Volkswagen ID6 Alınır Mı? Özellikleri Yorumları

Performans kralı araçlar denildiğinde akla gelen ilk markalardan Volkswagen, benzinli ve dizel araçların ardından araba severler için elektrikli araç klasmanında da harikalar yaratmaya başladı. Markanın premium seri adını verdiği elektrikli araçlar, yakıt sorununu ortadan kaldırırken aynı zamanda çevreci bir tutum sergiliyor. Bu sayede global anlamda Volkswagen elektrikli araçların bir hayli fazla sattıkları biliniyor.

Bu noktada markanın prestijini yansıtan en özel modellerden olan Volkswagen ID6 hem tasarım hem de performans açısından herkesten tam not almayı başarıyor. Güçlü bir motor sistemine sahip olan araç, batarya konusunda da yeni nesil teknolojileri bünyesinde barındırıyor. İşte, Türkiye’de sıklıkla araştırılan Volkswagen ID6 modeline dair merak edilen tüm detaylar.

Volkswagen ID6 Teknik Özellikleri

Türkiye elektrikli araç piyasasında adeta satış rekorları kırmayı başaran Volkswagen ID6, nesil olarak Volkswagen ID6 X adıyla satışa sunulmaktadır. Performans açısından rakiplerinden her daim ön planda olan araç, 82 kWh değerinde bir motorla gelmektedir. 2021 yılında üretimine başlanan modelin gövde tipi de SUV olarak bilinirken araçta 7 koltuk ve 5 kapı yer almaktadır. Güçlü bir motor yapısına sahip olan Volkswagen bu modeli, bu sayede 0’dan 100’e sadece 6,6 saniye içerisinde çıkabilmektedir. Ayrıca modelin yollarda en fazla çıkabileceği sürat ise 160km/h olarak bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kuba BM8 PRO Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Batarya kısmında da yeni nesil teknolojilerin tercih edildiği Volkswagen ID6 modeli, brüt batarya kapasitesi olarak 82kWh güçle çalışmaktadır. Ayrıca modelin net batarya kapasitesi 77kWh olarak hesaplanırken batarya teknolojisi için lityum iyon piller tercih edilmiştir. Batarya konumu zemin altı seçilen Volkswagen bu modeli, yüksek batarya sistemi sayesinde tam 588 km menzile kadar gidebilmektedir. Bunların yanı sıra modelin boyutlarına baktığımızda ağırlık 2280kg, azami yük 560kg, uzunluk 4876mm, genişlik 1848mm, yükseklik 1680mm ve dingil mesafesi de 2965mm olarak görülmektedir.

Volkswagen ID6 Kullanıcı Yorumları

Eski aracımı sattıktan sonra yeni bir araç almak için araştırmalara başlamıştım. Artık yakıt parası ödemek istemediğim için kesinlikle elektrikli araç satın almayı düşünüyordum. Bu noktada Volkswagen modelleri araştırmaya başladım. Geçtiğimiz yıl Volkswagen ID6 modelini satın aldım. Aracı ilk gördüğümde tasarımsal özelliklerine aşık oldum. İlk kullanımlarda da ergonomik olarak rahatlığı hemen kendisini hissettirdi. 0’dan 100’e kısa sürede çıkışı da hız tutkumu kesecek seviyede. Ayrıca modelin menzil yüksekliği de bir hayli fazla olduğundan memlekete kolayca gidip gelebiliyorum. Bu nedenle yakınlarıma da Volkswagen bu modelini tavsiye ediyorum.

İlginizi Çekebilir:  Seat Toledo 2016 1.4 TDI DSG Kullanıcı Yorumları

Volkswagen ID6 Alınır Mı?

Yüksek hızlanma seçenekleri ve önemli menzil seviyesiyle Volkswagen ID6 modeli rakiplerini performans anlamında geçmeyi başarıyor. Bununla birlikte modelde yer alan elektrik aksamları ve batarya sistemi de teknolojinin net şekilde kullanıldığını gösteriyor. Estetik ve ergonomik özellikler de muazzam seviyede. Bu nedenle bütçeniz dahilinde Volkswagen bu modelini satın alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.