Dijitsu 65 İNÇ UHD WEBOS TV (65DS8800 Ultra HD 4K) Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Türkiye’nin yerli elektronik üreticilerinden bir tanesi olan Dijitsu’nun Bim markette satılan 65 İNÇ UHD WEBOS TV modeli nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Dijitsu 65 İNÇ UHD WEBOS TV (65DS8800 Ultra HD 4K)  televizyon teknik özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Ülkemizin yerli televizyon markası Dijitsu son yıllarda sesinden oldukça fazla söz ettirmektedir. Oldukça özellikli ve uygun fiyatlı kaliteli televizyonlar üretmektedir. Bim, A101, Şok, Migros ve Metro market gibi zincir mağazalarında çok fazla görülen bir televizyon markasıdır. Hemen her ekran boyutunda televizyonları vardır. Bunlardan bir tanesi de 65″ inç olan UHD webos tv modelidir. Bim markette çok ucuz olarak satılan ama çok fazla kaliteli ve özellikli bir televizyondur. Özelliklerine baktığınız zaman fiyatının çok üstünde bir performansa sahiptir.

Dijitsu 65 İnç UHD Webos TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: Ultra HD 4K çözünürlük standardında LED ekranı bulunmaktadır. 65 inç yani 164 cm büyüklüğündedir. Ekran çözünürlüğü 3840×2160 seviyesindedir. Ekran yenileme hızı 50/60 hz olarak belirtilmiştir. HDR yayın özelliği yoktur. Ekranın tepki süresi ise 9 ms olarak ölçülmüştür.

İlginizi Çekebilir:  Nordmende 55 İnç UHD Android TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları (NM55350)

Multimedya Özellikleri: Dijitsu 65″ webos 4k tv’de Android 9.0 işletim sistemi kullanılmıştır. Smart TV olması sebebiyle Netflix ve Youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Ancak uygulama yükleyebilme özelliği vardır. 1.5 gb ram ve 8gb dahili hafızası vardır. Ayrıca USB bellek ile video, müzik ve resim oynatma özelliğine sahiptir.

Ses Özellikleri: Dijitsu 65 inç webos tv’de 2 adet 16 W gücünde hoparlör bulunmaktadır. Subwoofer özelliği bulunmuyor.

Alıcı Özellikleri: Analog, karasal, kablo TV ve dahili uydu alıcısı vardır.

Bağlantı Özellikleri: Smart tv olduğu için dahili wifi vardır. 2 adet USB, 3 adet HDMI giriş yeri vardır. Ayrıca abonelik gerektiren platformlarda ayrı bir kutuya gerek duymayan cammon interface ci+ fonksiyonu vardır.

Boyutlar ve Ağırlık: Bu televizyonun 144.6 cm genişliği, 86.8 cm yüksekliği (ayaklı) ve 24.2 cm kalındığı vardır. Ağırlığı ise 16.7 kilogramdır. 2020 yılından itibaren satılmaya başlamıştır.

Dijitsu 65 İnç UHD Webos Televizyon Kullanıcı Yorumu

Evimin salonuna bir televizyon almak istiyordum. Ancak büyük ekranlı olması gerekiyordu. Bende Bim’e uygun fiyatlı geldiğini gördüğüm için Dijitsu 65 inç 4k webos tv aldım. Eve gelip kutusundan çıkarttıktan sonra kolayca ayaklarını taktım ve çalıştırmaya başladım. Kurulumu çok basit olduğu için hemen izleyebildim. Ben 1 yıldır kullanıyorum bu televizyondan çok memnunum. Ekran görüntü kalitesi gayet güzel. Ancak güneş vurduğu zaman izlemek biraz zor oluyor. Ses kalitesi televizyon izlerken iyi. Büyük salonda bile duymakta zorlanmıyorum. Ancak ses kalitesi çok iyi değil diyebilirim. Bende onun için ses sistemi bağladım ve on numara oldu. Ekran büyüklüğü kocaman salon olmasına rağmen gayet yeterli. Televizyon bir uçta dururken en küçük ayrıntıları bile görebiliyorsunuz. İnternet bağlantısı sırasında biraz bekletme oluyor. Netflix ve Youtube bağlantısı sırasında bir sorun yaşanmıyor. Ayrıca uygulama ve internet üzerinden yayın izlerken donma, atma gibi şeyler olmuyor. Kumandası çok fonksiyonel ve karmaşık değil. Düğmeleri güzel bir şekilde yerleştirilmiş. Ayrıca düğme karıştırma olmuyor.

İlginizi Çekebilir:  SEG NF 463 No-Frost Buzdolabı Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Dijitsu 65 İnç UHD Webos TV Alınır Mı?

Bu televizyonu almadan önce diğer markaların 65 inç televizyonlarının fiyatlarına bakmanızı tavsiye ederim. Onlarından neredeyse 3’te 1 fiyatına satılıyor. Tamam çok üstün bir televizyon demiyorum ama parasına göre bence piyasadaki en iyi 65″ televizyondur. Dijitsu ülkemizde çok yaygın olduğu için geniş bir servis ağı var. Tam bir fiyat/performans televizyonu diyebiliriz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.