Ulefone Note 9p 64 GB Nasıl Bir Telefon, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Çin’in akıllı telefon markalarından bir tanesi olan Ulefone’un Note 9p 64 gb modeli nasıl bir telefon, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Ulefone Note 9p 64 gb inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Tüm dünyada 2010 yılına kadar Avrupa ve Amerika markası akıllı telefonlar çok fazla satılıyordu. Hatta buna Güney Kore markalarını da ekleyebiliriz. Ancak özellikle 2011 yılından sonra Çin malı akıllı telefonlar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ciddi pazar konumu elde etmeye başladılar. Bugün Türkiye telefon pazarının büyük bir kısmı Çin firmalarının elindedir. Ayrıca Çin malı akıllı telefon markaları günden güne artmaktadır. Ulefone markası da Çin menşeili olup, Türkiye’de resmi olarak satış yapan markalardan bir tanesidir. Şuan için Türkiye’de ki en iyi modellerinden bir tanesi ulan Ulefone Note 9p 64 gb uygun fiyatı ve sunduğu yüksek donanımlarla dikkat çekmektedir.

Ulefone Note 9p 64 GB Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: 2022 yılının son aylarında satışa çıkan Note 9p, tam bir fiyat performans telefonu olarak ortaya çıkıyor. Gerçekten parasına göre sunduğu özellikler çok iyi. Bunlardan kısaca bahsetmemiz gerekirse; 6,52 inç ekran boyutuna sahipp olan bu telefonda 64 gb dahili bellek ve 4 gb ram kapasitesi mevcut. Çift hat desteklidir. Hızlı şarj özelliği bulunmuyor ayrıca 5g desteği mevcut değildir. Ancak Türkiye’de şuan güncel olan 4.5 g destekliyor. 4500 mAh batarya kapasitesine sahiptir. Suya dayanıklı olmayıp CPU frenkans değeri 1.8 ghz olarak açıklanmıştır. 8 çekirdekli bir CPU sahip olup sar değeri 0293 W/kg olarak karşımıza çıkıyor. Ekran gövde oranı yüzde 80 gibi ortalama seviyededir. Arka tarafında 3 kamera bulunmaktadır. Ana kamerası 16 mp, ikinci kemara 5 mp, derinlik algılayıcılı 3. kamera ise 2 mp çözünürlüğe sahiptir. İşletim sistemi olarak MediaTek Helio P22 kullanılmıştır. E269 PPI IPS LCD ekrana sahip olup HD+ ve 720X1600 HD+ çözünürlük değerlerini sağlamaktadır. Yine kapasitif ekranı 16 milyon renk desteklemektedir.  Sonuç olarak bu telefon alt gelir grubuna hitap ettiği için fiyatına göre en çok özelliği sunmasıyla tanınmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Redmi 13C Alınır Mı? Yorumları ve Teknik Özellikler

Ulefone Note 9p 64 GB Kullanıcı Yorumu

Ben internette az param ile en iyi akıllı telefonu almak için araştırma yaparken cazip fiyatı nedeni ile bir Ulefone Note 9p 64 Gb aldım ve 2 aydır kullanıyorum. Telefon tam bir F/P cihazıdır. Ben öyle telefonda çok ağır oyunlar oynayan birisi değilim. Ama şimdiye kadar oynadığım hiç bir oyunda donma sorunu ile karşılaşmadım. Ancak oyun oynarken veya kamera açıkken biraz fazla ısınıyor. Kamerası çok iyi çekim kalitesine sahip değil. Ama dediğim gibi ben zaten öyle çok fazla kamera kullanan birisi olmadığım için bana yeterli geliyor. Tam şarj ettikten sonra 1 günü rahatlıkla çıkartıyorsunuz. Hatta çok fazla oynamazsanız ikinci güne rahatlıkla çıkıyor. Hızlı şarj olmaması biraz dezavantaj olarak görülüyor. Ekran parlaklığı ise güneş altında çok iyi değil.

İlginizi Çekebilir:  Realme C67 5G Alınır Mı? Yorumları ve Özellikleri

Ulefone Note 9p 64 GB Alınır Mı?

Ülkemizin yaşadığı ekonomik bunalım nedeniyle ithal olan her elektronik ürünün fiyatları uçmuş durumda. Bugün Ulefone Note 9p, fiyatına göre en çok özelliği sunan bir telefondur. Türkiye’de resmi olarak bulunduğu için hiçbir şekilde servis sıkıntısı yaşamazsınız. Uzun ömürlü bir telefon olduğunu düşünüyorum. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz diyorum.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.