Volta EV1 Elektrikli Araba Nasıl, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Elektrikli araçlarda üreten yerli marka olan Volta’nın EV1 elektrikli aracı nasıldır ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Volta EV1 inceleme, özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Şehir içinde kısa mesafelerde kullanmak için üretilen araçlar günden güne artıyor. Bu konuda yerli bir marka Volta, elektrikli araç pazarında günden güne payını artıyor. Hatta araçlarını A101, Bim, Şok ve Migros gibi zincir mağazalarda bile satmaya başladı. Bizde bu yazımızda Volta EV1 modelini inceleyeceğiz.

Volta EV1 Nasıl Araba? Teknik Özellikleri Nelerdir?

Gün geçtikçe elektrikli araçlara olan ilgi daha fazla artıyor. Pazarda yer edinmek isteyen Türk markası olan Volta ise EV1 adlı mini elektrikli otomobili ile pazarda yer alıyor. Şehir içi kısa mesafelerde kullanmak için çok ideal bir otomobildir. İsterseniz şimdi gelin Volta EV1’in teknik özelliklerine bakalım.

Motor Gücü Özellikleri: Aracın güç merkezinde 2.0 KW gücünde bir motor bulunuyor. Aracının maksimum hızı 45 km/s olarak belirlenmiş. Ancak şehir içi kullanımlarda bu hıza erişmesi biraz zor oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Green Life City Katlanabilir Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Batarya ve Şarj Özellikleri: Batarya tam bittiği zaman 8 saatte tam dolu hale gelebiliyor. VRLA jel akülerin kullanıldığı batarya tam dolu iken 63 km menzile sahip.

Diğer Özellikleri: EV1’in boş ağırlığı 415 kg olarak belirlenmiş. Azami taşıma kapasitesi ise 165 kg olarak ölçülmüştür. Önde bir arkada bir olmak üzere iki kişilik bir araçtır. Euro 5 normlarında bir otomobildir. Elektrik tüketimi ise 68WH/km olarak tespit edilmiştir. Ayrıca 15 derece açılı yokuşlarda kalkış yapabilme gücüne sahiptir.

Volta EV1 Kullanıcı Yorumu

Evim ile iş yerim arası 5 kilometre uzaklıkta. Bende gidiş gelişlerde yakıt tüketmeyen en ekonomik bir araç arıyordum. A101 markete çok uygun fiyatlı geldiği için bir tane Volta EV1 aldım ve 4 aydır kullanıyorum. Öncelikle içinden anlatmaya başlayım. Klima bulunmuyor ama kabin ısıtıcı ve fan özelliği var. İçerisinde bildiğiniz sert plastikten bir malzeme kullanılmış. Koltukları da pek rahat olduğu söylenemez. Ankara yollarında giderken yokuşlarda hafif bayılıyor. Arka tarafına yetişkin birisinin oturması neredeyse imkansız. Ama çocuğumu rahatlıkla bindirebiliyorum. Şarj ettiğim zaman 50 kilometreyi çıkartıyor. Ama fabrika verilerine göre 63 km menzil biraz zor gibi duruyor. İçerisinde USB radyo çalar mevcut. Led ön farları yolu güzel aydınlatıyor. Kısaca tek kişi kullanmak için çok ideal bir şehir arabasıdır. Virajlara girerken yana fazla yatıyor. Bu sebeple hızınızı azaltmanız gerekiyor. Ayrıca yol ıslaksa frenleri kızaklamaya müsait. Ancak yokuş ve çekiş performansı güzel diyebilirim. Fren performansı idare eder ama ABS olmamasını pek sevmedim. Kızaklamaya çok müsait bir fren sistemi var.

İlginizi Çekebilir:  Motolux F7 Kullananlar ve Yorumları

Volta EV1 Alınır Mı?

Bu araba A101’e geldiğinde, kendi bayisindeki fiyatının %30 daha düşük fiyatına satılıyordu. Zaten kısa mesafe kullanacağım için almıştım. Benim işimi gayet güzel görüyor. Hiçbir yokuşu çıkamadığını görmedim. Bu araba otomobil sınıfında olduğu için EV1 kullanmak için B sınıfı ehliyet gerekiyor. Sizde aktüel ve kampanyaları takip ederek uygun fiyatlı sıfır elektrikli araç sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.