Hyundai EC-107 Alkali Detox 7 Filtreli Su Arıtma Cihazı Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Dünyanın en büyük su arıtma cihazı üreticilerinden bir tanesi olan Hyundai’nin EC-107 alkali detox 7 filtreli su arıtma cihazı nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Hyundai EC-107 su arıtma cihazı teknik özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Ülkemizde sular oldukça kireçlidir. Ayrıca başta İstanbul olmak üzere pek çok şehrin şebeke sularının tadı güzel değildir. Bu sebeple insanlar ya hazır su satın alırlar ya da evlerine su arıtma cihazı olarak şebeke suyunu daha temiz hale getirirler. Su arıtma cihazları pek çok tarzda olabilir. Hyundai EC-107 su arıtma cihazı mutfakta tezgah altına yerleştirilerek kullanılmaktadır. Zaten Hyundai, uzun yıllardır dünyanın en büyük su arıtma cihazı üreten markasıdır.

Hyundai EC-107 Su Arıtma Cihazı Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Hyundai EC-107, elektrik gerektirmeden tezgah altına monte edilen bir cihazdır. Oldukça kullanışlı ve pratik bir üründür. Kendi musluğu bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Onvo OVMDF01 Mikrodalga Fırın Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Teknik Özellikleri: Toplamda 7 adet filtresi bulunmaktadır. Tamamen doğal mineraller içeren detox ve alkali filtre ile yüksek PH değerinde su arıtabilir. Elektriksiz bir şekilde çalışmaktadır. Saatte 5 litre su arıtma kapasitesi vardır. Filtre ömrü 6 ay kadardır. Mutfak tezgahının altında çok az yer kaplamaktadır. Kurulumu ve monte edilmesi için profesyonel yardım almanız önerilir. Hyundai EC-107 2 yıl garantilidir.

Hyundai EC-107 Su Arıtma Cihazı Kullanıcı Yorumu

Ben Ankara’da yaşıyorum. Belediye her ne kadar çeşme suları içilebilir dese de özellikle tadının kötü olması ve yüksek kireç içermesi nedeniyle uzun zamandır marketlerden hazır su alıyordum. Ancak A101 markete uygun fiyatlı olarak geldiğini gördüğüm Hyundai EC-107 su arıtma cihazını aldım. Bir usta çağırarak 2-3 saat içerisinde tezgah altına monte ettirdim. Arıttığı suyun kalitesi hazır olarak satılanlardan çok farklı değil. Filtrelerini değiştirmek çok zor değil. Ayrıca filtreleri kolay bulunuyor ve pahalı değildir. Ben en fazla 3 ayda bir filtre değiştiriyorum. Filtre içinde asla yosunlaşma gibi şeyler olmuyor. Saatte 5 litrelik bir şişeyi dolduruyor. Çok hızlı aktığı söylenemez ama sağlıklı su vermesi benim için en önemli şey.

İlginizi Çekebilir:  Blaupunkt Tost Makinesi Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Hyundai EC-107 Su Arıtma Cihazı Alınır Mı?

Benim bu ürünü almamdaki en büyük sebep evde sürekli bir pet şişelerin olmasıydı. Ayrıca marketten alıp taşımak falan tam bir eziyetti. Artık bunlardan tamamıyla kurtuldum. Hazır satılan sulara göre daha mı ekonomik derseniz 1-1.5 yıl içerisinde kendi parasını amorti ediyor zaten. Hyundai markasının kalitesini herkes biliyor.

“Hyundai EC-107 Alkali Detox 7 Filtreli Su Arıtma Cihazı Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları” üzerine bir yorum

  1. Arıtılan suda mineral eksiği yaşandığı için mineral veya alkali filtre kullanımı çok önemli. Bu cihaz da alkali filtre mevcut pH değeri sağlıklı su seviyesinde. İyi bir su arıtma cihazı diyebiliriz.

    Yanıtla

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.