Hozon Neta U Alınır Mı? Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’de yeni tanınan Çin otomotiv devlerinde Hozon, şimdilerde ful elektrikli SUV araç modelleriyle adından sıklıkla söz ettiriyor. Her anlamda rakiplerini geçmeyi başaran modeller, yakıt sorunundan kişileri kurtarırken ayrıca çevre dostu bir özellik de sunuyor. Ergonomi ve tasarım açısından da harika olan modeller, global anlamda satış rekorları kırmaya başladı.

Markanın en özel modelleri arasında gösterilen Hozon Neta U, yüksek beygir değeri ve yüksek tork sistemiyle performans açısından hiçbir sorun çıkarmıyor. Üstelik hızlı şarj sistemini de barındıran model, tek şarjla uzun bir yol kat edebiliyor. Bu sayede kullanım açısından her alanda avantaj sağlıyor. İşte, Türkiye’de sıklıkla araştırılmaya başlanan Hozon bu modeli hakkında merak edilen tüm detaylar.

İçindekiler

Hozon Neta U Teknik Özellikleri

Elektrikli SUV araç türü ile satışa sunulan Hozon Neta U modeli, motor gücü anlamında 95 HP’lik bir sisteme sahiptir. Ayrıca model, motor gücünü de 150 Nm değerindeki bir tork sistemine borçludur. Yüksek tork ve motor gücü olan Hozon Neta U modeli, en fazla 121km/h hızlara kadar çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra performans anlamında fiyat performans özelliğe sahip olan model, 0’dan 100’e sadece 12,6 saniye içerisinde gelebilmektedir. Tek motor sistemine sahip olan araç, önden çekişlidir.

İlginizi Çekebilir:  Volta VS2 Elektrikli Moped (Scooter) Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Bunlarla birlikte Hozon bu modelinde 38.54kWh değerinde bir batarya sistemi yer almaktadır. Bu güçlü batarya sayesinde model, tek şarjla 401km kadar menzil yapabilmektedir. AC şarj hızı 6.6Kw olan model, sadece 8 saat içerisinde ful şarj durumuna gelebilmektedir. Ayrıca aracın ortalama elektrik tüketimi de 100km’de 9.6kWh olarak görülmektedir. Aracın ölçülerine baktığımız zaman uzunluğun 4070mm, genişliğin 1690mm ve yüksekliğin de 1540mm olduğu anlaşılmaktadır.

Hozon Neta U Kullanıcı Yorumları

İlk aracımı almak için önemli bir araştırma sürecine girmiştim. Henüz işimi tam oturtamadığım için beni yakıt masrafından kurtaracak elektrikli bir araç satın almaya karar verdim. Yaptığım araştırmalardan sonra en iyi seçeneğin Hozon Neta U modeli olacağına karar verdim. Hız değeri her ne kadar düşük olsa da ben yeni ehliyet aldığım için bana oldukça yeterli geldi. Ayrıca 400km’lik menzil durumu da sıklıkla memlekete gidip gelebilmem için bana büyük avantaj sağladı. Bununla birlikte sağlam parçalarıyla ve estetik tasarımıyla Hozon Neta modelinin rakipleri arasında daha iyi olduğunu anladım. Kullandığım süre boyunca aracım bana herhangi bir sıkıntı çıkarmadı ve yakınlarıma da modeli tavsiye ediyorum.

İlginizi Çekebilir:  Tesla Model X (4x4) Nasıl? Yorumları ve Özellikleri

Hozon Neta U Alınır Mı?

Türkiye’de ön yargıyla karşılanan Hozon markası, aslında elektrikli SUV klasmanında önemli modellere imza atıyor. Markanın önemli modellerinden biri de Hozon Neta U olarak görülüyor. Azami hız konusunda kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratan araç, güçlü tork sistemi, yüksek beygirli motoru ve yeni nesil bataryası ile hatasını telafi etmeyi de başarıyor. Bunlarla birlikte modelin menzili de herkes için yeterli olarak görülüyor. Tasarım ve ergonomi anlamında da istenileni veren Hozon Neta U modelini fiyat performans bir araç kullanmak isteyen herkes satın alabilir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.