Nordmende 55 İnç UHD Android TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları (NM55350)

Uygun fiyatlı televizyonlarıyla bilinen Nordmende’nin 55 inç UHD Android TV modeli nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Nordmende NM55350 55 inç ultra HD Android TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Nordmende, ikinci dünya savaşından sonra kurulmuş bir Alman markasıdır. Radyo ve televizyon üstüne çok gelişmiş bir markaydı. Daha sonraları girdiği ekonomik kriz nedeniyle önce İtalyanlara daha sonra Türkiye’ye satılmıştır. Şuan için Nordmende, Mehmet Atmaca Holding bünyesinde bulunan bir markadır. Oldukça kaliteli ve özellikli televizyonları çok uygun fiyatlara satılmaktadır. Özellikle Bim marketlerde aktüel ürün olarak piyasa fiyatının bile altına satılıyor. Bu konuda başarılı modellerinden bir tanesi olan NM55350 model kodlu 55 inç ultra HD Android TV modeli ön plana çıkıyor.

Diğer Nordmende Televizyonlar
Nordmende NM32100 32 İnç HD Ready Televizyon
Nordmende NM42250 42 İnç Full HD Android TV

Nordmende 55 İnç UHD Android TV Nasıl ve İyi Mi?

Ekran Özellikleri: Özellikleri: 55 inç yani 139 cm boyunda düz ultra HD 4K ekranı bulunuyor. Bu ekran 3840×2160 çözünürlüğündedir. HDR10 yayın desteği vardır. 50/60 Hz ekran yenileme hızına sahiptir.

Ses Özellikleri: 16 W gücünde iki adet hoparlörü bulunuyor. Ortalama alanları için yeterli olsa da ses kaliteli ve özellikleri çok iyi denilemez. Ek ses sistemine ihtiyaç duyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Toshiba 58UA2263DT 58" Ultra HD Android TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Bağlantı Özellikleri: Smart TV olduğu içinde dahili wifi sistemi vardır. Ancak istenirse ethernet / LAN kablosu ile de internete bağlanılabilir. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri mevcuttur. COAX dijital ses çıkışı var. PC ve kulaklık giriş yerleri bulunuyor.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın özelliği yoktur. Smart TV uygulaması Android işletim sistemine sahiptir. Netflix ve Youtube gibi uygulamalar üstünde yüklü olarak gelmektedir. Daha sonra istenilirse uygulama yükleyebilme özelliği vardır. 4 çekirdekli işlemcisi ve Android 9.0 TV işletim sistemi vardır. 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası var. Telefondan ekran yansıtma desteği ve USB ile resim, video ve müzik oynatma özellikleri vardır.

Nordmende 55 İnç UHD Android TV Kullanıcı Yorumu

Yeni eve taşındığım için oturma odasına televizyon almam gerekiyordu. Araştırma yaparken Bim markete çok uygun fiyata geldiğini gördüğüm Nordmende 55 inç UHD Android televizyonu aldım. Eve getirdikten sonra kutusundan çıkartıp ayaklarını bağladım. Ekranı açtığımda kısa bir kurulum sonrası izlenebilir hale geldi. Zaten Android TV olması kullanımını çok kolay hale getiriyor. En teknolojiden uzak birisi için bile oldukça kolay bir televizyon. Yayın açıldığında net ve canlı renkleri dikkatimi çekti. HD yayın izlediğimde muhteşem bir görüntü sunuyor. Kanal geçişleri sırasında bekleme, ekran kararması ve dona gibi şeyler olmuyor. Ses kalitesini ben çok beğenmedim. Film izlemeyi çok sevdiğim için ek ses sistemi bağladım. Görüntüsü kalitesini iyi olması birde ses sistemiyle sanki sinemada film izliyormuş gibi hissediyorsunuz. Televizyonun kullanıcı arayüzü gayet anlaşılır. Yaşlı babam bile kumandayı eline alınca kolayca kullanabiliyor. İnternet bağlantısı çok hızlı bir şekilde oluyor. Netflix gibi uygulamalar üstünden yayın izlerken asla atma ve takılma yok. Youtube’dan 8K video açtım ve ekranı destekledi. Yanılmıyorsam bu televizyonun paneli LG tarafından üretilmiş. Tasarım olarak çok şık duruyor. V tipi ayaklarının görüntüsü güzel. Kumandasında düğmeler çok pratik yerleştirilmiş ve karışıklık yaşamıyorsunuz. Tek tuşla bir çok uygulamaya giriş yapabiliyorsunuz. Evime gelen misafirlerim görüntü kalitesini çok beğeniyorlar. Hatta benden görüp bir kaç kişinin daha almışlığı var.

İlginizi Çekebilir:  Toshiba 50UA2263DT 50" Ultra HD Android TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Nordmende 55 İnç UHD Android TV Alınır Mı?

Ev aldığım için kredi borcu ödüyorum. Ancak televizyonum olmadığı için evime ucuz bir televizyon almak istiyordum. Almışken Android olsun ki kullanımı güzel olsun istiyordum. Araştırma yaparken Normende 55″ televizyonun Bim markette satıldığını gördüm ve aldım. Eğer sizde düşük gelire sahipseniz yani asgari ücretle geçinen birisiyseniz gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Bu televizyonun yetkili servisi tüm Türkiye’de yaygın olarak bulunduğu için asla bu konuda şüpheniz olmasın. Fiyat performans açısından çok üstün bir televizyon. Bu paralara bırakın 55 inç sıfır televizyonu almayı ikinci el bile bulamazsınız. Birde Bim’e piyasa fiyatının neredeyse yarı parasına gelmesi kaçırılmayacak bir fırsat bence. Gönül rahatlığıyla alabileceğiniz televizyondur. Oturma odası ve küçük salonlar için gayet ideal büyüklüğe sahip televizyondur.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.