızına sahiptir. HDR yayın desteği yoktur.

İlginizi Çekebilir:  Dijitsu Dijital Mikrodalga Fırın Nasıl, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Multimedya Özellikleri: 3D desteği bulunmuyor. Smart TV özelliği vardır. Ayrıca Android TV işletim sistemine sahiptir. Netflix ve Youtube uygulamalar yüklü olarak gelmektedir. Ayrıca uygulama yükleyebilme özelliği vardır. 5 çekirdekli işlemcisi 1.5 Ghz hızındadır. 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası bulunmaktadır.

Ses Özellikleri: 16 Watt gücünde çift hoparlörü vardır. Subwoofer bulunmuyor.

Alıcı ve Bağlantı Özellikleri: Analog, karasal, kablo TV ve dahili HD uydu alıcısı bulunmaktadır. Ayrıca dahili wifi sistemi bulunuyor. 2 adet USB, 3 adet HDMI girişi vardır.

Boyutlar ve Ağırlığı: 1126 mm genişliği, 713 mm yüksekliği (ayaklı), 227 mm kalınlığı bulunmaktadır. Dijitsu 50 inç Android 4K televizyonun ağırlığı ise 9.5 kilogramdır.

Dijitsu 50 İnç 4K Android Televizyon Kullanıcı Yorumu

Oturma odamdaki markalı televizyon bozulduğu için yenisi almak istiyordum. Ancak televizyon fiyatlarının yüksek olması sebebiyle araştırma içerisindeydim. Bende aktüel ürün olarak Bim markete geldiğini gördüğüm 50″ bir android TV aldım. Kutusundan çıkarttıktan sonra ayaklarını kolaylıkla taktım ve televizyonu açtım. Kurulumu çok basitti ve kısa süre sonra izlemeye başladım. Daha ilk açtığımda ekranının canlı ve net görüntüsü dikkatimi çekti. Ben bu kadarını asla beklemiyordum ama çok kaliteli bir görüntü sağlıyor. Wifi ile bağladıktan sonra internete girdim. Uygulama üzerinden (Youtube ve Netlifx) gibi izlerken bir sorun yaşamıyorum. Ama bağlantı sırasında baya bir bekliyor. Kanal değiştirirken geçiş hızı ortalama seviyelerde. Büyük bir oturma odasına sahip olmama rağmen hoparlör gücü gayet yeterli geliyor.  Sesi son seviyelere kadar açtığım zaman sinema gibi izliyorum. Kumandası gayet kullanışlı ve kolay. Düğmelerine basarken karıştırmıyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Dijitsu 50DW9900 50 İnç UHD Webos TV Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları - Bim

Dijitsu 50 İnç 4K Android Televizyon Alınır Mı?

Ben Dijitsu televizyon aldıktan sonra herkes bana kötüdür o deyip duruyordu. Ben 2 yıldır kullanıyorum ve cihazımdan oldukça memnunum. Hatta eve misafirliğe gelip izleyenler bunun markası ne, ne kadar güzel televizyonmuş diye soruyorlar. Bu fiyatlara göre alabileceğiniz en iyi fiyat/performans televizyonudur. Eğer markasına takılmazsanız gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.