Toshiba 65UA2263DT 65″ Ultra HD Android TV Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Dünyanın en büyük elektronik eşya üreticilerinden bir tanesi olan ve kalitesini kanıtlayan marka Toshiba’nın 65UA2263DT kodlu 65 inç ultra hd android televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Toshiba 65UA2263DT inceleme, teknik özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Elektronik cihaz denildiği zaman insanların aklına ilk olarak Japon markaları gelmektedir. Tüm dünyada onlarca ülkede satışı olan Toshiba ise Japonya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesidir. Bilgisayar, televizyon ve diğer elektronik ürünlerde her zaman kaliteli ve uzun ömürlü cihazları üreten bir markadır. Televizyon grubunda ise Türkiye’de ciddi bir pazar payına sahiptir. Hemen her ekran boyutunda bir televizyonu mevcuttur. 65 inç ekranlı televizyonları arasında 65UA2263DT kodlu olanı piyasanın en iyileri arasındadır.

Toshiba 65UA2263DT 65″ Ultra HD Android TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

65 inç grubunda daha öncede incelediğimiz Toshiba 65UL2163DT modeliyle arasında bir kaç fark bulunmaktadır. Ancak genel olarak teknik özellikleri hemen hemen aynıdır.

Teknik Özellikleri: 164 cm yani 65 inç büyüklüğünde ultra HD 4K ekranı bulunmaktadır. Ekran çözünürlüğü 3840×2160 seviyesindedir. SMR 1900 ekran yenileme yazılımı 50/60 hz hızındadır. Ekran parlalıklığı 350 cd/m² ile dikkat çekmektedir. HDR yayın özelliğine sahiptir. Ekran aydınlatmasında direct led aydınlatma kullanıldığı için çok canlı görüntüler vermektedir.

İlginizi Çekebilir:  Keysmart KEY 430 BZNF Nofrost Buzdolabı Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Ses Özellikleri: 24 watt gücünde 2 adet hoparlörü vardır. Ayrıca Greman + Nicam Stereo ses kalitesi ile ön plana çıkıyor.

Multimedya Özellikleri: İşletim sistemi olarak Android TV 11 kullanılmıştır. 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası bulunuyor. 4 çekirdekli işlemcisi sayesinde oldukça hızlı bir televizyondur. Google Play Store sayesinde uygulama yüklenebiliyor. Ayrıca bu televizyonda Netflix, Youtube ve Prime Video uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Ses tanıma ve akıllı etkileşim özelliklerine sahiptir. Yayın kaydetme özelliği malesef bulunmuyor. HbbTV desteği bulunuyor. Ayrıca Bluetooth, Google Assistant, Ekran Yansıtma, Miracast, Chromecast, USB ile Resim/Müzik/Video Oynatma, Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) gibi diğer multimedya özellikleri vardır.

Bağlantı Özellikleri: Zaten Smart TV olması sebebiyle dahili wifi mevcuttur. Ancak internet kablosu ile de bağlantı yapılabilme imkanı sağlıyor. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri vardır. Kulaklık giriş yeri vardır.

Boyutlar ve Ağırlığı: Toshiba 65UA2263DT televizyonun 146.1 santim genişliği, ayaklı 87.5 cm, ayaksız 84.3 santim yüksekliği vardır. Kalınlığı ise 7.4 santim ile çok incedir. Televizyonun ağırlığı 21 kilogramdır. Kutu ağırlığı ise 28 kg olarak ölçülmüştür.

Enerji Tüketim Özellikleri: Normal yayın ile 1000 saatte 85 kWh elektrik tüketmektedir. HDR yayın tipinde ise 1000 saatte 195 kWh tüketimi vardır. Bekleme modunda 0.5 w elektrik tüketir. V tipi ayaklıkları vardır. Ayrıca Vesa duvar montaj desteği mevcuttur.

İlginizi Çekebilir:  Samsung WW90T4020CE/AH 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi Nasıl, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Toshiba 65UA2263DT 65″ Ultra HD Android Televizyon Kullanıcı Yorumu

Yeni ev aldığım için salona büyük ekranlı bir televizyon almak istiyordum. Araştırma yaparken A101 markette aldın aldın ürünü olarak Toshiba 65 inç ultra hd android tv aldım. Bu televizyonu almamdaki en büyük sebep Toshiba olması ve Android işletim sistemine sahip olmasıydı. Kutusundan çıkartıp kolayca kurulumunu yaptıktan sonra açtım. Önümdeki ekran kalitesini daha önce hiçbir televizyonda görmedim. Bu kadar canlı ve gerçekçi görüntü beklemiyordum. Filmleri sanki çıplak gözle doğrudan içindeymiş gibi izliyorum. Kocaman salonum olmasına rağmen televizyon bir ucunda be diğer ucunda otururken sesi yeterli geliyor. Ayrıca görüntüsü de uzaklarda net bir şekilde seçilebiliyor. O kadar büyük ekranı var ki izlerken sanki sinemada izliyormuş hissine kapılıyorsunuz. Ses kalitesi çok güzel. Ek bir ses sistemi almanıza asla gerek yok. İnternet bağlantısı çok hızlı. Kumandadan bir düğme ile direk netlflix’e girebiliyorum. Ayrıca uygulamalara hızlı bir şekilde giriyor. Asla uygulamadan atma, donma ve takılma gibi şeyler olmuyor. Kumandası oldukça sadece ve fonksiyonel. Düğmeler arasında karıştırmıyorsunuz.

Toshiba 65UA2263DT 65″ Ultra HD Android Televizyon

Bu televizyonu almadan önce içimde şüphelerim vardı. Ancak aldıktan sonra gayet memnun kaldım. 1 haftalık kullanımım sonrası almak isteyen olursa tavsiye ederim. Zaten Toshiba gibi tanınmış bir markanın bu fiyata 65 inç televizyonunu almak sudan ucuz paraya denk geliyor. Tam bir fiyat/performans televizyonudur.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.