Ola Elektrikli Katlanır Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri – A101

Adından son zamanlarda oldukça söz ettirmeye başlayan bir marka olan olan OLA katlanabilir elektrikli bisiklet nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Ola katlanır elektrikli bisiklet inceleme, teknik özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Elektrikli bisikletler her geçen gün daha fazla popüler olmaya başlıyor. Bu araçlarda pedal çevirme derdi son derece az olurken ekonomik bir şekilde kısa mesafelerde ulaşıma olanak sağlıyor. Piyasada çok fazla elektrikli bisiklet markası bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi A101 markette de satılan Ola markasıdır. A101’de yer alan bu bisiklet “Ola Electrofold EFB1” model olanıdır. Piyasa fiyatına göre hemen hemen yarı parasına satılmaktadır.

Ola Elektrikli Katlanır Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: Maksimum hızı düz yolda 70 kg bir sürücüyle birlikte 25 km/s olarak ölçülmüştür. Yine aynı taşıma ile 40-45 km yol kat edebilmektedir. 30° derece açılı yokuşlara pedal desteği ile çıkabilmektedir. 250W motora sahiptir. 55 Nm tork çekiş gücü bulunuyor. 36V/10Ah lityum-ion bataryası vardır. Ayrıca batarya sökülebilir ve kilitlenebilir özelliğine sahiptir. 4-6 saat arasında bir şarj olması süresi vardır. Kutusundan kendi şarj aleti çıkıyor. Hız ve kalan bataryayı gösteren LCD bir ekranı var. Güç kontrol ünitesi sayesinde arıza tespiti yapılabiliyor. IP65 seviyesinde elektronik aksam koruma sertifikasına sahip. 20″ inç alaşımlı jantları bulunuyor. Bisikletin boş ağırlığı ise 30.5 kg’dır.

İlginizi Çekebilir:  Volta Vsm Elektrikli Bisiklet Nasıl? İyi Mi? Kullanıcı Yorumları
Detaylı Teknik Özellikler
Motor Gücü 250 Watt
Batarya 36V 10Ah Lityum İyon
Menzil 40-50 Km
Maksimum Hızı 25 km/s
Tork 55 Nm
Şarj Süresi 4-6 Saat
Dijital Ekran Var (LCD)
Kadro 6061 Alüminyum Alloy
Vites Shimano
Vites Sayısı 7
Fren Ön/Arka Disk
Amortisör Çelik Çift Süspansiyon
Zincir KMC Z7
Ön/Arka Aydınlatma LED
Korna Mekanik Zil
Makisumum Taşıma Kapasitesi 120 kg
Katlanabilir Gövde Var
Kontak Anahtarı Var
Garanti Süresi 24 Ay
Ola Katlanır Elektrikli Bisiklet Katlanmış Hali

Ola Elektrikli Katlanır Bisiklet Kullanıcı Yorumu

A101 markete çok uygun fiyatlı geldiğini gördüğüm için hem arada kendim hem de çocuklar kullansın diye Ola katlanabilir elektrikli bisiklet aldım. Daha önce farklı markaların bisikletlerini kullandım ama bu gerçekten çok kaliteli bir bisiklet. Bazen ormanlık alanda gezinti için kullanıyorum. Dere tepe demeden tırmanıyor ve gidiyor. Lastikleri çok kalın bir hamura sahip olduğu için kolay kolay patlamıyor. Ankara’nın dimdik yokuşlarında bile tırmanıyor. Pedal desteği ile çıkamadığım yokuş kalmıyor. Ben artık markete falan gidip gelirken bunu kullanıyorum. Hem yorulmuyorum hem de ekonomik bir ulaşım aracı oldu. Elektrik tesisatını çok güzel korumalı yapmışlar. Her ne kadar menzil olarak 40-50 km yapar diyor olsalar da ben 30 km’nin üstünü henüz göremedim. Sanıyorum 80 kg olmam bunda büyük rol oynuyor. Arkasındaki çelik sepetine çocuğumu bindirip geziyorum. Frenleri gayet güçlü ve kısa mesafede durduruyor. Ayrıca disk frenlere sahip olması insana güven veriyor. Lastikleri yola güzel tutunuyor ve çok kalın dişlere sahip. LED ön farları geceleri yolu güzel aydınlatıyor.  Tekerlerinin yol tutuşu çok güzel. Bu bisiklet dağ ve arazi sürüşleri için çok uygun. Bazen İstanbul’un kalabalığından sıkılıp ailemle Bolu taraflarına gidiyorum. Eşim içinde bir tane aldık. Çocukları OLA elektrikli bisikletin arkasına bindirip Abant gölünün etrafında tam tur atıyoruz ve hala daha şarjı kalıyor. Sadece bu verdiği sürüş zevki bile paha biçilemeyen bir güzellik.

İlginizi Çekebilir:  RKS MJ-1 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Ola Elektrikli Katlanır Bisiklet Alınır Mı?

Eğer bir elektrikli bisiklet alma amacınız varsa muhakkak Ola elektrikli bisikleti gözden geçirmenizi ve araştırmanızı tavsiye ederim. Adı çok duyulmamış olsa da aynı fiyata satılan elektrikli bisikletlerden çok daha kaliteli ve üstün özelliklere sahip. Ben aldığım için çok memnunum. Artık evden 3-5 kilometrelik mesafelere tek giderken asla araba kullanmıyorum. Bununla her işimi rahatlıkla görebiliyorum. Sizde uygun fiyatı ve kalitesi nedeniyle gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

“Ola Elektrikli Katlanır Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri – A101” üzerine 16 yorum

 1. umarım yetişirim bir tanesini almaya. Teknik özelliklerini incelediğim zaman çok güzel görünüyor. Ola daha önce duymadım ama RKS'ye göre daha üstün gibi duruyor.

  Yanıtla
  • Aynı bisiklete ben gaz kolu taktım.videosuda var youtubda.elimde bir cift fazladan var sıfır ürün
   Takabilirseniz aldıgım fiyattan verebilirim

   Yanıtla
 2. bunlar dolar artışı öncesi fiyatlar muhtemelen. bir iki hafta sonra bu fiyatları mumla ararız. rks ola farketmez ihtiyacı olan bu haftadaki kampanyaları kaçırmasın

  Yanıtla
 3. Merhaba herkese bende az önce aldım a101 den kurulum yaptıracam çevremden alanlarda memnunlar işe gidip gelmeye bire bir heray arabaya verdiğim yakıt parasini bisiklete verdim içim rahat artık gönül rahatlığıyla ise gidip gelecem yol parasından yırttık elektriğini is yerinde dolduracam daha ne olsun tavsiye ederim simdi alin ilerki günlerde fiyatlar patlar demedi demeyin

  Yanıtla
 4. Bir youtuber dan dinlediğime göre batarya 50 kuruşa doluyormuş. 50 kuruşa işe gitmek gelmek bedava gerçekten.

  Yanıtla

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.