Volta VM4 Neo Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Elektrikli araçlar günümüzde çok popüler olmaya başladılar. Bu konuda ülkemizde lider üreticilerden bir tanesi olan Volta’nın VM4 Neo model üç tekerlekli elektrikli moped’i nasıl ve alınır sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Volta VM4 Neo üç tekerlekli elektrikli moped inceleme, teknik özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Taşıt teknolojisi sürekli olarak gelişiyor. Önceleri buharlı daha sonra fosil yakıtlı araçlar tercih edilirken, daha sonraları fosil yakıtlı araçlar son olarak elektrikli taşırlar popüler olmaya başladı. Ayrıca günümüzde büyük araçların yerine küçük yani tek kişilik araçlar tutuluyor. Bunda ekonomik ve çevreci olması en büyük rolü oynuyor. Elektrikli bisiklet ve scooter derken son zamanlar elektrikli üç tekerli araçlarda baya bir rağbet görmeye başladı. Türkiye’nin en büyük elektrikli küçük araçlar üreticilerinden bir tanesi olan Volta’nın VM4 neo model üç tekerli elektrikli moped modeli uygun fiyatı, özellikleri ve sorunsuzluğu ile dikkat çekiyor.

Volta VM4 Neo Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: Hareket edebilmesi için gücünü 1000 watt elektrik motorundan alıyor. Batarya yani akü kapasitesi 60V 20 Ah ile oldukça etkilidir. Şarj süresi 0’dan tam dolu vaziyete 6-8 saat arasında gelmektedir. Volta VM4 Neo üç tekerlekli elektrikli moped uzunluğu 1720 mm, genişliği 710 mm ve yüksekliği 1270 mm olarka ölçülmüştür. Akü olarak VRLA jel batarya kullanılmıştır. Şehir içinde kolay kullanım imkanı sunar. Dijital led gösterge paneli bulunuyor. Arka tarafında kapaklı çanta bulunuyor. Ön ve arka frenleri kampana kullanılmıştır. Koltuk altında bagaj alanı bulunuyor. Tek şarj ile 45-50 km yol kat edebilmektedir. Yani maksimum menzili 50 kilometredir. Aracın boş ağırlığı batarya dahil 109 kilogramdır. Geniş oturma kısmı ve kol dayama gibi şeyleri vardır. Patlamaya karşı dayanıklı dubleks şişme lastikleri vardır. Ayrıca koltuğu ileri geri ayarlanabilir. Taşıma kapasitesi 95 kilogramdır. Ön ve arka tarafında LED aydınlatma farlar bulunuyor. Manevrayı ve dönüşü kolaylaştıran diferansiyel sistemi vardır. Euro 5 standartlarındadır.

İlginizi Çekebilir:  BMW i3 Nasıl? Yorumları ve Teknik Özellikleri

Volta VM4 Neo Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Kullanıcı Yorumu

Ben belden aşağısı engelli bir vatandaşım. Benim günlük işlerimi yapabilmem için üç tekerli elektrikli araçlara ihtiyacım var. Ayrıca beni yokuş falan demeden götürebilmeli. Yani güçlü bir motoru olması en önemli kriterim. Önceki 3 tekerli aracım eskidiği ve kırıldığı için yenisi almak zorundaydım. Ancak fiyatları gerçekten çok pahalıydı. Bu sebeple araştırma yaparken A101 markete geldiğini gördüğüm Volta VM3 Neo üç tekerlekli elektrikli moped aldım. Ben bu araç ile günlük işlerimi, gidip geleceğim yerleri rahatlıkla hallediyorum. 1.0W gücündeki motoru yokuş falan demeden her yere tırmanıyor. Gece sürüşlerinde aydınlatması güçlü olduğu için büyük kolaylık sağlıyor. Fren sistemi gayet güçlü ve güven veriyor. Ani frenleme sırasında kısa mesafede durduruyor. Hız olarak bana yeterli geliyor. Zaten elektrikli plakasız bu tür araçlar 25 km/s hızın üstüne kanunen çıkamıyor. Virajlarda dikkatli olmanızda fayda var. Özellikle ıslak yollarda arkasını savurabiliyor. Gösterge paneli kalan şarj miktarı, aracın anlık hızı ve hayati diğer fonksiyonların çalışıp çalışmadığını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir:  Renault Trafic E-Tech Nasıl Araba? Kullanıcı Yorumları

Volta VM4 Neo Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Alınır Mı?

Benim bu aracımı arada sırada hiçbir sorunu olmayan kardeşim de kullanıyor. Ben engelli olduğum için bu tür bir araca zaten muhtacım. Dediğim gibi benim tüm ihtiyaçlarımı görüyor. İnternetten araştırma yaptığımda A101 fiyatı ile resmi fiyatı arasında %60’dan fazla fiyat farkı var. A101’de bu kadar ucuza satılıyor olması almak için diğer sebepler arasında. Orta seviye moped araçları arasında en iyi fiyat performans sergileyenlerinden bir tanesi. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.