Sunny SN55FMN243 55’’ 140 Ekran 4K Ultra HD webOS Smart LED TV Nasıl Televizyon, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Türkiye’nin yerli markalarından bir tanesi olan Sunny’nin  SN55FMN243 modeli nasıl bir televizyon ve alınır mı? Sunny SN55FMN243 55’’ 140 Ekran 4K Ultra HD webOS Smart LED TV inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Sunny, Türkiye’nin en büyük elektronik eşyalar üreten yerli markalarından bir tanesidir. Hemen her kategoride ürünleri bulunan Sunny özellikle televizyon grubunda çok daha ön plana çıkmaktadır. Dünya’da meydana gelen teknolojik gelişmeleri anında ürünlerine aktaran Sunny, modern ve teknolojik televizyonlar üretiyor. SN55FMN243 model televizyonu ise pazarda şuan ciddi satış rakamlarına sahiptir. Sunny bu televizyonun parçalarını LG’den temin ettiği için kaliteli bir televizyondur.

Sunny SN55FMN243 55’’ webOS Smart LED TV Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: Led ve flat (düz) ekrana sahip olan bu televizyon 55 inç boyutuna sahiptir. Ultra Hd (4K) çözünürlüğü sayesinde çok net görüntü olanağı sağlamaktadır. 3840X2160 çözünürlük seviyesi ile sanki canlı izliyormuş gibi hissettiriyor. 50/60 Hz ekran geçiş hızı ile akıcı bir görüntü olanağına sahiptir. HDR10 ile çok daha canlı bir izlenim mevcut. 16 W ses çıkış ve Dolby Audio ses sistemi yeterli seviyede bir ses çıkışı sağlıyor. Karasal (DVB-T), Kablo Tv (DVB-C), HD uydu alıcı (DVB-S2) ve HD karasal alıcı (DVB-T2) anten seçenekleri vardır. Multimedya özelliklerinde ise Smart tv olduğu için wifi bağlantısı sunuyor. Ayrıca arayüzünde netflix, prime video ve youtube yüklü olarak geliyor. Ayrıca istenildiği zaman uygulama yükleme olanağı da sunuyor. webOS 5.0 işletim sistemiyle gelen Sunny televizyonda ses ve hareket ile tv kontrolü özellikleri bulunuyor. Televizyonun dahili 6 gb hafızası ve 1.5 gb ram kapasitesi bulunuyor. Sunny SN55FMN243, 2022 yılında satışa çıkmış oldukça yeni bir televizyondur.

İlginizi Çekebilir:  Dijitsu 3 Çekmeceli Derin Dondurucu Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Sunny SN55FMN243 55’’ 140 Ekran 4K Ultra HD webOS Smart LED TV Kullanıcı Yorumu

Yeni bir eve taşınmam sebebiyle, 40 inç televizyonum yerine daha büyük tv almak istiyordum. Her özelliği olsun ama ucuz olsun mantığı güdüyordum. Bu sebeple araştırmalarım sonucunda Sunny televizyon almaya karar verdim. 3 aydır kullanmama rağmen çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Eksi yönleri muhakkak var ama fiyatına göre düşündüğünüz zaman çok iyi. Görüntü kalitesi çok net. HD (4k) izlerken kendinizi görüntünün içinde hissediyorsunuz. Ses kalitesi çok üst düzey değil. Yani bir premium marka hissini kesinlikle vermiyor. Kanal geçişleri sırasında bekleme süresi biraz fazla. Ayrıca smart özelliğini kullanırken internete bağlanma sırasında takılmalar olabiliyor. Özellikle akıllı kumandasıyla yazı yazarken harf geçişlerinde donma yaşanıyor. Ekran kenarlarında bulunan çerçeveleri çok ince ve tamamen ekran gibi bir görüntü sunuyor. Akıllı kumandasının kullanımı hem kolay hem de çok pratik.  Smart TV kullanımı sırasında asla donma, kasılma ve uygulamadan atma gibi sorunlarla karşılaşmıyorsunuz. Kumanda düğmelerinin konumunu çok beğendim. Hiç bir şekilde düğme karışıklığı yaşamıyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Elton EL32DAL13 32 İnç Uydu Alıcılı Android Smart LED TV Nasıl ve Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları - A101

Sunny SN55FMN243 55’’ 4K Ultra HD webOS Smart LED TV Alınır Mı?

Ben bu televizyonu aldığım zaman eve kuruluma gelen servis elemanı bana LG’nin aynısı bir televizyon alıyorsun abi demişti. Gerçekten de kumandasının içinde bile LG logosu var. Parasını sonuna kadar hak eden bir cihazdır. Bugün aynı özelliklerde çok daha bilinen markaların televizyonları bunun en az iki katı fiyatına satılıyor. Hem yerli olması servisinin sağlam olması bence alınması için önemli olan etkenler arasında.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.