Nordmende NM6000U 55 İnç UHD Android TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiren bir televizyon markası olan Nordmende’nin NM6000U model 55 inç ultra HD Android televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Nordmende NM6000U 55 İnç UHD Android TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Nordmende aslında bir Alman markasıdır. Bundan yaklaşık bir asır önce ilk radyosunu üretmiştir. O dönemlerde tüm dünyada kalitesi ile anılıyordu. Ancak girdiği ekonomik kriz sonrası Türkiye’de Atmaca grup tarafından satın alınmıştır. Şuan yerli bir marka olarak piyasada yer bulan Nordmende, yine kaliteli ve özellikli televizyonları ile satışta yer almaktadır. Bu konuda iddialı modellerinden bir tanesi olan NM6000U 55 inç televizyonu üstün özellikleri ve kalitesi ile dikkat çekiyor.

Nordmende NM6000U 55 İnç UHD Android TV Nasıl ve İyi Mi?

Teknik özellikleri bakımında dolu dolu ve teknoloji barındıran televizyondur.

İlginizi Çekebilir:  Toshiba 55UA2263DT 55 İnç Ultra HD Android TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Ekran Özellikleri: 55 inç büyüklüğünde yani 139 cm ekran boyu bulunuyor. Ultra HD 4K çözünürlüğe sahiptir. 3840×2160 piksel ekran çözünürlüğü vardır. 50/60 Hz ekran yenileme hızı vardır. HDR ve HDR10 yayın desteklemektedir.

Ses Özellikleri: 10 W gücünde 2.0 sistem hoparlörleri bulunuyor. Ses konusunda biraz daha geliştirilse daha iyi olmuş diye düşünüyorum.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın özelliği yoktur. Smart TV olduğu için uygulamalar üzerinden yayın izlenebilmektedir. Disney+ Netflix, Prime Video ve Youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. İstenilirse uygulama yüklenebilmektedir. Android TV 13 işletim sistemi sürümü yüklü olarak gelmektedir. 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası mevcuttur.

Bağlantı Özellikleri: Wifi olduğu için kablosuz internete bağlantı sağlanabiliyor. Ancak istenilirse LAN / Ethernet kablosu ile bağlanılabilir. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yerine sahiptir. Dahili uydu alıcısı yine özellikleri arasındadır. Bluetooth 5.0 versiyonu yüklü olarak gelmektedir.

Nordmende NM6000U 55 İnç UHD Android TV Kullanıcı Yorumu

Evim için bir televizyon almak istiyordum. Yerli markaların özellikleri dikkatimi çekiyordu. Almak istediğim televizyonun son model olmasını istiyordum. Bu sırada Bim markete aktüel ürün olarak geldiğini gördüğüm Nordmende NM6000U televizyonu gördüm ve aldım. Kutusundan çıkarttıktan sonra kısa bir kurulum aşamasını da geçince izlenebilir hale geldi. Çok canlı ve net ekranı dikkatimi çekti. Kanal geçişleri sırasında asla bekleme donma gibi şeyler olmuyor. İnternet bağlantısını çok hızlı sağlıyor. Netflix ve Disney uygulamaları çok sık kullanıyorum. Kesinlikle uygulamadan atma gibi şeylerle karşılaşmıyorsunuz. Android Tv olması sebebiyle kullanımı çok basit. En televizyondan anlamayan kişi bile tüm özelliklerini rahatça kullanabilir. Ses kalitesi öyle çok üstün değil. Ben bu televizyonu alırken birde yanında ses sistemi aldım. Şimdilik sinema kalitesinde filmler izliyorum. Hatta denemek amaçlı internetten 8K video açtım çok rahat destekledi.

İlginizi Çekebilir:  Kiwi KSI 6316 Seyahat Ütüsü Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Nordmende NM6000U 55 İnç UHD Android TV Alınır Mı? 

Televizyonu almadan önce kesinlikle özelliklerini ve fiyatını araştırmanızı tavsiye ederim. Ürün inceleme sitelerinde bu kalitede bir televizyon en az iki katı parasına satılıyor. Şuan için piyasadaki en iyi fiyat performans televizyonlar bir tanesi. Oturma odası ve salon için ideal ekran büyüklüğüne sahiptir. Eğer almak istiyorsanız gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir model.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.