Renault Trafic E-Tech Nasıl Araba? Kullanıcı Yorumları

Fransız otomobil devi Renault, dizel ve benzinli araç seçeneklerinin ardından şimdilerde elektrikli araba piyasasına da giriş yapmış durumdadır. Daha çok ticari araç seçenekleriyle bilinen marka, tüm modeller için elektrikli bir çalışma sistemi geliştirdiğini duyurdu. Tamamen çevre dostu modeller geliştirmeye başlayan marka, aynı zamanda kişilerin yakıt masraflarını da 0’a indirmeyi planlıyor. 

Markanın en prestijli modellerinden Renault Trafic E-Tech, herkesin ulaşım sorunu için yenilikçi çözümler geliştirmeye devam ediyor. Global anlamda satış rekorlarına giden model, akü ve motor sistemleri ile herkes tarafından çok seviliyor. İşte, Türkiye piyasasına girmesi merakla beklenen Renault Trafic bu modeline dair merak edilen tüm detaylar.

Renault Trafic E-Tech Teknik Özellikleri

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Renault Trafic E-Tech modeli, global anlamda satış rekorlarını alt üst ederken teknik özellikleriyle de beğenileri üzerine toplamayı başarıyor. Elektrikli Kangoo modelinin üzerinde yer alan araç, 121 beygir güç üretebilen bir motora sahiptir. Bu sayede Renault Trafic E-Tech modeli hafif ticari araçlar arasında ilk sıralarda yer alabiliyor. Bununla birlikte araçta tam 52 kWh’lik bir batarya bulunmaktadır ve bu batarya, yeni nesil teknolojilerle geliştirilmiştir. Üstelik WLTP değerleri de harika olan araç, araba severler için tam 240 km menzil sağlayabilmektedir. Bunlarla birlikte 22 kW’lık bir AC şarj desteği sunan araçta geliştirilen opsiyonlarla birlikte 50 kW’lık DC hız şarj desteği de bulunabilmektedir. Bu sayede araç kullanıcıları, kısa süreler içerisinde araçlarını ful şarja getirebilmekte ve toplam menzili kolayca aşabilmektedirler. 

İlginizi Çekebilir:  Tesla Cybertruck Nasıl? Alınır Mı Kullanıcı Yorumları

Bunlarla birlikte Renault Trafic E-Tech modelinde 5.08 ve 5.48 metre uzunluğunda iki farklı seçeneğin yer aldığı da biliniyor. Uzunluğa ek olarak araç severler için yükseklik anlamında da 1.967 ve 2.498 metrelik iki farklı seçenek sunuyor. Tüm bu özellikleriyle çok sevilen Renault Trafic bu modelinin Türkiye satış piyasasına girmesi de sabırsızlıkla bekleniyor.

Renault Trafic E-Tech Kullanıcı Yorumları

Yurtdışı gezimde bir araba fuarında gördüğüm Renault Trafic E-Tech modeline resmen âşık oldum. Tasarım çizgileriyle beni memnun eden modeli hemen test etmek istedim. Yaptığım testlerden tam olarak geçmeyi başaran model, hızlanma ve sağlamlık konusunda rakiplerine adeta taş çıkarıyor. Ayrıca modelin teknik özelliklerini okuduğunuzda da en yenilikçi elektrikli araçlardan biri olduğunu da görebiliyorsunuz. Bu noktada yurtdışında gördüğüm Renault Trafic bu modelinin bir an önce Türkiye’ye de gelmesini bekliyorum.

İlginizi Çekebilir:  Opel Astra Elektrikli Nasıl Araba? Alınır Mı, Kullanıcı Deneyimi

Renault Trafic E-Tech Alınır Mı?

Fransız Renault markasının güvencesiyle satışa sunulan Renault Trafic E-Tech modeli, minivan tarzının en yenilikçi hali olarak gösteriliyor. 2022 model olan araç, teknik özelliklerinde ortaya çıkan değerlerle de rakiplerine fark atıyor. Üstelik tasarım çizgileri de Renault modelleri beğenmeyen kişileri bile aşık edecek cinstendir. Bu nedenle yarı ticari bir araca sahip olmak ve yakıt derdinden kurtularak aracınızı uzun yıllar kullanmak istiyorsanız Türkiye’ye giriş yaptığında Renault modelini satın alabilirsiniz. 

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.