Onvo OV55500 55″ UHD Webos Smart LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli televizyon üreticisi olan Onvo’nun 55 inç boyutundaki modeli OV55500 4k UHD Webos smart TV modeli nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Onvo OV55500 55″  ultra HD webos smart LED televizyon kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Türkiye son yıllarda elektronik eşya pazarında bir hayli yol aldı. Artık neredeyse tüm ürünler yerli markalar tarafından kaliteli bir şekilde üretilir oldu. Bu konuda uygun fiyatlı ve kaliteli televizyon cihazlarıyla bilinen Onvo, hemen her ekran boyutunda ve özellikte televizyon üretebiliyor. 55 inç boyutunca ov55500 model kodlu webos televizyon modelidir. Webos, Linux çekirdeği ile çalışan yapay zeka destekli televizyon demektir. A101 marketlerde indirimli ürün olarak çok fazla gördüğümüz bir cihazdır.

Onvo OV55500 55″ UHD Webos Smart LED TV Nasıl ve İyi Mi?

Ekran Özellikleri: 55 inç (139 cm) büyüklüğünde LED düz ekranı bulunuyor. Ultra HD 4k çözünürlük standardındadır. 3840×2160 ekran çözünürlüğü vardır. 50/60 Hz ekran yenileme hızı bulunuyor. HDR ve HDR10 yayın desteklemektedir.

İlginizi Çekebilir:  Onvo OVFRY07 8 L Airfryer Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Ses Özellikleri: Onvo televizyonların en kötü olduğu taraf ses kalitesidir. 55 inç ve böylesine özellikli bir televizyonda 16 W gücünde hoparlör kullanılmıştır. Bu televizyonda Dolby Audio yani ses gürültüsü azaltma özelliği mevcuttur.

Bağlantı ve Alıcı Özellikleri: Dahili wifi bulunuyor. Ayrıca istenilirse ethernet / LAN kablo girişi ile internet bağlantısı sağlanabiliyor. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunuyor. Kulaklık giriş yeri ve optik dijital ses çıkışı vardır. Dahili uydu alıcısı ve diğer televizyon yayın bağlantılarını desteklemektedir.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteklememektedir. Smart TV olduğu için uygulamalar kullanılabilir. Netflix, Prime Video ve Youtube uygulamaları yüklü gelmektedir. Bu televizyonda yapay zeka destekli LG ThinQ AI kullanıcı arayüzü vardır. 4 çekirdekli işlemcisi ve webos işletim sistemi vardır. 1.5 GB ve 8 GB dahili hafızaya sahiptir.

Onvo OV55500 55″ UHD Webos Smart LED TV Kullanıcı Yorumu

Yeni ev aldığım için oturma odasına bir televizyon almam gerekiyordu. Alabileceğim en özellikli televizyonu arıyordum ve markası benim için çok önemli değildi. Araştırma yaparken A101 markete indirimli olarak geldiğini gördüğüm Onvo televizyonu aldım. Eve getirdikten sonra kısa bir kurulum aşaması ve ardından hemen izlenebilir hale geldi. Öncelikle televizyon çok güzel bir yapıda. Oldukça hoş bir tasarımı var. Televizyon bağlantısı yaparken hiç zorlanma olmuyor. Kanal geçişlerinde asla bekleme gibi şeylerle karşılaşmıyor. Kanal geçiş hızı çok hızlı. Ben internetten 8k video açtım ve gayet güzel destekledi. Zaten bu televizyonun LG parçalarını kullandığını daha önce araştırmalarımda öğrenmiştim. Ağırlığı 12.3 kg olduğu için taşımada sıkıntı olmuyor. V tipi ayaklıkları televizyonun iyi bir şekilde sabitliyor. Smart TV arayüzü kullanımı çok kolay. Tek tuşla Youtube ve Netflix bağlanabiliyor. Uygulama üzerinden yayın sırasında donma, kasılma ve sistemden atma gibi şeyler olmuyor. Ancak ses kalitesi ve gücü çok iyi değil. Robot benzeri bir ses çıkıyor. Ayrıca odanın diğer ucundan televizyonun sesini duymak bir hayli zor oluyor. Ben bu durumu ek bir ses sistemi alarak çözdüm.

İlginizi Çekebilir:  Onvo OV43250 43" Full HD Android Smart LED TV Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Onvo OV55500 55″ UHD Webos Smart LED TV Alınır Mı?

Bu televizyon 2023 yılında piyasaya sürülmüş son model bir televizyon. Bu sebeple teknolojinin en sonuna kadar kullandığı cihaz. Ben severek kullanıyorum ve izleyenlerde görüntü kalitesine hayran kalıyor. A101 markette piyasaya fiyatının çok daha altına satılıyor. Bugün Onvo 55 inç televizyonun satıldığı paraya bakarsanız, rakibi olan emsallerine göre çok daha ucuz olduğunu göreceksiniz. Tam bir fiyat performans televizyonu diyebilir. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.