RKS MJ-1 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin en çok satılan elektrikli bisiklet markalarından bir tanesi olan RKS’nin MJ1 model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca RKS MJ-1 elektrikli bisiklet inceleme, teknik özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Bisikletler insanların çocukluktan beri severek kullandığı araçlardır. Eskiden pedal çevirerek kas gücüyle hareket eden bisikletler artık elektrikli hale geldiler. Durum böyle olunca kullanıcıları çok fazla güç harcamadan elektrik motorunun yardımıyla yolculuk yapabiliyorlar. Türkiye, elektrikli bisiklet üretimi konusunda dünyanın en ileri ülkelerinden bir tanesi konumunda. Türk markaları ülke dışında tüm dünya pazarında elektrikli bisiklet modellerini satıyorlar. Türk üreticiler teknoloji konusunda dünyanın en ileri gelenleri arasında yer alıyor.

Türkiye’nin en büyük elektrikli bisiklet üreticisi markalarından bir tanesi olan RKS, piyasada onlarca çeşit bisikleti ile yer alıyor. Hemen her kullanıcı tipine göre bir modeli bulunuyor. Erkek, kadın, dağ ve şehir içi kullanımlar için özel bisiklet modelleri üretiyor. Bunlardan bir tanesi de RKS MJ-1 elektrikli bisiklet olarak karşımıza çıkıyor. Kadınların da kullanabileceği tarzda şehir gezilerinde kullanılabilecek bir elektrikli bisiklet modelidir.

RKS MJ-1 Elektrikli Bisiklet Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: RKS MJ1 elektrikli bisiklette RKS üretimi 250 w gücünde bir motor bulunuyor. Yine standart 36V 10Ah bataryası mevcut. Batarya şarj süresi 4-6 saat kadar sürmektedir. Ön ve arka tarafında disk fren kullanılmıştır. En yüksek hızı 25 km/s olarak ölçülmüştür. 45 ile 60 km arasında sürüş mesafesine sahiptir. Gidon üstünde LCD gösterge ekranı bulunuyor. Shimano marka 7 vitese sahiptir. RKS MJ-1’in ağırlığı 24 kg olup 125 kg taşıma kapasitesi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Alba City 2 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri
Teknik Özellikleri
Motor Gücü RKS 250 Watt
Batarya Kapasitesi 36V 10Ah
Gösterge Var LCD
Vites Markası Shimano
Vites Sayısı 7
Şarj Süresi 4-6 Saat
Menzil 45-60 Km
Maksimum Hız 25 Km/s
Krank GS-S121 Çelik
Lastik Markası Kenda 700C
Fren Ön / Arka Mekanik Disk
İskelet Malzemesi Alüminyum
Zincir M50
Aydınlatma Ön / Arka LED
Far Kontrolü Gösterge Kontrollü
Net Ağırlık 25 kg
Taşıma Kapasitesi 125 kg
Çamurluk Var
Jant Çapı 26″
Lityum İyon Pil Var
Garanti Süresi 24 ay

RKS MJ-1 Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Hem eşimin hem de kendimin kullanabileceği nitelikte bir elektrikli bisiklet arıyordum. Bim markete çok uygun fiyatlı geldiğini gördüğüm için RKS MJ-1 elektrikli bisiklet aldım. Bizde siyah renk olanı var. Bisikleti kullanmaya başladığımda en dikkatimi çeken şey selesinin çok yumuşak ve rahat olması oldu. Yumuşak ve geniş bir koltuğu var. Motor performansı gayet güzel çekişi tatmin edici. Dik yokuşları bile 2. viteste rahatlıkla çıkıyor.

İlginizi Çekebilir:  RKS DS10 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Gösterge ekranı çok fonksiyonel. Kalan şarj miktarı, hız ve yapılan toplam hız gibi ihtiyaç duydunuz her şeyi gösteriyor. Ben Ankara’da kullandığım için buralarda yollar çok yokuşlu. Bu yüzden 25 kilometre yolu geçemedim. Ancak daha düz yollarda bu menzil çok daha artacaktır. Bataryası çıkartılabilir olduğundan akşam söküp eve çıkartıyorum şarj edip tekrar takıyorum. Takıp çıkartması oldukça kolay. Frenleri gayet güçlü ve güven verici. Ani frenleme yapmak zorunda kaldığınızda bile sıkıca tutuyor. Teker kalitesi zaten Kenda tartışılmaz. Teker dişleri öyle çabuk aşınmıyor. Ön farının ışık gücü çok güzel. Akşam sürüşlerinde yolu yeterli seviyede aydınlatıyor.

RKS MJ-1 Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Ben bu bisikleti eşimle birlikte değişimli olarak kullanıyorum. Yani iki cinsiyete de hitap ettiği için oldukça kullanışlı. Şehir içinde park kenarlarında sürüş zevki çok güzel. Bizim ihtiyacımızı fazlasıyla görüyor. Fiyat olarak Bim’e piyasasının neredeyse yarı parasına geldiği oluyor. Fiyat performans açısından baktığımız zaman piyasanın en iyileri arasında yer alıyor. Bence gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

“RKS MJ-1 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri” üzerine bir yorum

  1. BİM den aldığım RKS MJ1 kurulumu yapıldıktan sonra pedalden motora hareketi ileten kısmında problem çıktı. Yani siz pedal çevirirken devreye girmesi gereken motor devreye girmedi. Parçayı sipariş edeceğini söyledi usta, beklemedeyim.Sevisi o kadar duyarsız ve ilgisiz gördüm ki, ellerinde adam gibi alet edevat ve ya gerçekten işten anlayan bur usta bile yok kanaatimce. Buna BİM’in bu gibi servislerini denetlemesi gerektiği kanaatindeyim

    Yanıtla

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.