Blaupunkt Tost Makinesi Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Dünyaca ünlü Alman markası Blaupunkt’un 6 dilim kapasiteli tost makinesi nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Blaupunkt tost makinesi kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Türk milletinin en sevdiği kahvaltılık yiyeceklerden bir tanesi tost olarak bilinmektedir. Ekmeğin içine konulan yiyecekler tost makinesinde ekmekle birlikte pişirilir ve sıcak sıcak yenmesi sağlanır. Piyasada hemen her markanın tost makinesi cihazı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları yerli marka iken bazıları ile ithal markalardır. Blaupunkt, alman markası olup ürettiği cihazlarda uzun ömürlülüğü hedefleyen bir markadır. Tost makinesi konusunda da oldukça başarılı modelleri vardır. Bunlardan bir tanesi de T800 ve BLTM01 model koduyla satılan 6 dilimlik olan cihazdır.

Blaupunkt Tost Makinesi Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: 1800 W çalışma gücü ile en zorlu yiyecekleri bile pişirebilir. 6 dilim tost ekmeğini aynı anda pişirebilirsiniz. 5 farklı ısı ayarı bulunmaktadır. 220-240v elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Çıkartılabilir ısıtma plakaları bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliktedir. Fazla yağı depolama bölüm vardır. Ön bölmesi 180° derece açılabilmektedir. Yapışmaz plakaları sayesinde çok temiz bir cihazdır. Işıklı güç göstergesi bulunuyor. Dikey konumda saklanabilir olması fazla yer tutmamasını sağlıyor. Tost yapma sırasında kilitleme mandalı ile ekmekleri sıkıştırabilirsiniz. Sandviç ve tost yapma özelliğinin yanı sıra 180 derece açılması ızgara olarak kullanılabilmesini sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Canon E414 Yazıcı Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri
Blaupunkt Tost Makinesi Izgara Olarak Kullanılabiliyor
Blaupunkt Tost Makinesi Izgara Olarak Kullanılabiliyor

Blaupunkt Tost Makinesi Kullanıcı Yorumu

Yeni bir tost makinesi almak istiyordum. Almışken mangal tadında et yemekleri pişirmek için ızgara özelliği olmasını istiyordum. İnternetten ürün inceleme sitelerinden araştırma yaparken Blaupunkt’un tost makinesi dikkatimi çekti. Biraz teknik özelliklerine baktıktan sonra alma kararı verdim. Ben ucuz olduğu için öyle çok iyi bir makine çıkacağını sanmıyordum. Kısa sürede ısınıyor  ve içine koyduğum ekmekleri hemen pişiriyor. Sucuklu kaşarlı tost yaptığımda 2 dakikada hem sucuğu pişiriyor hem de kaşarı eritiyor.  Akşam yemekleri için çocuklar bazen ızgara yiyecekler istiyor. Tavuk kanat ve pirzolayı pişiriyor. Ben kemikli eti yapamaz sanıyordum ama güçlü olması sebebiyle hiç zorluk çıkartmıyor. Çok defa domates, biber ve soğan gibi sebzeleri közledim. Sanki mangalda közlemiş gibi oluyor. Kışın kestane yapmak konusunda da çok başarılı. Tost sırasında bir bütün ekmeğin tamamı içine sığıyor. Temizlenmesi çok basit. Plakalarında zaten akın kaşar ve yağ kalıntıları yapışmadığından çabuk temizleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Kiwi KSM 2405 Mini Tost Makinesi Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Blaupunkt Tost Makinesi Alınır Mı?

Blaupunkt, Alman markası olduğu için çok kaliteli. Bim markete çok ucuza geliyor. Hatta internet satış fiyatının yarısına geliyor. Eğer sizin de ihtiyacınız varsa kesinlikle kaçırmayın derim. Fiyat performans açısından listenin en üstlerinde yer almayı hak ediyor. Ben 1 yıldır kullanıyorum bir arıza ve sorunla karşılaşmadım.

Blaupunkt Tost Makinesi Teknik Özellikleri
Güç 1800 W
Kapasite 6 Dilim
Voltaj 220V-240V
Plaka Yapışmaz
Isı Ayarı Var
Isı Kademesi 5
Dikey Saklama Var
Üst Kapak 180° Açılır
Kiltleme Mandalı Var
Isınma Süresi 4 Dakika
Çıkartılabilir Plaka Var
Yarım Açılma Var
Ağırlığı 3.7 Kg
Model Kodu T180 BLTM01
Garanti Süresi 2 Yıl

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.