Kuba S15 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Yerli motor ve elektrikli araçlar üreticisi olan Kuba’nın uygun fiyatlı ürünü olan S15 elektrikli bisiklet nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Kuba S15 kullanıcı yorumu, teknik özellikleri ve incelemesine yer vereceğiz.

Kuba merkezi ve fabrikası Gaziantep’te bulunan yerli bir motor ve elektrikli araçlar üreten markadır. Uzun yıllardır ülkemizde üretim yapmaktadır. Bugün motosiklet, scooter, ATV, elektrikli mini otomobiller üretmektedir. Ürün yelpazesinde elektrikli bisikletler de yer almaktadır. Kuba S15 modeli şuan satılan en ucuz elektrikli bisikletlerden bir tanesidir. Hatta Bim, A101 ve Şok gibi marketlere bildiğimiz pedallı bisikletlerle aynı fiyatlara gelebilmektedir. Öncelikle Kuba S15 elektrikli bisiklet özelliklerine bir göz atalım.

Kuba S15 Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: Katlanır bisiklet denilmesine rağmen sadece direksiyon kısmı katlanıyor. Gitmesi için gücünü 250W motorundan alıyor. 7.8 Ah ve 36V suluk tipi bataryası bulunuyor. 16″ inç jantlara sahiptir. Şarj süresi 4 saat olarak açıklanmıştır. Bisikletin ağırlığı 20 kg olup, taşıma kapasitesi 120 kg’dır. En fazla 25 km/s hıza çıkabilmektedir. 7 vites aktarmaya sahiptir.  Darbe ve çizilmelere karşı dayanıklı boya ile kaplanmıştır. Arka tarafında sele bulunmaktadır. Dağ bisikleti olarak kullanılabilme imkanı sağlamakta. Kalın tekerlekleri sayesinde her türlü yolda kullanılabilir

İlginizi Çekebilir:  Arora Hamburg 20 Elektrikli Bisiklet Nasıl? Alınır Mı Yorumları
Detaylı Teknik Özellikleri
Motor Gücü 250 Watt
Batarya (akü) 36V / 7.8Ah
Tork Gücü 45 Nm
Maksimum Hızı 25 km/s
Şarj Süresi 4-5 Saat
Menzil 20-25 km
Ağırlığı 20 kg
Taşıma Kapasitesi 124 kg
Frenler Mekanik Disk
Vites Sayısı 7 Vites
Gösterge LCD
Ön/Arka Aydınlatma Var (LED)
Batarya Yeri Gövde Ortası
İskelet Malzemesi Alüminyum
Arka Sepet Yok
Garanti Süresi 2 Yıl

Kuba S15 Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Çocuğum benden uzun zamandır bir elektrikli bisiklet istiyordu ama alacağım bisiklet hem ucuz hem de parasına göre iyi olmak zorundaydı. Araştırma yaparken bir hafta Bim markete Kuba S15 elektrikli bisiklet geldiğini gördüm. Normalde 8 bin liraya satılırken Bim’e 5.500 lira paraya gelmişti. Ben normal bisikletlere bile 5 bin lira vermeye razıyken elektrikli bisiklet sahibi oldum. Marketten aldıktan sonra bir Kuba servisine gittim ve kurulumunu yaptırdım. Tam şarj oldu ve kullanmaya başladım. Ben 75 kiloyum ve motor çekişi ortalama seviyede. Yokuşlarda muhakkak pedal ile destek vermek gerekiyor. Menzili 25 km yazmasına rağmen 17-18 km sonra bitiyor. Sanıyorum bunda Ankara’nın çok yokuşlu bir şehir olması büyük rol oynuyor. Frenleri idare eder ama çok fazla güvenmeyin. Ani frenlemelerde mesafesi uzun.

İlginizi Çekebilir:  RKS Katlanabilir Smart Kick Scooter Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları - Bim

Mesela geçen hafta Kuba S15 ile Abant gölüne gittim. Eşimde bende kullanabiliyoruz. Orada arazi sürüşlerinde tabiri caizse keçi gibi tırmanıyor. Tekerleri dağ yollarında güzel tutunuyor.

Kuba S15 Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Yazımın içinde söylediğim gibi bu paraya normal pedallı bisikleti bile vermiyorlarken Bim’de elektrikli bisiklet alıyorsunuz. Ayrıca Kuba’nın servis ağı ülkemizde oldukça fazla. Zaten sorunlu ve arıza çıkartan bir bisiklet değil. Fiyat performans aralığı olarak baktığımız zaman alınabilecek en iyi elektrikli bisiklet diyebilirim.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.