Jwin Teleskop Nasıl, Alınır Mı? JWIN Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

En güzel hobi aletlerinden bir tanesi olan teleskop çok pahalı olduğu için uygun fiyatlı olan Jwin teleskop nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca JWIN teleskop inceleme, teknik özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Herkesin sahip olduğu hobi farklıdır. Çocuklara uzağı göstermek için bir teleskop almak istiyordum. Ancak bildiğiniz gibi teleskop fiyatları oldukça pahalı. Tabi bunda lens kalitesi çok önemli bir rol oynuyor. Ben çocuklar başlangıç aşamasında kullanmayı temel olarak öğrensin diye Jwin teleskop aldım. A101 markete çok uygun fiyatlı gelmişti ve aldım.

JWIN Teleskop Nasıl ve İyi Mi?

Bu teleskop profesyonel kullanımlar için değil. Ancak dediğim gibi teleskop kullanmayı temel olarak öğrenebilsinler diye işini görüyor.

İlginizi Çekebilir:  Schwartz Dönen Başlıklı Diş Fırçası (SWTB-1110) Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Teknik Özellikleri: Jwin teleskopta 30 mm cam lens kullanılmıştır. Dışında ise plastik ama metal görünümlü yapıya yer verilmiş. 30 kat yakınlaştırma mesafesine sahiptir. Kutusunun içinde tripod çıkmaktadır. Kurulumu oldukça basittir. 30x zoom çocuklar için gayet yeterli oluyor.

Jwin Teleskop Kullanıcı Yorumu

Çocuğum uzayı ve dağları merak ettiği için bir teleskop istiyordu. Ben hemen profesyonele geçmek yerine öncelikle teleskop kullanmayı öğrensin diye A101’e geldiğini gördüğüm Jwin telekop aldım. Ayak kurulumu gayet basit. Kurulum yaptıktan sonra 5-10 km uzaklıktaki dağlara zoom yapıyoruz ve gayet yakınlaştırıyor. Hatta evime 1 km mesafede bir yol var. Arabaları markası seçilecek kadar yakınlaştırıyor. Dolunay olduğu zaman aya yakınlaştırdım. Tamam üstünde kraterleri falan göstermiyor ama baya bir yakınlaştırıyor. Çocuklar için hem öğretici hem de eğitici bir alet. Tabi kullanırken açık alana gitmeniz sizin faydanıza. Çünkü komşuların fark etmesi sizin açınızdan sakıncalar doğurabilir. Kullanırken görüntü netliği açısından ön camının muhakkak temiz olmasına dikkat edin. Ayrıca en ufak titremede bile sallanıyor. Tripod ayaklığı sabit bir şekilde titremeden durmasına yardımcı oluyor. Ayaklığında yükseklik ayarı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Piranha Akıllı Drone Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Jwin Teleskop Alınır Mı?

Yazımın başında söylediğim gibi teleskop fiyatları oldukça yüksek. Ama A101 gibi marketlere gerçekten çok komik denilebilecek paralara gelebiliyor. Ben çocuğum için aldım ve memnunum. Tamam bir uzay teleskobu gibi gezegenleri yaklaştırmıyor. Ancak yine de ayı daha büyük görmek çocuklarda heyecan uyandırıyor. Eğitim açısından evinizde mutlaka olması gerektiğini düşünüyorum.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.