Onvo 43OV6000F 43 İnç Full HD Android TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Türkiye’nin yerli elektronik eşya üreticisi olan Onvo’nun 43OV6000F model kodlu 43 inç full HD Android Smart LED televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Onvo 43OV6000F 43 inç full HD Android 13 smart LED TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Piyasada kaliteli ve son model bir televizyon almak isterseniz çoğu marka için büyük miktarlarda parayı gözden çıkartmanız gerekiyor. Çünkü televizyonlar artık hiç ucuz cihazlar değil. Ancak bazı markalar var ki, çok kaliteli ve özellikli televizyonları uygun fiyatlara satabiliyor. Bu markaların en başında ise Onvo geliyor. Onvo, Türkiye’nin yerli televizyon markası olup, cihazlarında LG parçaları kullanmaktadır. Aynı fiyatta emsali olan televizyonlara göre çok daha ucuza cihazlar satabilmektedir. Hatta A101 gibi indirim marketlerde piyasasının bile altında fiyatlara satılmaktadır. Bu konuda 2023 model televizyonu olan 43OV6000F 43 inç full HD Android 13 smart LED TV özellikleri ve fiyatıyla dikkat çekiyor.

Markanın Benzer Modeli
Onvo OV43250 43″ Android TV Nasıl ve Alınır Mı?

Onvo 43OV6000F 43 İnç Full HD Android Smart LED TV Nasıl ve İyi Mi?

Bu 43″ televizyonun teknik özelliklerine baktığınız zaman fiyatına göre piyasanın çok altında olduğunu göreceksiniz. Şimdi gelin Onvo 43OV6000F özellikleri nelerdir bakalım.

İlginizi Çekebilir:  Philips 40PUS7607 43 İnç Ultra HD Smart LED TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Ekran Özellikleri: 43 inç yani 108 cm büyüklüğünde LED ekranı bulunuyor. Full HD çözünürlük standardında olup, 1920×1080 piksel ekran çözünürlüğüne sahiptir. 50/60 Hz ekran yenileme hızını SN 400 ekran yenileme yazılımından alıyor. HDR yayın desteği yoktur.

Ses Özellikleri: 16 W gücünde iki adet hoparlörü bulunuyor. Pek güçlü ses sistemi sayılmaz. Ama ses konusunda fazla beklentiniz yoksa idare eder.

Bağlantı Özellikleri: İnternete Wifi ve isterseniz ethernet / LAN kablosu ile bağlanabilirsiniz. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunmaktadır. Kulaklık girişi ve optik ses çıkışı bulunuyor. Ek cihaz gerektiren yayınlar için gerek kalmadan Common Interface (CI+) izleyebilirsiniz.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği yoktur. Smart TV uygulaması Android TV işletim sistemiyle çalışıyor. Netflix, Prime Video ve Youtube gibi uygulamalar yüklü olarak gelmektedir. 4 çekirdekli işlemcisi 1 GB ram ve 8 GB dahili hafıza içeriyor. Bluetooth, ekran yansıtma ve USB içinde medya oynatma özelliklerine sahiptir. İşletim sistemi sürümü Android 13 TV olduğundan çok kullanışlıdır.

Onvo 43OV6000F
Onvo 43OV6000F

Onvo 43OV6000F 43 İnç Full HD Android Smart LED TV Kullanıcı Yorumu

Oturma odasında kullanmak için bir televizyon arıyordum. Hem android olsun hem de özellikli olsun istiyordum. Piyasada televizyon fiyatları çok uçuk olduğu için bir türlü alamıyordum. Tam bu sırada A101 markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Onvo’nun 43″ ekrana sahip 43OV6000F televizyonunu aldım. Eve getirdikten sonra kutusundan çıkartıp kısa bir kurulum aşamasından sonra izlenebilir hale geldi. daha ilk açıldığı anda kaliteli ve net ekran görüntüsü dikkatimi çekti. LG panel kullanılması kendini hemen belli ediyor. Hatta Youtube’dan 8K bir yayın açtım gayet güzel destekledi. Kanal geçişleri sırasında asla bekleme ve donma gibi şeyler olmuyor. Daha düğmeye bastığım anda kanal değişiyor. Smart TV Android olduğu için en teknolojiden uzak birisi bile rahatlıkla kullanabilir. Netflix ve Prime video üyeliklerine tek tuşla giriş yapabiliyorsunuz. Bir kaç defa Netflix’ten attı ama sürekli olan bir şey değil. Ses kalitesi çok iyi sayılmaz. Bu kadar özellikli bir televizyon üretirken keşke ses kalitesi biraz daha iyi yapılsaydı. Ama verdiğim parayı ve aldığım cihazı iyi biliyorum. Televizyonun dış görünüm ve tasarımı çok teknolojik duruyor. Hatta evime gelen misafirler ilk olarak ne kadar güzel bir televizyon, markası ne diye soruyorlar. Onvo dediğim zaman şaşırıyorlar. Ancak benden görüp 2-3 kişi daha bu televizyondan aldı. V tipi ayakları sehpanın üstünde sırıtmıyor.

İlginizi Çekebilir:  A101 Piranha 9918 Akıllı Bileklik Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Onvo 43OV6000F 43 İnç Full HD Android Smart LED TV Alınır Mı?

Orta ve küçük boy odalar için bu ekran boyutu çok uygun oluyor. Onvo’nun bu cihazı izlerken asla göz yormuyor. Ben televizyonumdan çok memnunum. Fiyat performans açısından düşündüğünüz zaman listenin en üst sıralarında olmayı hak ediyor. Eğer sizde yeni bir televizyon almak isterseniz kesinlikle araştırmanızı öneririm. Bu para kesinlikle Android TV bulamazsınız. Ama Onvo bize buna sahip olma imkanı sunuyor. Dediğim gibi almak isterseniz gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

“Onvo 43OV6000F 43 İnç Full HD Android TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları” üzerine bir yorum

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.