Bisan E-Folding F2 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Bisiklet denildiği zaman Türkiye’de hemen herkesin aklına gelen ilk markalardan bir tanesi olan Bisan’ın E-Folding F2 model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Bisan E-Folding F2 elektrikli bisiklet kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

1963 yılından beri bisiklet üretiminde Türkiye’nin en önemli markalarından biri olan Bisan, şimdilerde elektrikli bisiklet modelleriyle karşımıza çıkmaktadır. Merkezi İzmir’de olan firma, herkesin kullanabileceği tarzda kaliteli ve hızlı elektrikli bisikletler üretmektedirler. Bu nedenle 2023 yılında en çok elektrikli bisiklet satışı gerçekleştiren markalardan biri olmuştur. Çocukluğunu 80’li ve 90’lı yıllarda yaşayan herkesin Bisan bisiklet sahibi olmak hayaliydi. Teknoloji olarak bisiklet klasmanında her zaman en üstlerde yer almıştır.

Geçtiğimiz yıllarda Bisan markası tarafından üretilen ve milyonlarca kişinin beğeniyle satın aldığı Bisan E-Folding F2 modeli, markanın en ünlü araçlarından biri haline gelmiştir. Yüksek taşıma kapasitesi ve hızlı şarj desteğiyle rakiplerinden ayrılmayı başaran model, geniş bir menzile ve yüksek hızlara çıkabilen bir motora sahiptir. Bu nedenle Türkiye genelindeki bisiklet tutkunları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Bisan E-Folding F2 Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: Bisan E-Folding F2 elektrikli bisiklet modeli, Bisan markası tarafından bir şehir bisikleti olarak piyasaya sürülmüştür. Modelde ön plana çıkan en önemli özellik ise yüksek taşıma kapasitesi olarak bilinmektedir. Bisan E-Folding F2 modeli, tam 100 kilogram ve üstüne kadar sorunsuz olarak taşıyabilmektedir. Ayrıca modelde yer alan 250W değerindeki motor gücü, tam 100 kilometrelik mesafeyi tek seferde aşabilmek için idealdir. Bisan E-Folding F2 modelinin tek seferde gidebildiği menzil, bisikletin rakiplerinden ayrılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte Bisan E-Folding F2 modeli, hızlı şarj desteğiyle 6 saat kadar şarj olabiliyorken tam şarjda 5 saatten fazla kullanılabilmektedir. Bu şarj süresi de 10.4 Ah değerinde olan devasa akü ve 36 V olarak ölçülen akü gerilimi sayesinde oluşabilmektedir. Ayrıca Bisan E-Folding F2 modelinin maksimum olarak 25 km/s hızlarına çıkabildiğini de belirtmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Green Life City Katlanabilir Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları
Detaylı Teknik Özellikler
Motor Gücü 250 Watt (HUB)
Batarya 36V 10.4Ah
Batarya Tipi Lityum
Jant Çapı 20″ inç
Lastik Wanda Marka
Fren Elektrik Destekli
Frenleme Ön / Arka Disk
Vites Sayısı 7
Vites Markası Shimano RD-FT35
Zincir Markası KMC
Çıkartılabilir Batarya Var
Şarj Süresi 4-6 Saat
Maksimum Hız 25 km/s
Menzil 40-50 km
Gösterge Ekranı Var (LCD)
Ön Far LED (Gösterge Kontrollü)
Arka Lamba LED Far
Arka Sele Var
Garanti Süresi 24 ay

Bisan E-Folding F2 modelinin jant bölümüne baktığımızda eski tip 20’lik jantların tercih edildiğini görüyoruz. Bu jant sistemleri, retro bir hava yaratırken dayanıklılığı da hat safhaya çıkarmaktadır. Ayrıca fren sisteminde mekanik disk yer alıyorken bu diskler bisikletin ani ve kontrollü bir şekilde durabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca elektrikli bisikletin tüm kadro malzemesi alüminyumdan yapılmıştır bu durum, Bisan E-Folding F2 modelinin bir hayli dayanıklı olmasına da zemin hazırlamaktadır.

Bisan E-Folding F2 Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Bisikleti mahallemizde esnaflık yapan babam için almak istiyordum. Dükkânı çok rampa bir noktada olduğu için yokuşlarda oldukça zorlanıyordu. Ona bir doğum günü sürprizi yaparak Bisan E-Folding F2 elektrikli bisiklet modelini satın aldım. Aracı satın aldıktan sonra babama güvenle teslim edebilmek için ilk testlerini ben yaptım. Gözüme ilk çarpan detaylar harika tasarım çizgileri ve pratik kullanım detayları oldu. Ayrıca katlanabilir özelliği ile babamın dükkanında hiç yer kaplamadan durabiliyor. Bununla birlikte motorunun güçlü olduğunu bilsem de şaşırtıcı derecede sessiz çalıştı. Elektrikli modunu denediğimde ise pedal asistanının sorunsuz çalıştığını gördüm ve yokuşlarda benim için müthiş bir enerji tasarrufu sağladığını fark ettim. Ayrıca motorun güçlü olması da pedal asistanının çok daha sorunsuz çalışmasını mümkün hale getiriyor.

İlginizi Çekebilir:  Regal Raptor K5 Pro Elektrikli Araba Nasıl? Yorumlar

Motorun bataryasına da diyecek bir laf yok doğrusu. Tam şarjla harika bir sürüş deneyimi sağlarken en uzak mesafelere kadar kolayca gidebiliyor. Özellikle günlük kullanım için tercih edeceklere harika bir performans sunacağından eminim. Vites geçişleri de insanı yormayacak şekilde tasarlanmış ve kolay öğrenilebilecek şekilde üretilmiş. Ayrıca fren sistemini denediğimde de sorunsuz şekilde çalıştığını fark ettim. Yaptığım testlerde ani ve kontrollü duruşlarda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Son olarak aydınlatma sisteminden de bahsetmek istiyorum. Babam eve akşam saatlerinde geldiği için Bisan E-Folding F2 modelinden yoğun bir aydınlatma özelliği bekliyorum. Araç beklentimi tam olarak karşıladı. Hem arka tarafta hem de ön tarafta yer alan aydınlatma sistemleri, akşam sürüşlerinde sürücülerin arabalar tarafından hemen fark edilebilmesini sağlıyor. Tüm bu özellikleri nedeniyle Bisan E-Folding F2 modelini babamla birlikte kullanmaya devam ediyor ve herkese tavsiye ediyoruz.

Bisan E-Folding F2 Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Ergonomik yapısı, pratik katlanabilir özelliği ve günlük ulaşımda sorun yaratmayacak teknik özellikleriyle Bisan E-Folding F2 modeli beğenilen elektrikli araçlar klasmanında yer almayı başarıyor. Bizlerin testlerinden de tamamen geçmeyi başaran araç, ulaşımda pratik ve çevre dostu bir seçenek sunuyor gibi. Bu durum, milyonlarca kişiden gelen kullanıcı yorumlarıyla da kolayca ortaya çıkıyor. Bu nedenle biz de sizler için Bisan E-Folding F2 modelini önermeye devam ediyoruz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.