Tesla Model X (4×4) Nasıl? Yorumları ve Özellikleri

Dünyanın en yenilikçi araçlarını bünyesinde barındıran Tesla markası, elektrikli araç klasmanında da rakiplerine fark atmaya devam ediyor. Son zamanların en tasarım harikası modellerine imza atan marka, aynı zamanda performans konusunda da sınır tanımıyor. Bu nedenle Türkiye’de de en sevilen araba üretici markalardan biri olarak gösteriliyor.

Tesla’nın en beğenilen modellerinden olan Tesla Model X (4×4), her anlamda istenileni verdiği gibi yedek parça ve servis konusunda da hiçbir sorun yaratmıyor. Yüksek hızlara kısa sürelerde çıkan model, ayrıca batarya sistemiyle de yeni nesil çözümleri kullanıcıların ayağına getiriyor. İşte, Türkiye’de sıklıkla araştırılan Tesla Model X (4×4) modeline dair merak edilen tüm detaylar.

Tesla Model X (4×4) Teknik Özellikleri

2023 yılında piyasaya çıkan ve global anlamda satış rekorları kıran Tesla Model X (4×4), segment olarak F ve gövde tipi olarak da SUV şeklinde karşımıza çıkıyor. Motor tipi BEV olan aracın alt serisi de Plaid olarak biliniyor. Amerika üretimli şekilde satışa sunulan model, elektrikli araçlar arasında en popülerlerden biridir. Performans anlamında istenileni tam olarak veren Tesla Model X (4×4) modeli, 670HP beygir gücüne sahiptir. Bu sayede yollarda tam 250km/ hızlara kadar çıkabilmektedir. Ayrıca güçlü bir motora sahip olduğundan 0’dan 100’ü sadece 3.9 saniye içerisinde görebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Peugeot E-2008 Nasıl? Kullanıcı Yorumları

Bunların yanı sıra elektrikli motor beygir gücü 670HP olan Tesla Model X (4×4) modelinde lityum iyon bir batarya tipi yer almaktadır. Bu sayede 100Kw/sa batarya kapasitesine sahip olan model, tek bir şarjla 576km kadar yol gidebilmektedir. Otomatik şanzıman olarak satışa sunulan modelde NCAP puanı da 5 yıldız olarak görülmektedir. Ayrıca ölçülerine baktığımız modelde uzunluk 5057mm, genişlik 1999mm, yükseklik 1680mm ve ağırlık da 2335kg olarak görülmektedir.

Tesla Model X (4×4) Kullanıcı Deneyimi

Son zamanlarda 4×4 araçları çok beğendiğimden yeni bir model almak için eski aracımı satmıştım. Bu noktada hem 4×4 hem de elektrikli olan araçlara bakmaya karar verdim. Ayrıca bir Tesla aşığı olduğum için markanın modellerine bakıyordum. Karşıma Tesla Model X (4×4) modeli çıkınca hemen bayiye gidip inceleme kararı aldım. Tasarım anlamında dedikleri kadar varmış gerçekten. Yaptığım testlerden de iyi bir sonuç alınca hemen aldım ve bayiden iyi bir garanti süresi de aldım. Şu ana kadar Tesla Model X (4×4) modeli beni hiç yarı yolda bırakmadı. Uzun yollara rahatça gidebiliyor ve kısa sürede şarj oluyor. Tüm bu güzel özellikleri nedeniyle yakınlarıma da Tesla Model X (4×4) modelini öneriyorum.

İlginizi Çekebilir:  Tesla Model 3 Elektrikli Araba Nasıl? Alınır Mı ve Kullanıcı Deneyimi

Tesla Model X (4×4) Alınır Mı?

Tesla’nın tüm teknolojik kabiliyetlerini konuşturduğu Tesla Model X (4×4) modeli, menzil anlamında standartlarda kalsa da motor ve batarya performansıyla bu açığını kapatıyor. Üstelik gelişen servis imkanları ve şarj istasyonlarıyla Türkiye’de de popülerleşmeye başladı. Bu nedenle Tesla Model X (4×4) modelini satın alınabilecek elektrikli araçlar klasmanında görüyoruz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.