Yeni Toyota CHR Nasıl? Özellikleri Yorumları

Son yılların en çok konuşulan araç üretim markalarından Toyota, şimdilerde Türkiye pazarında elektrikli araba modelleriyle satış rekorları kırmaya hazırlanıyor. Kalitesini uzun yıllardır kanıtlamayı başaran marka, elektrikli araç konusunda da en iyi teknolojileri tercih ediyor. Batarya sisteminde harikalar yaratan marka, aynı gücü motor sistemlerinde de kullanıyor.

Şimdilerde elektrikli araç piyasasında en sevilen modelleri üretmeyi başaran Toyota, markanın prestijini yansıtan Toyota CHR modeliyle de satış rekorları kırmaya başladı. Yüksek performanslara sahip olan model, çevreci bir tutumla kullanıcıları yakıt derdinden de tamamen kurtarıyor. İşte, Türkiye’de üretileceği açıklanan ve heyecanla beklenen elektrikli araç modellerinden Toyota CHR hakkında merak edilen tüm detaylar.

Toyota CHR Teknik Özellikleri

Suv segmenti adına dönüm noktası modellere imza atan Toyota, şimdilerde C-HR modelini geliştirerek piyasaya sürmeye başladı. Yeni modelde daha çarpıcı ve büyüleyici bir dış tasarım yer alırken dijital kokpit ve gelişmiş güvenlik seçenekleriyle kullanıcılardan tam not almaya devam ediyor. Şimdilerde Avrupa’da tasarlanan ve satışa sunulan model, yakında Türkiye’de de üretilmeye başlanacak ve son çeyrekte ülkemiz araba severleriyle de buluşacak.

İlginizi Çekebilir:  Skywell ET5-LR Elektrikli Araba Nasıl? Kullanıcı Yorumları ve Alınır Mı?

1.8LT ve 2.0LT hibrit seçenekleriyle tanıtıma sunulan modelde aynı zamanda 2.0LT plug-in hibrit seçeneğinin de yer alacağı belirtildi. Ayrıca Türkiye pazarında satışa sunulacak olan Toyota CHR modelinin 5.nesil hibrit teknolojisine sahip olacağı ve Hybrid 140 versiyonuyla kullanıcı ile buluşacağı açıklandı.  Hybrid 140 sistemi, güçlü bir performans göstermesinin yanında emisyon ve tüketim değeriyle de rakiplerine fark atacak gibi duruyor.

Tasarım anlamında da harika olan Toyota CHR modeli, SUV tasarım kalıplarını aşan ‘’super coupe’’ profili ile sofistike çizgilerini keskinleştirecek gibi duruyor. Ayrıca modelde yer alan yeni 12.3 inç jantlar da güvenliğin ve tasarımın göstergesi olacak. Bunların yanı sıra modelde yer alacak Apple CarPlay ve Android Auto akıllı sistemleri ile herkes için keyifli sürüş deneyimleri sunulacak.

Toyota CHR Kullanıcı Yorumları

Babamın aracı bozulduğundan kendisine yeni bir model almak istiyorduk. Memlekete sıklıkla gidip geldiği için hızı ortalama ve menzil anlamında yeterli bir model olmalıydı. Bu noktada Avrupa’da yaptığımız araştırmaların ardından Toyota CHR modelini satın almaya karar verdik. Tasarımsal ve ergonomik olarak harika olan modelde performans konusu da tamamen çözülmüş durumda. İlk deneyimlerimizde 0’dan 100’e çıkma süresi de bir hayli az geldi. Ayrıca menzil konusu da tam istediğimiz şekilde ayarlanmış. Bunlarla birlikte Toyota markası Türkiye’de bir hayli tutulduğundan yedek parça ve teknik servis konusunda da sorun yaşamıyoruz. Babamdan arta kalan zamanlarda ben de aracı alıp işe veya markete gidiyorum ve konforu hissedebiliyorum. Bu nedenle şimdilerde araç almak isteyen yakınlarımıza da Toyota CHR modelini tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Tesla Model 3 Elektrikli Araba Nasıl? Alınır Mı ve Kullanıcı Deneyimi

Toyota CHR Alınır Mı?

Son ayların en fazla öne çıkan modellerinden olan Toyota CHR, düşük elektrik tüketimi ile rakiplerini geçmeyi başarıyor. Yüksek bir motor performansına sahip olan araçta yüksek menzil mesafesi de bulunuyor. Ayrıca maksimum hız değeri de rakiplerinden bir hayli fazla olarak biliniyor. Bu nedenle performans kralı bir model satın almak istiyorsanız Türkiye’de satışa sunulduğu günlerde Toyota CHR modelini tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.