LG 50NANO766QA 50 İnç UHD Nano Smart TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Dünyanın en büyük televizyon üreticilerinden bir tanesi olan LG’nin 50 inç boyutundaki televizyon modeli olan NANO766AQ Nano Smart TV nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca LG 50NAN766QA 50 İnç Ultra HD Nano Smart TV inceleme, kullanıcı yorumu ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Piyasada pek çok marka televizyon bulunmaktadır. Bunların bazıları yerli iken bazıları dünya çapında adını duyurmuş markalardır. Ancak bazı markalar vardır ki ürünlerini insanlar gözü kapalı şekilde alırlar. LG, bu konuda dünyada en çok televizyon üreten ve tanınan markalarından bir tanesidir. Ürettiği her televizyon teknoloji konusunda en iyiler arasında yer alır. Bu konuda yeni modellerinden bir tanesi olan Nano766QA 50 inç ekran boyutlarında piyasanın en iyileri arasında yer alırken uygun fiyatı ile dikkat çekmektedir.

LG 50NANO766QA 50 İnç UHD Nano Smart TV Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: LG NANO766QA model kodu ile satılmaktadır.

Ekran Özellikleri: Ekran Özellikleri: Bu televizyon 50 inç (126 cm) LED ekrana sahiptir. Ultra HD 4K çözünürlük standardı bulunuyor. 3840×2160 ekran çözünürlük değeri vardır. 50/60 Hz ekran yenileme hızı ile piyasada en iyiler arasındadır. HDR yayın desteğine sahip olup pek çok HDR özelliği mevcuttur. Ekranında gereksiz ışıkları engelleyerek daha net ve canlı görüntü imkanı veren Nanocell teknolojisi kullanılmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Toshiba 55UA2263DT 55 İnç Ultra HD Android TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Ses Özellikleri: Ses kalitesi olarak yine en iyiler arasındadır. 20 W gücünde 2.0 versiyon hoparlörleri bulunmaktadır. Yapay zeka destekli (A.I Sound) teknolojisi ile bulunduğu ortamda en iyi ses çıkışını sağlar. Ayrıca yine ultra surround ses teknolojisi olan nadir televizyonlardan bir tanesidir.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi ile kablosuz internet bağlantısı sağlayabilir. Ancak istenirse kablolu internet içinde LAN giriş yeri vardır. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunmaktadır. Optik ses çıkış yeri, kulaklık girişi gibi ek bağlantı noktalarına sahiptir.

Multimedya Özellikleri: Bu televizyon Smart TV özelliğine sahiptir. Smart TV’de LG ThinQ AI yani yapay zeka destekli sistemi kullanmaktadır. Netflix, Prime Video ve Youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Uygulama yükleyebilme imkanı sağlıyor. Akıllı etkileşim ve ses ile televizyon kontrolü gibi ek özellikleri vardır. 4 çekirdekli işlemcisi, 2 GB ram ve 8 GB dahili hafızaya sahiptir. İşletim sistemi olarak WebOS 22 sürümünü kullanmaktadır. Ayrıca Bluetooth, ekran yansıtma ve akıllı kumanda gibi özellikler yine mevcuttur.

Diğer Özellikleri: A-G enerji tüketim sınıfında en iyi olan G sınıfı enerji tüketmektedir. Televizyonun ağırlığı ayaksız 12.6 kg, ayaklı 13.7 kilogramdır.

LG 50NANO766QA 50 İnç UHD Nano Smart TV Kullanıcı Yorumu

Bundan 6 ay kadar önce evime adı çok bilinmeyen yerli bir markayı aldım. Nasılsa televizyon işte çok fazla izleyen birisi değildim diye aldım. Ama aldığımda çok pişman oldum. Bir kaç bin lira paradan kaçıp kötü bir televizyon aldım ve hiç memnun değildim. Bende onu köye gönderdikten sonra kaliteli bir televizyon almak istiyordum. Bim markete indirimli ürün olarak piyasadan çok daha ucuza geldiğini gördüğüm LG 50 inç Nano cell televizyon aldım. Daha kutusundan çıkarttığımda kalitesini belli etti. İncecik ekranı dikkatimi çeken ilk şey oldu.

İlginizi Çekebilir:  Toshiba 32W2163DT 32 İnç Smart LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Kısa ve basit bir kurulum aşamasından sonra çalıştırdım. Ekran açıldığında netliği ve canlılığı hayran bıraktı. Sanki görüntüler bir ekranda değil, kanlı canlı karşımda oynuyormuş gibi hissettim. Kanal geçişleri süper hızlı ve asla bekleme yapmıyor. Kumandası çok kolay kullanımlı. Daha önce gördüğüm hiçbir televizyon kumandası gibi değil. Ses kalitesi ise muhteşem. Film izlerken sanki sinemada izliyormuşum gibi kaliteli ses veriyor. Smart TV uygulaması çok hızlı bağlanıyor. Netflix ve Youtube gibi uygulamalar üzerinden yayın izlerken asla donma, kasılma ve atma gibi şeyler olmuyor. Kısacası 50 inç ekran boyutunda piyasadaki en iyi televizyonlar arasında diyebilirim.

LG 50NANO766QA 50 İnç UHD Nano Smart TV Alınır Mı?

Eğer kaliteli bir televizyon almak istiyorsanız biraz parayı gözden çıkartmanız gerektiğini biliyorsunuzdur. Ancak LG televizyonları bazen Bim, A101 ve Şok gibi zincir marketlere çok indirimli fiyatlarla gelebiliyor. Bende LG 50NANO766QA model televizyonu Bim aktüel gününde aldım. Dediğim gibi parasına göre mükemmel kalitede bir televizyon. Oturma odası ve ortalama büyüklükte salonlar için çok ideal. LG, en kaliteli televizyonlardan bir tanesini üretmiş. Almak isterseniz fiyat performans göz ederek en iyiler arasında olduğundan emin olabilirsiniz. Ben severek kullanıyorum ve herkese tavsiye ederim.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.