Arora Paris Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli markası olan Arora’nın Paris model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Arora Paris elektrikli bisiklet kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Arora markasını daha önce motosiklet ve mobilet araçlarında çok fazla duymuşsunuzdur. Adana’da fabrikası bulunan Araro Motor uzun yıllardır Çukurova bölgesinde üretim yapmaktadır. Son zamanlarda elektrikli araçlar popüler olmaya başlayınca, elektrikli bisiklet pazarında da yer almak için kendi bisikletlerini üretmeye başladı. Bu konuda başarılı modellerinden bir tanesi olan Arora Paris model elektrikli bisiklet, özellikleri ve fiyatıyla oldukça dikkat çekiyor. Arora elektrikli bisiklet pazarında günden güne payını daha fazla artırıyor.

Arora Paris Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: Arora’nın kendi üretimi olan 250W gücünde bir motor bulunuyor. Shimano marka 7 vites sistemi kullanılmıştır. Tek şarj ile 40-60 km arasında yol yapabilmektedir. 36V 10Ah gücünde bataryaya yer verilmiştir. Şarj süresi 6-8 saat arasında sürmektedir. Mekanik disk fren sistemine yer verilmiştir. En yüksek hızı saatte 25 km olarak sınırlandırılmıştır. Bisikletin kendi ağırlığı 28 kg’dır. 20″ jant ebatlarına sahiptir. Gidon üstünde LCD dijital gösterge bulunuyor. LED aydınlatmalı ön ve arka farları vardır.

İlginizi Çekebilir:  ARC 303 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri
Teknik Özellikleri
Motor Gücü 249 Watt
Batarya 36V 10Ah
Vites Markası Shimano
Vites Sayısı 7
Menzil 40-50 km
Şarj Süresi 6-8 Saat
Anahtar Var
Fren Mekanik Disk
Jant Çapı 20 inç
Net Ağırlığı 28 kg
Sele SR
Taşıma Kapasitesi 128 kg
Arka Sele Var
Lastik Kalın Tekerlekli
Gösterge LCD Dijital
Amortisör Yok
Aydınlatma Ön/ArkaNLED
Kullanım Tipi Dağ
Garanti Süresi 24 Ay

Arora Paris Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Çocukluğumda Arora marka bir motorum vardı. Öylesine hor kullanmama rağmen bir kere bile bozulmamıştı. Yaşım ilerledikçe kendime bir elektrikli bisiklet alma kararı verdim. Araştırma yaparmen Arora’nın elektrikli bisiklet ürettiğini gördüm. İnternet üzerinden Paris model bisikletin siparişini verdim ve kurdurdum. Gayet güzel ve şık bir görüntüsü var. Motor gücü çok güzel. Bazen Kızılcahamam taraflarından ormanlık alanlarda kullanıyorum. Her türlü yokuşta hiç zorlanmadan çıkıyor. Kalın lastikli olduğu için arazi sürüşlerinde oldukça etkili. Frenleri çok güçlü ve kısa mesafede bisikleti durduruyor. Şarj süresi rakiplerine göre biraz uzun ama bu beni rahatsız etmiyor. Gösterge ekranında toplam yaptığım km, anlık hız ve kalan şarj süresini gösteren parametreler var. Far aydınlatma gücü çok güzel. Gece önünüzü başarılı bir şekilde aydınlatıyor. Bisikleti bir iki defa yere düşürdüm ama bir sorun olmadı. Darbelere dayanıklı bir boya kaplaması var. Görünüm olarak çok şık ve modern. Görenler yurt dışı üretimi bisiklet sanıyorlar. Arka selesine kızımı bindirip geziyorum ve motoru hiç zorlanmadan çekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Yaris Cross Alınır Mı ? Özellikleri, Yorumları ve Fiyatı

Arora Paris Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Türkiye, elektrikli bisiklet teknolojisi konusunda oldukça ileri bir ülke oldu. Hemen her markası çok kaliteli oluyor. Arora’da çağın teknoloji olarak en ileri bisikletlerinden bir tanesi. Fiyatı ile kıyasladığınız zaman tam bir fiyat/performans ürünü diyebiliriz. Tüm ülkede yaygın servis ağı olması garanti konusunda şüphe bırakmıyor. Ben artık kısa mesafelerde elektrikli bisiklet dışında bir araç kullanmıyorum. Ne trafik ne de park etme derdim oldu. Zaten yakıt konusunda ettiği tasarruf parasını çok daha fazla hak ediyor. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.