Volta YIDE Elektrikli Moped Nasıl, Alınır Mı? Volta SE-03 Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin en büyük elektrikli araçlar üreticisi Volta’nın Yide model elektrikli moped aracı nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Volta YIDE kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Son yıllarda elektrikli araçlar oldukça popüler olmaya başladı. Çünkü ekonomik ve rahat ulaşıma imkan sağlıyor. Türkiye, elektrikli bisiklet ve moped konusunda dünyanın en ileri ülkelerinden birisidir. Bunda yerli markaların yaptığı arge ve üretim çalışmaları büyük rol oynuyor. Bu konuda Türkiye’nin lider markalarından birisi olan Volta’nın tasarım harikası aracı olan Volta YIDE dikkat çekiyor. Kalın tekerleri ve chopper görünümü ile elektrikli moped severlere hitap ediyor. Bu moped Volta SE-03 veya Volta YIDE adlarıyla satılmaktadır. A101 markette Volta YIDE modeli olarak görülebilir.

İlginizi Çekebilir: RKS NE-10 Elektrikli Bisiklet Nasıl ve Alınır Mı?

Volta YIDE Elektrikli Moped Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: 1500 W gücünde motoru bulunmaktadır. 60V 12Ah bataryası ile 42 kilometre kadar menzili vardır. Saatte 45/s hızla bu konuda en hızlı elektrikli araçlarda bir tanesidir. Alarm sistemi sayesinde oldukça güvenlidir. Ön tarafında konforlu sürüş sağlayan ön süspansiyon bulunuyor. Arka tarafında ise arka ikili süspansiyon sistemi vardır. Ekonomi, normal ve spor sürüş modları bulunmaktadır. 15 derece eğimli yokuşlardan kalkabilmektedir. Şarj süresi yaklaşık olarak 5 saat kadar sürmektedir. Ön ve arka tarafında hidrolik destekli disk frene yer verilmiştir. LCD dijital göstergesi bulunuyor. Güvenlik olarak uzaktan kumanda ile açma ve kilitleme sistemi mevcuttur. Geniş tabanlı lastikleri ile muhteşem bir yol tutuşu sağlar. Ayrıca lastikler üzerinde yine geniş çamurluklara yer verilmiştir. İki kişilik oturma konumuna sahiptir. Koltuğu hem geniştir hem de jel olduğu için rahattır.

İlginizi Çekebilir:  RKS RSIV (RS4) Pro Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri
Volta Yide Görünüm
Volta Yide Görünüm

Volta YIDE Elektrikli Moped Kullanıcı Yorumu

Ben Ankara’da yaşıyorum. Evim şehrin biraz dışında olduğu için markete falan hep arabayla gitmek zorunda kalıyordum. Ancak trafik ve park sorunu artık beni bıktırmıştı. Malum yakıt fiyatlarının da fazla olması beni elektrikli bir araç almaya itti. Önceleri elektrikli bisiklet düşünüyordum. Ama almışken daha güçlü bir şey olsun istiyordum. Ayrıca bazen eşimle de gezintilere çıkmak amacındaydım. Bu sebeple A101 markete gelen Volta YIDE elektrikli moped veya diğer adıyla Volta SE-03 modelini aldım. Volta servisinde kurulumu yapıldıktan sonra kullanmaya başladım. Görüntüsü tıpkı Amerikan motorlarına benziyor.

Öncelikle farklı görünmek istiyorsanız tam size göre diyebilirim. İlginç tasarımı nedeniyle beni yolda durdurup sonralar bile oldu. Şimdi motor performansından bahsedecek olursak. Ben bu kadar güçlü olabileceğini asla düşünmemiştir. Gaza dokunduğum anda beni koltuğa yapıştırıyor. 15 derece lafta az gelebilir ama baya dik bir yokuştur. Bu tür bir yolda bile rahat rahat kalkıyor ve vites bile artırıyor. Şehir içinde istediğiniz yere gidip gelebilirsiniz. Ben tüm yaz boyunca evimden işime git gel 25 kilometre bununla gidip geldim. Volta YIDE gerçekten çok güzel olmuş. Fren sistemi ise muhteşem. Hızla giderken bile ani fren yapmak zorunda kalırsanız kısa mesafede sizi durduruyor. Kalın tekerleri frenleme sırasında tekerlerin çabuk kızaklamasını engelliyor. Direksiyonunu döndürmek ilk başta zor gelir diye düşünüyordum ama hiçte öyle olmadığını kullanınca anladım. Bu moped asfalt yolda kullanmak için yapılmış. Arazi şartlarında pek uygun değil. Eşim ve ben 150 kilo geliyoruz. Arka oturuyor ve çevresi 10 km olan gölü rahat rahat geziyoruz. Ankara gibi dimdik yokuşlara sahip bir şehirde bile tek şarjla 35 kilometreden fazla yol yapabiliyor. Kullanılan amortisör sistemi çok başarılı. Kesinlikle çukurlarda falan zıplama yapmıyor. Bildiğinizi büyük yuvarlak motosiklet aynası kullanılması hem arkanızı rahat görmenizi sağlıyor hem de ayrı bir hava katmış. Ön farı zifiri karanlıkta bile önünüzü çok iyi aydınlatıyor. Ayrıca aydınlat sistemi gösterge panelinden ayarlanabiliyor. Koltukları uzun sürüşlerde bile rahatsızlık vermiyor.

İlginizi Çekebilir:  Renault ZOE Alınır Mı? Yorumları ve Teknik Özellikleri
Volta YIDE Yandan Görünüm
Volta YIDE Yandan Görünüm

Volta YIDE Elektrikli Moped Alınır Mı?

Eğer bir moped almak istiyorsanız Volta yide elektrikli moped tam size göre diyebilirim. Mükemmel bir tasarıma sahip ve ilgi çekici. Ayrıca güçlü motoru ve uzun menzili sayesinde kullanımı çok avantajlı. Ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. Arabamla yılda 15 bin kilometre yaparken bu sene 10 kilometre yaptım. Çünkü çoğu yere bununla gitti. Dediğim gibi bu araç A101 markette Volta yide, diğer yerlerde ise Volta Se-03 adıyla satılıyor. İkisi de aynı araç olduğu için fark etmez. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Volta YIDE Elektrikli Moped Teknik Özellikleri
Motor Gücü 1500 Watt
Batarya Kapasitesi 60 V 12 Ah
Batarya Tipi LI-ION
Şarj Süresi 4-5 Saat
Tırmanma Açısı 27%
Maksimum Hız 45 km/s
Menzil 40-50 km
Fren Sistemi Hidrolik
Fren Ön/Arka Disk
Lastik Ebatı 225/55-8
Kişi Sayısı 2 Kişilik
Boş Ağırlığı 59 km
Taşıma Kapasitesi 153 kg
Uzunluğu 185 cm
Genişliği 88 cm
Yüksekliği 114 cm
Din Mesafesi 140 cm
Gösterge Var (Dijital LED)
Garanti Süresi 2 Yıl

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.