Toshiba 50UA2263DT 50″ Ultra HD Android TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Dünyanın en büyük televizyon üreticilerinden bir tanesi olan Toshiba’nın 50ua2263dt model 50 inç Android televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Toshiba 50UA2263DT 50″ Ultra HD Android TV kullanıcı yorumu, teknik özellikleri ve incelemesine yer vereceğiz.

Japonya merkezli bir teknoloji markası olan Toshiba son dönemlerde ülkemizde çok fazla sayıda satılmaktadır. Özellikle televizyon grubunda ciddi bir pazar payı yakalamıştır. Bunda A101, Bim, Şok ve Migros gibi marketlerde indirimli ürün olarak satılması ciddi pay sahibidir. Toshiba’nın kalitesi zaten tartışılmaz. Birde bu kaliteye ucuza ulaştığımız zaman daha cazip hale geliyor. Hemen her ekran boyutunda bir televizyon modeli bulunan Toshiba’nın en çok ürün çeşidi 50 inç büyüklüğünde karşımıza çıkıyor.

Toshiba 50UA2263DT 50″ Ultra HD Android TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 50 inç büyüklüğünde 126 cm boyutunda LED ekranı bulunuyor. Ultra HD 4K çözünürlük standardında yayın yapabilmektedir. Ekran çözünürlüğü 3840×2160 pikseldir. 50/60 hz ekran yenileme hızı bulunuyor. 350 cd/m² parlaklık seviyesine sahiptir. HDR yayın desteğine sahip olup, Direct LED aydınlatma görüntü özelliği bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Flavel FLV1090 Büro Tipi Buzdolabı Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Ses Özellikleri: 20 W gücünde 2.0 hoparlör sistemi bulunuyor. German + Nicam Stereo ses özelliği bulunuyor. Oldukça kaliteli bir dahili ses sistemi bulunuyor.

Bağlantı Özellikleri: Smart TV olmasından dolayı dahili wifi sistemi vardır. Ayrıca ethernet/LAN kablosu ile internet bağlantısı sağlayabiliyorsunuz. 2 Adet usb ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunmaktadır. Kulaklık giriş yeri mevcut. Ayrıca ek bir cihaz gerektiren abonelik gerektiren tv uygulamalarında ek cihaza ihtiyaç duymayan Common Interface (CI+) özelliğine sahiptir. Dahili uydu alıcısı, karasal (DVB-T) ve kablo (DVB-C) alıcıları bulunuyor.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın özelliği yok. Android TV işletim sistemine sahiptir. Google Play Store uygulaması ile uygulama yükleyebilme imkanı sunuyor. Toshiba 50ua2263dt televizyonda Bein connect, google play movies, Netflix, Prime Video ve Youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Ses tanıma özelliği çok kolaylık sağlıyor. Ancak yayın kaydetme özelliği yoktur. 4 çekirdekli işlemciye sahip olup Android 11 TV işletim sistemi ile gelmektedir. Bu televizyonda 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafıza vardır. Bluetooth ve Türksat kanal güncelleme sistemi (TKGS) gibi özelliklere sahiptir.

Toshiba 50UA2263DT 50″ Ultra HD Android Televizyon Kullanıcı Yorumu

Oturma odası için 50 inç bir televizyon arıyordum. İnternetten araştırmalar yaparken A101 markete geldiğini görünce  Toshiba 50UA2263DT televizyonu gördüm ve aldım. Android olması ve Toshiba’nın köklü bir marka olması bu televizyonu almamdaki en büyük etkenlerden bir tanesiydi.  Aldıktan sonra eve getirdim ve kurulumunu kolayca yaptım. Kısa süre içerisinde izlenebilir hale geldi. Kumandaya basıp yayını açtığım zaman kaliteli görüntüsü dikkatimi çekti. Çok güzel, net ve canlı renklere sahip bir ekranı bulunuyor. Kanal geçişleri sırasında bekleme ve siyah ekran olmuyor. Kumandasında düğmeler çok güzel yerleştirilmiş. Düğme karışıklığı yaşamıyorsunuz. Smart TV, arayüzü çok kolay. Yaşlı olan babam bile uygulamalara rahatlıkla bağlanıyor. Youtube, Netflix falan izlerken asla donma, bekleme ve takılma gibi şeyler yaşamıyorsunuz. Uygulamadan kendi kendine çıkma asla olmuyor. Smart TV’ye daha düğmeye basar basmaz bağlanıyor.

İlginizi Çekebilir:  Dijitsu 58 İnç UHD Android LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Toshiba 50UA2263DT 50 İnç Ultra HD Android Televizyon Alınır Mı?

Toshiba ürünleri çok kaliteli oluyor. Ben almadan önce çok fazla araştırmadan Toshiba’ya güvenerek aldım. Televizyon beklediğimden çok daha iyi çıktı. Bu paralara alabileceğiniz en iyi 50 inç televizyonlardan bir tanesidir. Tam bir fiyat performans televizyonu olarak karşımıza çıkıyor. Sizde gönül rahatlığıyla bu televizyonu alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.