Akel Termostatlı Yuvarlak Davul Fırın Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Türkiye’nin en eski markalarından bir tanesi olan Akel’in davul fırını nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Akel termostatlı yuvarlak fırın kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Fırın bir evin olmazsa olmaz cihazlarından bir tanesidir. Günümüzde fırın teknolojisi o kadar gelişti ki artık akıllı hale geldiler. Ancak yaşı 40’ın üstünde olan herkes mutlaka davul fırınları bilir. Bu fırınlar 80’li ve 90’lı yıllarda herkesin evinde vardır. Bugün bile oldukça popüler olan yuvarlak fırınların pişirdiği yemekleri bugün bile çoğu fırın yapamıyor. İçerisine konulan her yiyeceği en iyi şekilde pişirebilmektedir. Çünkü davul fırınlar oldukça basit ve etkili bir şekilde çalışmaktadır. Alttan ve üstten aşırıcı derece ısınan rezistanslar ile diğer fırınların çıkamayacağı derecelerde pişirme yapabilmektedir. Ayrıca portatif ve taşınabilir olması yuvarlak fırınların günümüzde hala popüler olmasını sağlıyor. Birde basit yapısı nedeniyle uygun fiyatlı olması alınması için daha etkili oluyor.

Yuvarlak yani davul fırın denildiği zaman insanların aklına gelen ilk markalardan bir tanesi Akel olarak bilinmektedir. Uzun yıllardır bu fırınları üreten Akel’in AF008 model kodlu yuvarlak fırını A101 marketlerde çok uygun fiyatlara satılabiliyor.

Akel Termostatlı Yuvarlak Davul Fırın Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: 46 santim çapındadır. 1100 W gücündedir. 320 dereceye kadar ısınabilmektedir. İçerisinden alüminyum tepsi çıkmaktadır. Rezistans seçim kontrolü bulunuyor. Ön tarafında küçük bir cam bulunmaktadır. Fırının ağırlığı 5.1 kilogramdır. İçerisinde sarı aydınlatma ışığı bulunuyor. Emniyet kilidi, sıcaklık ayarı ve ışıklı güç düğmesi bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Dijitsu Vantilatör Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri
Akel Yuvarlak Davul Fırın Teknik Özellikleri
Güç 1100 Watt
Çapı 46 cm
Sıcaklık Ayarı Var
Sıcaklık Aralığı 50 °C – 320 °C
Tepsi Malzemesi Alüminyum
Gözetleme Camı Var
Ağırlığı 5.1 kg
Kutu Ağırlığı 6 kg
İç Aydınlatma Var (Sarı Işık)
Kablo Uzunluğu 1 Metre
Kablo Sarma Aparatı Var
Ürün Kodu AF008

Akel Termostatlı Yuvarlak Davul Fırın Kullanıcı Yorumu

Evimde kullandığım neredeyse bir servet verdiğim fırın bazı fırın yemeklerinde yetersiz kalıyordu. Bunda gençliğimde kullandığım davul fırınının pişirme kapasitesini vermemesi büyük rol oynuyordu. Ne zamandır aklımda bir yuvarlak fırın almak vardır. Hafta indirimi olarak A101 markete Akel termostatlı yuvarlak fırın geldiğini görünce hemen gidip aldım. Emin olun evimde kullandığım fırının tepsisi bile bu fırından daha pahalı.

İlginizi Çekebilir:  Blaupunkt Akıllı Tartı Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Yemek performansını anlatacak olursak. Öncelikle fırında patates gibi yemeklerde harika yapıyor. Bazen kumpir yapıyorum ve çocuklarım hiç fark etmeden yiyorlar. Normal fırınlarda kemikli et pişirmek çok zor olurken, bu fırın yüksek sıcaklığı nedeniyle harika bir şekilde pişiriyor. Özellikle kapama gibi yemekler konusunda çok başarılı. Elektrik tüketiminin biraz fazla olduğunu kabul ediyorum. Ama zaten her gün çalışan bir cihaz değil. Ben yuvarlak fırını balkonumda kullanıyorum. Bizim yöresel ekmeklerimizin pişirilmesi için çok yüksek sıcaklıklar gerekiyor. Bunu da yuvarlak fırından başkası asla karşılamıyor. Kek gibi fırın yemekleri için çok ideal değil. Çünkü yüksek sıcaklığı çabucak yanmasına neden olabiliyor. Termostat ayarı ise hassas değil. Bu yüzden fazla güvenmemeniz gerekiyor.

Akel Termostatlı Yuvarlak Davul Fırın Alınır Mı?

Eğer fırın yemeklerini seviyorsanız mutlaka bulundurmanız gereken cihazlardan bir tanesidir. Akel davul fırın, gerçekten çok güçlü. Aşırı sıcakta pişen yemekler için mutlaka evinizde bulundurmanız gerekiyor. Zaten fiyatına baktığınız zaman çok ucuz olduğunu göreceksiniz. Akel markası bu konuda en iyilerden bir tanesidir. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.