RKS ZF10 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin en büyük elektrikli araçlar üreticilerinden bir tanesi olan RKS’nin ZF10 model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca RKS ZF10 inceleme, kullanıcı yorumları ve teknik özelliklerine bakacağız.

Artık günümüzde tüm araçlar neredeyse elektrikli olmaya başladı. Bisikletler bile eskiden pedal ile kas gücü yardımıyla ilerlerken artık bir motor yardımıyla çok daha az efor sarf ederek gidiyorlar. Bu araçlara elektrikli bisiklet adı veriliyor. Aktarma zincirine bağlanan bir elektrik motoru yardımıyla uzun mesafeler gidebiliyorsunuz. Elektrikli bisiklet denildiği zaman ilk akla gelen markalardan bir tanesi RKS’dir. Yerli bir marka olan RKS’nin çok çeşitli ürün yelpazesi bulunuyor. ZF10 modeli ise büyük tekerli olarak karşımıza çıkıyor.

RKS ZF10 Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: RKS’nin hemen her elektrikli bisiklet modelinde kullandığı kendi üretimi olan 250W gücünde bir motoru bulunuyor. Çelik/alüminyum karışımı bir iskelet yapısına sahiptir. 36V/10Ah bir batarya gücüne sahiptir. Shimano 7 vites sistemine sahiptir. Direksiyonu alüminyum alaşımdan imal edilmiştir. 25 km/s hız çakabiliyor ve 4-6 saat arası şarj oluyor. Tek şarjla gidebildiği mesafe ise 35-40 km  olarak ölçülmüştür. Direksiyonun üstünde LCD hız, vites ve kalan şarj oranını gösteren bir ekran vardır.

İlginizi Çekebilir:  Maxus e-Deliver 3 Elektrikli Van Nasıl? Alınır Mı, Kullanıcı Yorumları
Detaylı Teknik Özellikleri
Motor Gücü 250 Watt
Batarya 36V 10Ah
Vites Shimano ASLTX30R7AT
Vites Sayısı 7
Zincir KMC M30
Aktarma PRO-A36 1/2
Gösterge LCD P9
Ön/Arka Aydınlatma Var (LED)
Jant Çapı 28″ İnç
Menzil 35-40 km
Maksimum Hız 25 km/s
Şarj Süresi 4-6 Saat
Net Boş Ağırlığı 24 kg
Taşıma Kapasitesi 120 kg
Renk Siyah, Mavi, Kırmızı
Arka Sele Var (Çelik)
Şasi 700C Alüminyum
Direksiyon Alüminyum W640
Garanti Süresi 24 Ay

RKS ZF10 Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Evim ile iş yerim arası 5 kilometre ve artık arabama park yeri bulmakta zorlanıyordum. Bisiklet almak istiyordum ama pedal çevirmek beni yorduğu için bir elektrikli bisiklet almakta karar kıldım. Araştırma yaparken Bim markete indirimli olarak geldiğini gördüğüm RKS XF10 elektrikli bisiklet aldım. Tekerlerinin büyük olması asfaltta kullanırken güzel iş görüyor. İnce tekerli olması engebeli arazilerde kullanmaya uygun değil. Oldukça hafif bir iskelet yapasına sahip. Vites geçişleri seri ve gücü tam olarak aktarıyor. 0’dan %100 seviyesine şarj olması 5 saat kadar sürüyor. Ankara’nın yollarının hep yokuşlu olması sebebiyle menzili 25 kilometreyi geçmiyor. Ben 83 kiloyum ve dik yokuşlarda hafif bir pedal desteği ile rahatlıkla çıkıyorum. Ön led aydınlatmasının ışık gücü geceleri yolu aydınlatmada yeterli oluyor. Frenleri çok iyi sayılmaz. Disk fren olmaması bence en büyük eksikliği olmuş. Ancak yine de parasına göre çok iyi bir elektrikli bisiklet olduğunu düşünüyorum. Şehir içinde gezmek için hem kadın hem de erkeklerin çok rahat kullanabileceği bir bisiklet olarak karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir:  Xiaomi Himo ZB20 Bisiklet Nasıl? Kullanıcı Yorumları

RKS ZF10 Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Ben artık kısa mesafelerde yalnız gideceğim yerlere giderken hep bu bisikleti kullanıyorum. Gayet kullanışlı ve güzel bir yapısı var. Genelde şehir içi kullanmak için çok ideal bir bisiklet. Arkasında RKS gibi yaygın servis ağına sahip şirket bulunması alınması için diğer avantajlardan bir tanesi. Ayrıca Bim gibi indirim marketlere çok uygun fiyatlarla geliyor. Ben kendi sitesindeki satış fiyatının neredeyse yarı parasına aldım.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.