Volta VB7 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin en büyük elektrikli araçlar üreticisi Volta’nın VB7 model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Volta VB7 elektrikli bisiklet inceleme, kullanıcı yorumları ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli bisikletler artık çok fazla tercih edilen araçlar. Çünkü çevreci, trafik kaygısı olmadan yolculuk yapma ve sağlıklı seyahat etmeyi mümkün kılıyor. Türkiye’de onlarca elektrikli bisiklet markası bulunuyor. Volta ise bu markalar arasında en köklü ve eski tarihe sahip olanlarından bir tanesidir. Volta, hem kaliteli, hem özellikli ve ucuz fiyatlı araçlar üretmektedir. Elektrikli bisiklet konusunda da oldukça başarılıdır. Volta VB7 elektrikli bisiklet tasarımı ve özellikleriyle dikkat çekiyor.

Volta VB7 Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikler: 250 W motor gücüne sahiptir. Ancak bu bisikletin en öne çıkan özelliği bataryası. Çünkü piyasada Volta VB7’den daha iyi bataryaya sahip bir elektrikli bisiklet yok. Bu akü 48V 18.5 Ah kapasitelidir. Tam şarj ile 80-100 km yol yapabilmektedir. Şarj süresi ise 5-6 saat kadar zaman almaktadır. 26″ jantlara sahiptir. Maksimum hızı 25 km/s olup bisikletin boş ağırlığı 35 kg’dır. Azami taşıma kapasitesi ise 150 kg ile en iyiler arasındadır. Bu bisiklette mekanik disk frene yer verilmiştir. Bisikletin diğer özellikleri arasında kontrol ünitesi (ECU) hız sabitleyici ve kalkış destek asistanı gibi şeyler bulunmaktadır. Gösterge ekranında hız, toplam yapılan km, ön ve arka aydınlatma kumandası, batarya süresi ile arıza, uyarı ve ikaz işaretleri bulunuyor.  Ayrıca her iki tekerde de hidrolik destekli disk fren sistemi kullanılmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Kron EFD 100 Katlanır Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları
Volta VB7 Teknik Özellikler
Motor Gücü 250 Watt
Batarya Kapasitesi 48 V / 18.5 Ah
Şarj Cihazı Kapasitesi 48 V 4 Ah
Motor Tipi BLDC
Ön Fren Mekanik Disk
Arka Fren Hidrolik Disk
Maksimum Hız 25 km/s
Menzil 80-100 km
Boş Ağırlığı 35 kg
Taşıma Kapasitesi 150 kg
Jant Çapı 26″
Uzunluk 1860 mm
Genişlik 660 mm
Yükseklik 1110 mm
Dingil Mesafesi 1185 mm
Ön Far LED (Gösterge Kontrollü)
Arka Aydınlatma LED

Volta VB7 Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Bir elektrikli bisiklet sahibiydim ama ucuz aldığım için memnun değildim. Yeni bir tanesini almak istiyordum çünkü elektrikli bisikletlerde çok hoşuma gidiyor. Volta’nın kalitesine güvendiğim için VB7 model bir elektrikli bisiklet aldım. Bu bisiklet ile büyük şehirde bile gidemeyeceğiniz hiçbir yer yok. Ankara’da yaşıyorum ve Keçiören-Kızılay arası gidip geliyorum ve şarjı hala bitmiyor. Tam şarj ettikten sonra Ankara gibi her yeri yokuş olan bir şehirde bile 70 km menzili aşıyor. Daha düz yerlerde 100 km yakın rahatlıkla yapar.

İlginizi Çekebilir:  Salcano Cappadocia 1 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Tasarım olarak çok güzel. Orta demirinin aşağıda olması eşimin kullanmasına olanak sağlıyor. Frenleri çok güçlü ve güven veriyor. Bisiklet ile gezinti yaparken hız sabitleyiciyi açıyorum ve gezintinin keyfini çıkartıyorum. Orman gezilerinde muhteşem oluyor. Sanıyorum Türkiye’de şuan satılanlar arasında en iyilerden bir tanesi. Volta VB7 elektrikli bisiklet gerçekten alınabilecekler arasında en iyilerden bir tanesi. Gösterge ekranında bir otomobil kadar işaret var. Ön farları çok güçlü ve metrelerce uzağı bile aydınlatıyor.

Volta VB7 Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Eğer kaliteli bir elektrikli bisiklet almak istiyorsanız Volta VB7 tam size göre diyebilirim. Teknoloji olarak çok üstün. Ayrıca batarya kapasitesinin çok olması şarj bitti derdine takılmadan uzun sürüşler yapmanıza olanak sağlıyor. IPX5 seviyesinde suya dayanıklı olduğu için yağmurlu ve ıslak yollarda hiç şüphe duymadan kullanabilirsiniz. Gerçekten kaliteli bir elektrikli bisiklet almak istiyorsanız mutlaka listenizde bulunmalı diye düşünüyorum.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.