Kumtel 70 L Turbo Fırın Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin en köklü fırın üreticilerinden bir tanesi olan Kumtel’in LX-9645 model kodlu 70 litre turbo fırını nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Kumtel 70 L turbo fırın kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Fırın denildiği zaman insanların aklına gelen ilk markalardan bir tanesi Kumtel’dir. Çünkü Kumtel, uzun yıllardır Türkiye’de fırın ve yemek pişirme cihazları üretmektedir. Bu konuda yılların verdiği tecrübe ile birlikte en iyi cihazları üretiyor.  Bu konuda tavuk çevirme bile yapabilen modeli Kumtel LX-9645 70 L turbo fırın özellikleri ile dikkat çekiyor.

Kumtel 70 L Turbo Fırın Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: İnox görünümlü olan bu fırın, 70 litre gibi devasa bir pişirme hacmine sahiptir. 5 pişirme fonksiyonu ile kolaylık sağlar. Turbo fanlı pişirme özelliği ile çok kısa sürede yiyecekler pişirebilirsiniz. İç aydınlatma lambası sayesinde yiyecekleri pişirme sırasında takip edebilirsiniz. Pişirme tamamlandıktan sonra sesli uyarı vermektedir. Ön tarafında camlı kapak yer almaktadır. 2500 W gücünde bu fırın en zor yiyeceklerin bile üstesinden gelebilir. İçerisinden bir köşeli bir tane de yuvarlak emaye tepsi çıkmaktadır. Uzun ömürlü paslanmaz rezistanslara sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Kumtel (HAF-03) XXL Fastfryer Nasıl ve Alınır Mı? Kumtel Airfryer Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Kumtel 70 L Turbo Fırın Kullanıcı Yorumu

Hafta sonları çocuklarım ve doğal olarak torunlarım bizde buluşuyoruz. Normal ankastre fırınım ailemiz için yetersiz geliyordu. Çünkü bir defada en az 10-12 kişilik yemekler yapmam gerekiyor. Fırında pişen yiyecekler çok sevildiği için kendime büyük hacimli bir fırın almam gerekiyordu. Ancak fiyatlar el yaktığından, Bim markete indirimli olarak geldiğini gördüğüm Kumtel LX-9645 70 L turbo fırın aldım.

Benim fırınım içinden tavuk çevirme aparatı çıktı. Denediğimde gerçekten sanki dışardan satın alınmış gibi tavuk kızarttı. Bir tek tepsisi ile 7-8 kişi rahatlıkla doyabiliyor. Her türlü işim için kullanıyorum. Pişmesi en zor olan kemikli etleri kısa sürede pişiriyor. Bir kaç defa kapama yaptım ve aile bireyleri hayran kaldı. Arada sırada biber, domates ve soğan közlüyorum çok iyi yapıyor. Çalışma sırasında asla ses çıkartmıyor. Işıklı olması içinde pişen yiyeceği takip etmemi sağlıyor. Zamanlayıcı özelliği olması yiyeceklerin istediğim kadar pişmesini sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Kumtel Masaüstü Fanı Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Kumtel 70 Litre Turbo Fırın Alınır Mı?

Ben büyüklerimden bile Kumtel’in fırınlarının iyi olduğunu duyuyordum. Şuan 55 yaşındayım kendimi bildim bileli Kumtel fırınları var. Bu sebeple evimde fırın ihtiyacı olduğu zaman kesinlikle Kumtel tercih ederim. Bu fırın Bim markete piyasa fiyatının çok daha altında gelebiliyor. Benim gibi büyük ve kalabalık bir aileniz varsa muhakkak evinizde olması gereken bir fırındır.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.