Luxell XXL 7.5 L Fastfryer (Airfryer) Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Son yıllarda oldukça popüler cihazlardan bir tanesi olan airfryer hemen her marka tarafından üretiliyor. Peki ya yerli bir marka olan Luxell’in 7.5 litre hacimli XXL Fastfryer modeli nasıl ve alınır mı? Bu yazımızda Luxell XXL 7.5 L fastfryer inceleme, kullanıcı yorumları ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Öncelikle fastfryer ile airfryer aynı şey mi sorusuna yanıt arayalım. Bazı markalar airfryer diye yazarken bazıları fastfryer olarak yazıyor. Aslında ikisi de aynı özellikte cihazı ifade etmektedir. Airfryer, sıcak hava fritözü anlamına gelirken fastfryer ise hızlı fritöz anlamına gelmektedir. Kısaca bu iki cihazda aynı şey yapmaktadır.

Air fryer ya da fast fryer son zamanlarda oldukça fazla satılan teknoloji ürünlerinin başında gelmektedir. Eskiden kızartmalar bol yağda tava veya eski fritözlerde yapılırdı. Ancak çok yağ insan sağlığını olumsuz etkilediği için üreticiler daha başka bir arayış yoluna girdiler. Bu yüzden üreticiler airfryer adı verilen cihazları ürettiler. Bu cihazlar içinde bulunan az yağı buharlaştırarak kızartmaları az yağda pişirmeye yaramaktadır. Ölçüm yapıldığında ise tava veya eski yağlı fritözlere göre %90 oranında daha az yağ harcamaktadır.

Ülkemizde pek çok marka ve modelde airfryer ürünleri bulunuyor. Bunların geneli ithal yani yabancı malı iken bazıları yerli üretimdir. Bu konuda Türkiye’nin uzun yıllardır üretim yapan markası olan Luxell, airfryer konusunda son zamanlarda oldukça özellikli, uygun fiyatlı ve sağlam cihazlarını üretmektedir. Ürünleri teknoloji mağazaları ile arada sırada Bim, A101 ve Şok gibi zincir marketlere indirimli ürün olarak gelmektedir. Luxell’in 7.5 litre hacimli XXL boyutta fastfryer modeli de uygun fiyatı ve üstün özellikleri ile dikkat çekiyor.

Luxell XXL 7.5 Litre Airfryer Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: Luxell fastfryer pişirme bölmesinin hacmi 7.5 litredir. Kızartma sepeti ise 5.7 litre hacme sahiptir. Ayrıca sepet paslanmaz çelikten yapılmıştır. Bu airfryer, Luxell LXAF-01 model kodu ile satılmaktadır. 1850 W güç ile oldukça fazla sıcaklık üretebilmektedir. Dijital ve dokunmatik ekrana sahip olup, 6 farklı pişirme programı bulunmaktadır. 10 ile 200° derece sıcaklık aralığına sahiptir. Zaman ayarı yapılabilmektedir. Yemek piştikten sonra otomatik kapanma özelliği bulunuyor. Kolay temizlenebilir ve pişirme haznesi bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliktedir. Luxell fastfryer 3 yıl garantili olarak satılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Kumtel (HAF-03) XXL Fastfryer Nasıl ve Alınır Mı? Kumtel Airfryer Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları
Detaylı Teknik Özellikleri
Güç 1850 Watt
Model Kodu LXAF-01
Çalışma Aralığı 1801-2100 W
Pişirme Haznesi Hacmi 7.5 L
Pişirme Sepeti Hacmi 5.7 L
Dijital Ekran Var
Pişirme Programı Sayısı 6
Sıcaklık Ayarı Var
Sıcaklık Aralığı 10-120°
Dokunmatik Var
Otomatik Kapanma Var
Buz Çözme Özelliği Var
Power Işığı Var
Zaman Ayarı Var
Garanti Süresi 3 Yıl

Luxell XXL 7.5 L Airfryer Kullanıcı Yorumu

Uzun süredir kendime bir airfryer almak istiyordum. Bu konuda araştırmalar yapıyordum. Geçtiğimiz hafta fiyatının uygun ve özelliklerinin iyi olduğunu gördüğüm Luxell XXL 7.5 fastfryer aldım. Cihazı aldıktan sonra kutusundan çıkartınca çok şık ve teknolojik görüntüsü dikkatimi çekti. Kısa bir fabrika temizliğinden sonra ilk kızartmamı yaptım. Sabah çocuklar için patates kızartması yaptığımda tavada kızartmış gibi çıtır çıtır yediler. Hatta patateslerini sanki dışardan fastfood aldım sandılar. Hafta içi evde yalnız kaldığımda kek denemesi yaptım. Ben bu kadar kabarmasını beklemiyordum. Fırından çok daha iyi bir şekilde pişirdi. Altı üstü her tarafı eşit şekilde pişmişti.

İlginizi Çekebilir:  Philips HD9870/20 Airfryer Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

İnternetten yapılışına bakarak pirinç pilavı yaptım. Hiç lapa olmadan tane tane bir pilav pişirdi. Izgara yemeklerinde yani köfte ve tavuk kızartmalarını da çok iyi bir şekilde yapıyor. Artık evimde en çok kullandığım cihazlardan bir tanesi konumuna geldi. Temizliği de çok kolay ve pratik. Zaten kızartma sepetini pişirme sonrası bulaşık makinesinde yıkıyorum. İçini ise nemli havlu bez ile kolaylıkla temizliyorum. Pişirme programları yapacağınız yemeğe göre ayarlanıyor ve büyük kolaylık sağlıyor.

Luxell XXL 7.5 L Fastfryer Alınır Mı?

Ben 40 yaşına yaklaştım ve annemin evinde bile Luxell fırın kullanıyorduk. Bu kadar köklü bir markanın kötü ürün üretmesi zaten beklenemez. Airfryer konusunda da uygun fiyata çok özellikli ve sağlam bir cihaz üretmişler. Luxell yemek pişirme ürünlerinde çok tecrübeli olduğunu bir kez daha göstermiş. Bu fastfryer 4 kişilik bir aileye yetecek kapasiteye sahip. Hatta Bim markete piyasanın neredeyse yarı parasına geliyor. Fiyat performans cihazı olarak baktığınız zaman gayet alınabilir bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Eğer sizde bulabilirseniz gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.